Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Vyhlaste válku poplatkům za energie! S chytrou domácností je snížíte až o 30 %

Základem každého rodinného rozpočtu je nalézt skulinky, kterými peníze vylétají oknem. Vytápění domácnosti je přitom bodem, který po dvě třetiny každého dne zůstává bez dozoru, z důvodu spánku a zaměstnání. Proč zde principy chytré domácnosti excelují?
PR článek
Danfoss Uvodni

Naše radiátory po zaslouženém letním odpočinku brzy opět čeká nepřetržitý provoz, nad kterým si mnou ruce především dodavatelé plynu a energií. Využívají totiž pohodlnosti zákazníků, kteří nemají čas ani náladu dohlížet na každý teplotní stupeň a především časy, v kterých topí. Všichni chceme ráno odejít bez myšlenek na vypnutí topení, a vracet se do krásně vyhřátého domova.

S chytrou domácností si však dopřejete stejný komfort, bez starostí a za mnohem menší peníze.

Dánská společnost Danfoss pomáhá regulovat vnitřní vytápění a zabraňovat plýtvání energií již téměř 80 let. S pomocí moderních technologií si svoji vedoucí pozici na trhu o to více utvrdila, a stala se tak průkopníkem v oblasti chytrých domácností a automatizované regulace vytápění, a tedy ideální volbou pro domácnost 21. století.

Jejich chytré hlavice regulují teplotu zcela autonomně, přizpůsobí se vašemu dennímu režimu a poskytují kontrolu nad teplotou domácnosti odkudkoliv na světě. 

Třetinu každého dne trávíme mimo svůj domov v práci, další třetinu spíme a zbytek času stráveného doma chceme přirozeně trávit v krásně vyhřátém prostředí.

Chytrá domácnostpo dobu vaší nepřítomnosti ztlumí veškeré vytápění, abyste nevyhazovali peníze oknem, a včas před vaším návratem domů vytopí domov na vaši oblíbenou teplotu. Potrpíte-li si během spánku na chladnější vzduch, s chytrou domácností si ho dopřejete, aniž byste museli hnout termostatem.

Celý systém chytrého vytápění Danfoss Link™ je napojený na oficiální mobilní aplikaci Danfoss Link™ App, ve které máte celou svoji domácnost jako na dlani. K mání je rovněž jednodušší a levnější verze Danfoss Eco™, s jedinou hlavicí ovládanou skrze Bluetooth prostřednictvím aplikace Danfoss Eco App

Pomocí aplikace si nastavíte vlastní denní režim, pracovní vytíženost a oblíbené teploty v různých časových etapách, klidně i napříč jednotlivými pokoji. Teplota domácnosti se pak nastaví automaticky; v případě potřeby si ji ovšem nastavíte i manuálně jediným kliknutím, například na dovolené či při nečekané zastávce na jedno pivko. 

Vyzkoušejte si na vlastní kůži bezplatnou demoverzi aplikace Danfoss Link™ App nebo Danfoss Eco App pro mobilní telefony s operačním systémem Android či iOS. 

Systémy Danfoss dnes již vytápí více než 43 milionů evropských domácností, kterým šetří v průměru až 30 % z nákladů na energie. Spočítejte si sami, kolik byste s chytrým vytápěním ušetřili ve vlastní domácnosti, v oficiální kalkulačce.

Systém je kompatibilní s 96 % systémy vytápění, jak na elektřinu, olej, plyn, dálkové vytápění a tepelná čerpadla. Jelikož nedávno vstoupila společnost i na český trh, k mání jsou už i u nás v největších tuzemských obchodech s elektronikou, viz oficiální nabídka