Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

YSoft OMNI rychle a bezpečně připojí tiskárnu k Universal Print od Microsoftu

Nová řada OMNI na bázi Cloud/Edge snižuje náklady na využívání služby Universal Print.

Brno (Česká republika) a Dallas (Texas, USA), 21. 7. 2020 – Společnost Y Soft, přední poskytovatel firemních workflow řešení, dnes představila novou rodinu produktů na bázi cloud/edge computingu s názvem YSoft OMNI Series™ , skládající se ze služeb YSoft OMNI Bridge ™ a YSoft OMNI Apps ™, z níž první uvedenou aplikací je YSoft OMNI UP365™, která společně s YSoft OMNI Bridge dokáže propojit jakoukoliv síťovou tiskárnu či multifunkční zařízení se službou Universal Print s nízkými náklady a bez potřeby implementace systému správy tisku.

Služba Universal Print vyvinutá Microsoftem přesouvá klíčové funkcionality serverového tisku na službu Microsoft 365 cloud. Firmy díky tomu nepotřebují provozovat vlastní tiskové servery, spravovat jednotlivě ovladače tiskáren a snižují tak dlouhodobou zátěž svých IT zdrojů.

Vzhledem k nedostatku tiskáren podporujících službu Universal Print poskytuje Microsoft konverzní software. Nicméně ten vyžaduje operační systém Windows 10 nebo Windows Server (fyzický, či virtuální). Takové zařízení musí být navíc opět spravováno, což přináší další náklady na IT. Navíc představuje kritický uzel pro případ poruchy, obzvlášť pokud na tisku závisí podnikové procesy.

Díky nástrojům YSoft OMNI Bridge a YSoft OMNI UP365 je jakékoli multifunkční zařízení nebo síťová tiskárna na trhu okamžitě kompatibilní s Universal Print, aniž by bylo zapotřebí místní nebo vzdálené zařízení Windows 10 nebo Windows Server. S řadou OMNI není zapotřebí instalovat a spravovat ovladače tiskáren, řešit tiskové fronty na serverech a pracovních stanicích s Windows. Nástroje Y Softu umožňují nulovou infrastrukturu, nulové zabezpečení sítě a nulové IT know-how. Tisk je uživatelům jednoduše k dispozici během několika sekund.

K dnešnímu dni řada YSoft OMNI nabízí tato rozšíření pro okamžité připojení cloudu Microsoft 365 a kompatibilitu se službou Universal Print:

  • YSoft OMNI Bridge – Edge zařízení k připojení síťových tiskáren do cloudu. Spojením 2 a více zařízení Y Soft OMNI Bridge do skupiny získává klient ochranu před výpadky a možnost lepší optimalizace v případě vytížení jednotlivých tiskáren.
  • YSoft OMNI UP365 - okamžitě propojí jakékoliv tiskárny k Microsoft 365 prostřednictvím Universal Print. Předplatné služby OMNI UP365 může být ve variantách pro 1, 5 nebo 25 zařízení. OMNI UP365 funguje na bázi pokročilé integrace Y Softu s Universal Print, která vytváří jedinečné výhody – například převzetí tiskových služeb při selhání zařízení a vyrovnání zatížení pro zvýšení odolnosti.

Nástroj YSoft OMNI Bridge je rozšiřitelný pomocí budoucích YSoft OMNI Apps - aplikací pro postupné připojení a správu tisku v tiskové flotile firem všech velikostí.

“Mnoho zákazníků přecházejících na Microsoft 365 nám řeklo, že chtějí do cloudu přenést i tiskové služby. Takové řešení představuje Universal Print. Zákazníci ale nechtěli nahradit všechny své tiskárny a multifunkční zařízení za nová, které by Universal Print nativně podporovala. Řada YSoft OMNI poskytuje těmto organizacím elegantní řešení, aby mohly začít využívat infrastrukturu tisku prostřednictvím cloudu již dnes,” uvedl Rani Abdellatif, Sr. Program Manager Microsoft, který má na starosti technologii konektorů Universal Print.

