Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Vyšel CentOS 6.4, bezplatný klon Red Hat Enteprprise Linuxu 6.4

Něco málo přes dva týdny od vydání RHEL 6.4 trvalo tvůrcům CentOSu přijít s ekvivalentním vydáním. CentOS 6.4, který je dokonalým klonem RHELu, avšak bezplatným a bez podpory, tak přichází na svět...
CentOS logo 2013

Nejprve pár slov k RHELu, jehož vydání 6.4 jsem tentokrát nějakým záhadným způsobme zazdil. Došlo k němu 21. února a pro zájemce o podrobnosti o tomto vydání doporučujeme přehled na webu Red Hatu, pro ostatní bodově: Scale-out Data Access Through Parallel NFS (pNFS), Enhanced Identity Management, Improved Virtual Guest Experience on VMware and Hyper-V, Updated Management Capabilities či New Tools and Improved Productivity Support. Red Hat Enterprise Linux si lze samozřejmě vyzkoušet.

CentOS z novinek též vypichuje lepší Hyper-V, resp. běh systému na serverech Microsoft Hyper-V, díky novým ovladačům od Microsoftu, či aktuální verzi Samba4 opět vylepšující interoperabilitu s Active Directory doménami. Stahovat můžete z mnoha mirrorů včetně několika českých.

Tagy: 
Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Vyšel CentOS 6.4, bezplatný klon Red Hat Enteprprise Linuxu 6.4

Pondělí, 11 Březen 2013 - 20:10 | Izak | To ja jim veril ;-))) ... preci jen, uz mel...
Pondělí, 11 Březen 2013 - 13:10 | MaReK Olšavský | Jednu dobu už jsem CentOS odepisoval, měl jsem...

Zobrazit diskusi