Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

GCC

OpenBSD logo 2012 - Puffy
Revoluční krok, který prodělávalo FreeBSD v éře verzí 9 a 10, přichází i do OpenBSD. Pro platformy i386 a amd64 už k odchodu od GCC došlo.
Tohle bylo po příchodu GPLv3 licence hodně téma pro FreeBSD. Balík GCC se tehdy v BSD světě zasekl na verzi 4.2, neboť vyšší licencované práve pod GPLv3 už nemohly být v BSD použity. FreeBSD tak...
Google Chrome Logo
Google experimentuje s kompilátorem Clang místo GCC pro linuxovou verzi Chrome již delší dobu. Používá jej pro testovací buildy a nyní, s příchodem Chrome 38 i pro finální sestavení.
Do nejnovější verze balíku kompilátorů GCC míří podpora 512bitové varianty instrukční sady AVX, kterou přinesou Xeony Phi Knights Landing, resp. CPU řady Skylake.
FreeBSD logo 2013
Po dlouhých peripetiích a mnoha odkladech tu máme 10. vydání operačního systému FreeBSD, který kdysi (až do roku 2009) poháněl i CD-R server. Desítka přichází s již dříve známou revolucí.
FreeBSD logo 2013
Co mají společného Microsoft a FreeBSD? Inu, jednu věc rozhodně. Vedle té si ale představíme 9 dalších věcí, které tento OS již brzy přinese.
FreeBSD logo 2013
FreeBSD se blíží ke konci pouti, na jejímž začátku bylo přelicencování GCC pod GPLv3 a na konci přechod FreeBSD k LLVM/Clang. GCC již není standardní součástí FreeBSD 10...
 
Intel 386
Zdá se, že Linus Torvalds a jeho kolegové přiměli přemýšlet více vývojářů. I ti z balíku GCC nyní uvažují, že se oprostí od jha kompatibility s 386. Jaké budou důsledky?
LLVM logo
V rámci architektury x86 jsme se konečně po letech stagnování na poslední GPLv2 verzi GCC dočkali: Pro FreeBSD se stává výchozím kompilátorem duo LLVM a Clang…
Intel Knights Corner - detail
Není to ani v nejmenším překvapení, naopak víceméně nezbytnost pro „rychlé a drtící“ prosazení produktů vzešlých z projektu Larrabee. Intel míří s 22nm kartami Knights Corner do HPC segmentu, kde...