Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Výrobci notebooků jsou k WinRT tabletům skeptičtí

Ani se jim nedivím. Laptop s tímto systémem je k ničemu.

+1
+6
-1
Je komentář přínosný?

tohel taky není jako náhrada za Laptop, je to jen tablet, a to ještě velmi velmi zaostalý oproti konkurenci

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

A ty jsi velmi, velmi, velmi zaostalý za puberťáčkem máchající v ručičkách svoji symbianovou nokii ze zastavárny. Sbal si fidládka a odtáhni do žumpy, tady o tebe nestojíme. Říkám to ještě předem, než se zde začněš s někým v této diskuzi urážlivě dohadovat. Čau!

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Tobě to tady patří, že odtud vyháníš lidi? To zírám teda, že má server nového majitele.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Tablet to taky není. U tohoto přístroje se rozhodně lépe vytváří informace a má větší možností díky konektorům a tak. Určitě je to lepší, jak tablet, ale na plnohodnotný laptop to nemá. Kdo by chtěl pořád jezdit jenom metrem, že ? :D

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Tablety s Androidem mají také velkou konektivitu - USB, HDMI, BT atd. V tomhle nemá Surface žádnou výhodu.

Naopak zcela nový a se vším již existujícím nekompatibilní systém je obrovská brzda. HW dobrý, SW a cena to zabíjí.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Ale s velkou vývojářskou základnou.
A potenciálem v korporátním prostředí, kde je Android nepoužitelný a iOS díky uzavřenosti obtížně nasaditelný.

Uvidíme

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Jakou vývojářskou základnou? Vždyť ten systém je kompletně nekompatibilní se současnými Windows. Nikdo pro to programovat neumí a proč by se měl učit něco, co se možná ani neuchytí, když tu jsou rozšířený a funkční alternativy.

Zkorumpovaný korporátní a státní prostředí je opravdu asi jediný trh, kde se to může uchytit. Tam je totiž poměr funkčnost/cena to poslední, co někoho zajímá.

Jinak iOS i Android zařízení jsou ve firmách, kde si může člověk své zařízení sám vybrat, celkem hojně používané. Třeba Android nabízí pro paranoidní firemní sféru možnosti šifrování, dálkové kontroly zařízení a podobné věci, které donedávna byly jenom v BlackBerry.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

No jo no, ono těch NET či HTML & JavaScript vývojářů je opravdu málo a navíc jsou asi všichni vzájemně nekompatibilní :)))

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

kolega nademnou jeste zapomnel vzpomenout jazyk C. to uz dnes nejspis taky nikdo neumi :)

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Jazyk je jedna věc, API druhá a často důležitější.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Kdyby jednoduše vykopali z nějakého lepšího android tabletu ten hloupý pseudosystém a dali tam místo něj WinRT, tak to přece není žádný velký problém. Nebo je?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

WinRT, to je ten systém, kde uživatel nemůže používat jiný prohlížeč než Internet Explorer?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Však je taky nejlepší.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Na to jste přišel jak? Rád se nechám poučit. Předpokládám, že vyvíjíte také webové aplikace a máte hmatatelné důkazy podpořené někým nezávislým.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Linuxák, žejo? Vtluč si do palice, že browser tady není kvůli programátorům webů, ale kvůli uživatelům. A programátoři ostatně také.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Spíš webdeveloper než Linuxák (můj odhad) ty si zase uvědom, že existují lidé s jinými požadavky na prohlížeč než máš ty a slovo nejlepší je čistě subjektivní a platí z pohledu tvých potřeb. Pro mě je IE naprosto nepoužitelné.
A co se programátora a uživatele týče, ty si uvědom, pokud se na něco velmi nepříjemně(draze) programuje, tak to má dopad i na uživatele a v případě IE to prostě problém je. Sice ne neřešitelný, ale IE je pořád prohlížeč s nejpomalejším nasazováním nových standardů a technologií.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Správně, jsem oboje :) A vystihl jste v šem je problém, chválím.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Sorry, zaslepený vůl jste a asi zůstanete.
Jinak browser je v dnešní době nejdůležitější zdroj informací, a IE je dlouhodobě osina v zádi, pokaždé se každý projekt musí uzpůsobovat a testovat... Proto jsem chtěl speciálně od vás více pojmů než dojmů. Co opět převládlo je zřejmé :)

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

A to v pripade IE10 vadi v cem?

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Bez FF a Chromu by zde byl furt IE6. Jenže teď už se M$ bojí konkurence a tak místo přesvědčování výkonem svého prohlížeče na těch samých zařízeních se rozhodl, že ostatní zakáže.

+1
-9
-1
Je komentář přínosný?

