Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

VirtualDub 1.10.3 - nová experimentální verze nejen pro Windows 8

Neskutečné se skutečně stalo skutečností, Avery Lee po delší době přichází s novým VirtualDubem :-). Co vás může zajímat? Třeba rychlé grabování obrazovky ve Windows 8...
VirtualDub logo 2013

Ale vezměme to popořadě. Je zde již tradiční várka blíže nespecifikovaných oprav chyb a vylepšení. Některé video filtry dostaly také své záplaty, opraven je bug ve WAVE64, padání při záznamu DirectShow a několika chyb týkajících se Unicode kódování textu. Nový způsob grabování obrazovky využívá pod Windows 8 DXGI 1.2 a Avery se explicitně zmiňuje o jeho vysokém výkonu.

Mezi novinkami přibyla možnost v časové ose určit, jestli se daná úprava vztahuje i na audio stopu, dále přibyla podpora Core Audio loopback při záznamu pod Windows Vista a novějšími, možnost nastavit potvrzení při ukončování VirtualDubu, jinak program také nyní počítá s vysokým dpi (příchod monitorů či Ultrabooků o vyšším dpi je jen otázkou času).

Stahovat můžete z obvyklého místa, jako stabilní slouží stále řada 1.9, konkrétně v tuto chvíli verze 1.9.11.

Tagy: 
Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku VirtualDub 1.10.3 - nová experimentální verze nejen pro Windows 8

Středa, 2 Leden 2013 - 15:53 | David Ježek | existuje jedno kouzelné slovíčko: avisynth ;-)...
Středa, 2 Leden 2013 - 15:43 | Ondar | A už to žere fullHD mp4 z mobilu? Minulá verze mi...

Zobrazit diskusi