Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

OpenBSD

NetBSD logo
V těsném sledu za sebou vyšly nové verze BSD systémů, které sice nejsou tak rozšířené jako FreeBSD nebo kterákoliv z větších linuxových distribucí, nicméně jejich kód najdete na nejrůznějších...
OpenBSD logo 2012 - Puffy
Některé operační systémy nenajdete ani na jednom počítači ze sta, nicméně to nesnižuje jejich důležitost či zajímavost novinek v nich obsažených.
OpenBSD logo 2012 - Puffy
Protože duben je tradičně ve znamení releasů velkých linuxových distribucí, jdou na to u ostatních open-source systémů šalamounsky: vydali je 1. května.
Vydáním 49. release včera OpenBSD oslavilo 25. výročí své existence a i když seznam novinek neobsahuje žádné velké překvapení, je tam několik věcí, které stojí za zmínku.
Je snadné provozovat alternativní systém na standardním železe. Je to snadné i naopak. Ale když je té alternativnosti příliš...
Jak lépe oslavit první máj, než novou verzí OpenBSD?
Podzim je již tradičně plný nových verzí open-source operačních systémů, mezi něž dlouhé roky patří i OpenBSD. Co přináší jeho pětačtyřicáté vydání?
 
S obvyklou přesností je zde další verze operačního systému OpenBSD a i tentokrát přináší několik zajímavých novinek.
OpenBSD logo 2012 - Puffy
Revoluční krok, který prodělávalo FreeBSD v éře verzí 9 a 10, přichází i do OpenBSD. Pro platformy i386 a amd64 už k odchodu od GCC došlo.
S železnou pravidelností a taktem jeden release za půl roku vychází OpenBSD již třetí dekádu a nic se na tom nemění ani teď. Release 6.1 je tu, co je v něm nového?
Šest měsíců od vydání poslední verze OpenBSD uplynulo jako voda, a proto přesně podle plánu na začátku září vyšla verze nová, tentokrát s kulatým číslem 6.0.
OpenBSD logo 2012 - Puffy
Během několika málo týdnů vyjde OpenBSD s kulatým číslem verze 6.0 a chystá se v něm několik bezpečnostních vylepšení. Jedním z nich je i odstranění vrstvy umožňující spouštění linuxových programů.
Půlrok od vydání verze 5.8 je pryč, a proto na přelomu března a dubna nadešel čas na verzi novou. Co přináší?
OpenBSD logo 2012 - Puffy
Celkově 38./39. (CD/FTP) vydání OpenBSD je ve znamení oslav. Systém je na světě již 20 let a za tu dobu se v jeho standardní instalaci našly jen dvě závažné díry. Co přináší nového nyní?
OpenBSD logo 2012 - Puffy
Začátkem června ohlásil Microsoft, že začlení SSH přímo do Windows. Nyní investoval do projektu OpenBSD, jehož tým stojí za otevřenou implementací SSH, několik desítek tisíc dolarů.