Pěkný nesmysl, v iOS je safari taky privilegované, stejně jako v androidu chrome. V WinRT není zakázáno přistupovat k internetu jinak než pře IE, jen je ten IE víc svázaný se systémem.

Což je úplně normální a v pořádku. Nedovedu si představit, že si koupím Chromebook a budu od EU požadovat právo si na něj nainsalovat Operu (což bych třeba já preferoval).

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

V Androidu není žádný prohlížeč preferovaný. Můžu si nainstalovat jaký chci a nastavit ho jako výchozí. I proto je Android jediným opravdovým smartphone OS. WP8 i iOS jsou svými možnostmi daleko za ním.

WinRT je v podstatě WP na tabletu. Tedy nepoužitelný OS, o který trh i vývojáři jeví téměř nulový zájem. Tohle je opravdu krok úplně špatným směrem.

Jediné, co mě za poslední dobu v říši tabletů potěšilo, je instalátor Ubuntu pro Nexus 7. Konečně se po 3 letech, kdy díky marketingu Applu byl plnohodnotný OS na tabletu tabu, někdo odvážil s tím něco udělat.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Ale Chrome naní ani privilegovaný, nastavím si jiný a nikdy už o něm neuslyším. S rootem ho můžu i odinstalovat. Je pouze na tvůrci ROM,jaký prohlížeč tam dá. Stejně tak má vlastní výchozí prohlížeč Debian, Ubuntu, Kubuntu, Xubutnu nebo Fedora, ale ten se dá odinstalovat a nainstalovat jiný.

Momentálně mám UMPC (dnes by se tomu řeklo tablet) s Windows 7. Funkčně dokonalý, ale díky Atomu žalostně pomalý. S rychlým ARM a méně náročným OS by to byla paráda. Je mi jedno, jestli to bude Windows nebo Linux, ale musí to být desktopový OS.

Android je tomu sice pořád ještě na hony vzdálený, ale z telefonních OS je pořád tomu desktopu výrazně blíž než iOS nebo WP/WinRT.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Jo, ale už jsme zase u toho - tuhle fičuru nemá android, ale touchwiz. A jakmile uděláš custom rom, tak je pryč.

Jinak k těm ultramobilním užitečnostem - před deseti lety se mi rozbil Psion 5mx a od té doby marně hledám náhradu. Od WinRT si ji prostě slibuju a vkládám do nich naděje. Něco s dotykovým ovládáním + slušná klávesnice s veškerou SW podporou.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Jasný, podstatný je to, že každý může podobné věci do Androidu přidat. Ten OS je velmi flexibilní a umožňuje to. Ale protože ho beru jako OS pro mobily, tak po tom ani netoužím. Jenom jsem napsal, že pro produktivitu určené přístroje s Androidem také umožňují rozdělit obrazovku.

Já si naopak od WinRT neslibuju vůbec nic. HW je nezajímavý (je to stejně velký jako jakýkoliv ultrabook s plnohodnotným OS) a ořezaný a pomalý WinRT to totálně zabíjí.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Zatím ne, ale to se může změnit. Pořád to je systém, který umožňuje aplikacím běžet jako nativní kód a ne jen svázaný Dalvikem jako android.
A jak už někdo správně napsal, v případě IE10 to konkurenční prohlížeče nebudou mít jednoduché jako s těmi staršími.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Teprve s WP8/W8RT se dá použít nativní kód, předtím šlo použít pouze .NET, tedy nepovedenou kopii Javy alias Dalviku. MS prostě s WP okopíroval Android, ale zapomněl, že ten už od svého uvedení umožňuje používat i nativní kód pomocí Android NDK.

Na WinRT půjde instalovat jenom z marketu a psát programy jenom pomocí silně ořezanýho API danýho Microsoftem. Jiný a rozumně použitelný prohlížeč se tedy na ten systém nikdy nemůže dostat. MS se snaží být Applem a dotahuje jeho omezenost ještě do absurdnější roviny. Doufam, že si s tímhle přístupem pořádně nabíjou držku...

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Nativní kód je nativní proto, že neběží v žádné VM. Je zkompilovaný přímo pro Linux a ARM architekturu. Proč si myslíš, že je Android na srovnatelném HW rychlejší než iOS a na halvu poráží WP?

Upozornění pro šťouraly: Nemluvím teď o plynulosti UI, ale o opravdové rychlosti a výpočetním výkonu.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

škoda jen, že tohle tvrzení nemůžeš podpořit žádným důkazem.

+1
-10
-1
Je komentář přínosný?

čekal jsem teda něco lepšího. Z tohohle jsem se nic nového nedozvěděl.

