Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Winamp 5.1 Surround Edition pre-release

WinAmp 5.1 surround edition logo

Na domovské stránce Winampu se nedopatřením objevila na chvilku ke stažení pre-release verze 5.1 tohoto oblíbeného přehrávače, přesněji Beta 3. Mezitím se však stihla rozšířit, takže si ji můžete celkem nerušeně z mnoha zdrojů stáhnout.


5.1 verze nabízí mnohé zajímavé novinky. První je podpora přehrávání surround zvuku do více reproduktorů (k otestování je přibalen demo.aac). Dále obsahuje CodingTechnologies AACPlus encoder, Microsoft WMA encoder a další. Za zmínku ještě určitě stojí „Predixis Smart Playlist Generator“, který přehrává skladby v pořadí závislém na tom, jak jsou si skladby svým zněním podobné, a podpora grabování audio CD ve free verzi rychlostí 8×.

Berte na vědomí, že nejde o finální verzi (přestože to tak vypadá - tvůrci se zřejmě nezatěžují označovat vývojové verze jako alfa či beta a podobně). Program tedy může být nestabilní. Časem se jistě objeví oficiální verze (a já odhaduji, že to nebude trvat dlouho). Stahovat můžete plnou verzi nyní přímo od nás, případně si jistě najdete na internetu další zdroje.

Update 2.9. 10:10: Finální verze od NullSoftu: Full, Lite, Bundle se skladbou Mercy Me od Alkaline Trio a Pro.

Zdroje: 

WIFT "WIFT" WIFT

Bývalý dlouholetý redaktor internetového magazínu CDR-Server / Deep in IT, který se věnoval psaní článků o IT a souvisejících věcech téměř od založení CD-R serveru. Od roku 2014 už psaní článků fakticky pověsil na hřebík.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Winamp 5.1 Surround Edition pre-release

Neděle, 4 Září 2005 - 01:22 | Anonym | 2Trashman: Nevíš o čem hovoříš panáčku. Rozsah od...
Sobota, 3 Září 2005 - 12:12 | Anonym | Silas: S "hardware acceleration...
Sobota, 3 Září 2005 - 11:44 | Anonym | A este k tomu usekavaniu nad 15kHz: Nastavit sa...
Sobota, 3 Září 2005 - 11:40 | Anonym | Mozno by sa aj presadil, len tie licencie okolo...
Sobota, 3 Září 2005 - 10:28 | Anonym | Já moc dobře vím co je to MP3Pro. Slovy "...
Sobota, 3 Září 2005 - 10:12 | Anonym | Fuvio: v diskuzi jsi zmínil nezdařený pokus s...
Sobota, 3 Září 2005 - 07:57 | Silas | <b>Fuvio:</b> Mě zvuk...
Pátek, 2 Září 2005 - 15:19 | Anonym | Podle toho co jsem vyčetl na zahraničních fórech...
Pátek, 2 Září 2005 - 12:24 | Martin Bartoň | PcBuh: Je to neco jineho, i kdyz to asi dela to...
Čtvrtek, 1 Září 2005 - 23:58 | PcBuh | martin : Ja jsem v DSP nemněl Simply surround ,...

Zobrazit diskusi