Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Soutěž o EIZO FORIS FG2421: Vyhrajte nejvýkonnější progamingový monitor

Ve spolupráci se společností EIZO Vám přinášíme soutěž o 24“ model FG2421 řady FORIS, nejvýkonnějším progamingovým monitorem, který kdy společnost EIZO vyrobila.

Turbo režim s interní snímkovou frekvencí až 240 fps dosahuje rekordů při rychlé a jasné reprodukci obrazu.

Funkce „Turbo 240“ vyvinutá společností EIZO představuje zcela novou a unikátní technologii pulsního zobrazování videa, kdy se vstupní obrazová frekvence snímků zdvojnásobí a navíc proloží velmi krátkým zhasnutím podsvětlovacího systému, takže dochází podobně jako na CRT monitorech k efektu „pulsního“ zobrazení pro oko zcela ostrých pohyblivých dat.

Hráči získají díky funkci „Turbo 240“ ostrý (nezkreslený) obraz a budou moci lépe rozpoznat přesnou polohu jednotlivých objektů. Funkce „Turbo 240“ způsobuje jen minimální zpoždění – méně než 10 milisekund, což odpovídá trvání 1,2 snímku ze 120 snímků. Proto je tato metoda ideální pro akční hry vyžadující pohotové reakce v reálném čase.

Monitor FORIS FG2421 se zapnutým režimem Turbo 240 také poprvé prolomil bariéru 1 ms celkové doby odezvy zobrazovacího systému!     

 

 

FG2421 využívá LCD panel typu VA (MVA panel od společnosti SHARP). Full HD displej s formátem 16 : 9 umožňuje díky širokému pozorovacímu úhlu hráčům v týmu užitečný pohled na sousední monitor. Nativní kontrast 5 000 : 1 má za následek hluboké zobrazení černé, což dodává reprodukci obrazu její brilantnost. Tento vysoký kontrast zlepšuje viditelnost při tmavých scénách   a usnadňuje rozpoznání protivníků nebo překážek. Pro další zvýšení kontrastu až na max. hodnotu 15.000:1 v tmavších scénách je možné využít funkci DCR (Dynamic Contrast Enhancer).

Software „ScreenManager Pro for Gaming“, který je součástí dodávky, umožňuje používání herních profilů monitoru, např. optimální nastavení pro jas, kontrast a gradaci obrazu (gamma). Tyto profily lze mezi hráči vyměňovat nebo je stáhnout z webu gaming.eizo.com. Pomocí funkce klávesových zkratek aplikace ScreenManager Pro lze připojené reproduktory/sluchátka, škálování obrazu a profil zapínat, vypínat a přepínat klávesnicí.

Analogová i digitální rozhraní tvořená HDMI, DisplayPortem a DVI-D přípojkami pro PC, herní konzole a multimediální vybavení, jako např. Blu-ray splní přání každého zákazníka. Rozbočovač USB s jedním vstupem a dvěma výstupy umožní např. propojit myš a klávesnici přes monitor.

Pětiletá záruka výrobce ve formě výměnného servisu přímo na místě je důkazem spolehlivosti monitoru FORIS FG2421. 

Hlavní vlastnosti:
  • Turbo 240 – vždy ostrý obraz pohyblivého videa
  • Extrémně krátká reakční doba – 1 ms (Turbo 240 = On)
  • Vysoký kontrast VA LCD – 5 000:1 (max. až 15.000:1 při DCR)
  • Velká rozmanitost rozhraní: DP, HDMI, DVI
  • Přednastavené videorežimy pro profesionální hráče
  • Software Screen Manager Pro Gaming pro snadné nastavení monitoru
  • Progamingovy design
  • Prodloužená pětiletá záruka

  Sponzorováno:

 

 Soutěž probíhá od pondělí 7.9. do neděle 13.9.2015.

Tato soutěž již skončila.