“Společnost Microsoft je naším zákazníkem využívajícím správu tisku YSoft SAFEQ a díky tomu si uvědomuje naše technologické možnosti. Když nás požádali o vytvoření řešení, které by umožnilo okamžitou kompatibilitu tiskových zařízení na trhu se službou Universal Print, vnímali jsme to jako jedinečnou příležitost. Výsledkem je řada YSoft OMNI Series, která pomůže firmám všech velikostí snížit náročnost správy tiskových služeb a zatížení zaměstnanců IT,” shrnul Václav Muchna, CEO a spoluzakladatel Y Soft.

“Y Soft pokračuje v rozšiřování svého portfolia a disponuje nyní nabídkou, která zákazníkům umožní více možností přechodu do správy tisku v cloudu. Řada YSoft OMNI představuje jedinečnou nabídku jak propojit starší tisková zařízení do Microsoft Universal Print,” sdělil Robert Palmer, viceprezident pro výzkum ve skupině IDC (Imaging, Printing and Document Solutions Group).

Společnost Y Soft navrhuje a vyrábí doprovodná hardwarová zařízení pro tiskárny. To spolu s faktem, že je partnerem ISV s certifikací Microsoft Gold, představuje jedinečnou kvalifikaci řady YSoft OMNI jako perfektního řešení pro možnosti Universal Print včetně budoucích rozšíření v podobě YSoft OMNI Apps aplikací.

Dostupnost nástrojů řady YSoft OMNI

Pokud vás řada YSoft OMNI zaujala, zaregistrujte se pro zjištění dostupnosti ve vaší zemi na adrese www.ysoft.com/omniorders

Společnost Y Soft zároveň oznámila, že služby správy tisku v cloudu YSoft SAFEQ Cloud ™ (YSoft SAFEQ CloudPro ™ a YSoft SAFEQ Breeze ™) jsou plně integrovány do Universal Print. YSoft SAFEQ, který poskytuje lokální služby správy tisku, je také plně integrován. Pokud máte zájem o některý z nástrojů rodiny YSoft SAFEQ a YSoft SAFEQ Cloud, kontaktujte Y Soft Regional Sales manažery (RSM), kteří vám následně budou věnovat svoji péči.

O Y Soft

Y Soft poskytuje chytrá podniková řešení pro moderní digitalizovaná pracoviště v oblastech enterprise firem, malých a středních podniků a vzdělávacím sektoru, díky nimž organizace fungují efektivněji. Naše nástroje  platformy YSoft SAFEQ pomáhají zákazníkům řídit, optimalizovat a zabezpečit tisk i digitalizaci dokumentů. V rámci řešení pro 3D tisk se soustředíme na segment vzdělávacích institucí, kde nabízíme unikátní propojení technologie 3D tisku s komplexním nástrojem pro řízení a účtování tisku. Díky našemu řešení YSoft SAFEQ mohou školy spolehlivě a efektivně zapojovat 3D tisk do svých výukových plánů.Y Soft vznikl v roce 2000. Společnost sídlí v Brně, celosvětovou sítí poboček pak pokrývá Severní a Latinskou Ameriku, Evropu, Blízký východ a Afriku (EMEA) a region Asie a Pacifiku včetně Austrálie (APAC). Více informací naleznete na www.ysoft.com.


Ochranné známky: Y Soft, YSoft OMNI Series, YSoft OMNI Bridge, YSoft OMNI Apps, YSoft UP365, YSoft SAFEQ, YSoft SAFEQ Cloud, YSoft SAFEQ Breeze, and YSoft SAFEQ CloudPro jsou ochranné známky a/nebo registrované ochranné známky společnosti Y Soft Corporation v Evropské unii a/nebo v jednotlivých zemích. Všechny ostatní ochranné známky a/nebo registrované ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.