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Ty články jsou o tom, jak a od kdy se na které platformě vyvíjí pomocí nativního kódu.

Pokud bys rád viděl benchmarky, tady jsou: http://www.phonebuff.com/2012/06/chrome-vs-internet-explorer-vs-safari-m...

IE ve WP dostal od konkurence slušně naloženo.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

A pročpak dáváš link na testy IE9 s WP7???

+1
+8
-1
Je komentář přínosný?

Fuj tajbl, to mi nedělejte.

Jen namátkou, zkuste se orientovat na cizím "tabletu/mobilu" na sluníčku v opěvovaném Metru, jak dlouho vám to potrvá (až budou desítky aplikací, to bde teprve chaos).

Nejvíc na zadek dostává kombinace bílé ikonky bez stínu na žlutých dlaždicích. Naprostý hnus bez invence, jenže je to tak blbé až se to některým snad i líbí. No, proti gustu žádný...

+1
-6
-1
Je komentář přínosný?

Vyrobci skuhraj, protoze se bude Surface blbe konkurovat. Podle vseho to bude velmi dobry zarizeni. Budou v postaveni jako kdyby jim Apple dovolil delat tablety s iOSem a konkurovat tak iPadu.

Potrebuje WinRT ekosystem stejnej chaos jako v tabletech pro Android? Ja si to nemyslim. Vetsinu zakazniku uspokoji Surface a na speciality tu bude par drazsich modelu od vyrobcu jako Lenovo, Asus, Dell ...

+1
+6
-1
Je komentář přínosný?

Kdyby WinRT dali na něco velikosti Nexuse 7, tak bych to uvítal.

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Jedině že by sis degradoval plnohodnotné tabletpc - zatím se WinRT vyhýbá i TegaTech (výrobce všeho možného i nemožného, mj. vyráběl i Vilivy, tablety pro Fujitsu, Samsung, Panasonic atd).

+1
-6
-1
Je komentář přínosný?

Na Nexus 7 už jde dát Ubuntu: http://www.inquisitr.com/379148/google-nexus-7-tablet-gets-ubuntu-suppor...

Kromě desktopovýho Linuxu neexistuje žádný jiný plnohodnotný OS, který by běhal na ARM procesorech.

Každopádně Nexus je na mě ještě pořád moc velkej. Chci Ubuntu na Note 2. Rozdíl v úhlopříčce displeje je jenom 1 palec, ale Note 2 dám na rozdíl od Nexuse do kapsy. A to je pro mě klíčová věc, jsem zvyklý tahat všechno po kapsách. Momentálně s sebou v případě potřeby přenosnýho PC nosím už poměrně historickej Viliv S5. Bohužel dodnes nikdo nic lepšího pro moje potřeby nevyrobil.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Jj, taky nosím UMPC (Win7/OSX) a taky bych rád přešel na něco lepšího, ale fakt není na co. Před pár lety to vypadalo, že nebude problém sehnat cokoliv s rozumnou výbavou do kapsy a on se ten vývoj vydal úplně obráceně :(

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Od tý doby, co Apple přesvědčil masy o tom, že s dotykovou obrazovkou je nutně spojenej telefonní OS a že se 10" LCD s širokým rámečkem vejde do kapsy, tak se snad neobjevilo jediný zařízení klasifikovatelný jako UMPC.

+1
+9
-1
Je komentář přínosný?

No jenom jestli za to nemůže Mrkvosoft - za posledních 5 let na UMPC ani nehráb a to měl na tyhle zařízení před vydáním iPadu defacto monopol

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

@Richmond: Chlape ty to píšeš tak, jako kdyby Fujitsu, Samsung a Panasonic škemrali u bran TegaTechu ohledně hardware pro WinRT a oni by je odmítali s tím, že takový šunt vyrábět nebudou :-)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

O škemrání jsem nic nepsal ale i tak se omlouvám jestli to tak vyznělo ;) Každopádně TegaTech je jedním z největších výrobců tabletpc - dost lidí žije v domění, že když je na něčem samolepka dejme tomu to Fujitsu tak to nutně musí pocházet z Fujitsu a ono je to v reálu úplně jinak. Radši sem hodím link http://www.tegatech.com.au + ještě dodám, že firmy jako AMTek "svoje" produkty dále rebrandují (Medion, Pioneer apod.) Kdyby to byla tak bezvýznamná firmička tak se o ní ani nezmiňuju ;)

+1
+6
-1
Je komentář přínosný?

Omluv netřeba, zřejmě jsem jen já vše špatně pochopil.
Nakonec, ať si každý vyrábí co jim libo, je to jejich boj :)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.