Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

USB 3.0 čtečka CF/SD(XC) od Lexaru s rychlostí 500MB/s

Zrovna včera jsme se zmínili o tom, že pro UHS-I SD karty tu zatím není mnoho dostatečně rychlých čteček a ejhle, Lexar jednu takovou představil. Celým jménem Lexar Professional USB 3.0 Dual-Slot Reader je nová čtečka, která vedle obligátních Compactflash karet s UDMA rozhraním podporuje i SD, SDHC a zejména SDXC s UHS-I. Díky USB 3.0 rozhraní si Lexar dovolí tvrdit, že čtečka umí dosáhnout až na přenosovou rychlost 500 MB/s, nicméně my víme, jak to v tuto chvíli s USB 3.0 vypadá, takže to berme jako rezervu do budoucna (ostatně takto rychlé paměťové karty tu také hned tak nebudou)…
Lexar Professional USB 3.0 Dual-Slot Reader

Výhodou čtečky od Lexaru je, že dokáže vysokorychlostně stahovat fotky z obou typů karet současně. Ač to u Lexaru přímo nezaznělo, předpokládejme tedy, že jakkoli máte rychlé Compactflash či SDXC karty, tato čtečka je po připojení na patřičně rychlý USB 3.0 port v počítači s patřičnou softwarovou podporou v OS brzdit nebude. Cena čtečky přitom není nijak krvavá, 49 USD představuje v přepočtu 840 Kč - pro srovnání, na českém trhu se dají kolem 200 Kč koupit SDXC čtečky s rychlostí omezenou USB 2.0 rozhraním, tedy cca 32-35 MB/s.

Tagy: 
Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku USB 3.0 čtečka CF/SD(XC) od Lexaru s rychlostí 500MB/s

Žádné komentáře.