Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

OpenBSD

OpenBSD logo 2012 - Puffy
Některé operační systémy nenajdete ani na jednom počítači ze sta, nicméně to nesnižuje jejich důležitost či zajímavost novinek v nich obsažených.
OpenBSD logo 2012 - Puffy
Protože duben je tradičně ve znamení releasů velkých linuxových distribucí, jdou na to u ostatních open-source systémů šalamounsky: vydali je 1. května.
Vydáním 49. release včera OpenBSD oslavilo 25. výročí své existence a i když seznam novinek neobsahuje žádné velké překvapení, je tam několik věcí, které stojí za zmínku.
Je snadné provozovat alternativní systém na standardním železe. Je to snadné i naopak. Ale když je té alternativnosti příliš...
Jak lépe oslavit první máj, než novou verzí OpenBSD?
Podzim je již tradičně plný nových verzí open-source operačních systémů, mezi něž dlouhé roky patří i OpenBSD. Co přináší jeho pětačtyřicáté vydání?
S obvyklou přesností je zde další verze operačního systému OpenBSD a i tentokrát přináší několik zajímavých novinek.
 
OpenBSD logo 2012 - Puffy
Revoluční krok, který prodělávalo FreeBSD v éře verzí 9 a 10, přichází i do OpenBSD. Pro platformy i386 a amd64 už k odchodu od GCC došlo.
S železnou pravidelností a taktem jeden release za půl roku vychází OpenBSD již třetí dekádu a nic se na tom nemění ani teď. Release 6.1 je tu, co je v něm nového?
Šest měsíců od vydání poslední verze OpenBSD uplynulo jako voda, a proto přesně podle plánu na začátku září vyšla verze nová, tentokrát s kulatým číslem 6.0.
OpenBSD logo 2012 - Puffy
Během několika málo týdnů vyjde OpenBSD s kulatým číslem verze 6.0 a chystá se v něm několik bezpečnostních vylepšení. Jedním z nich je i odstranění vrstvy umožňující spouštění linuxových programů.
Půlrok od vydání verze 5.8 je pryč, a proto na přelomu března a dubna nadešel čas na verzi novou. Co přináší?
OpenBSD logo 2012 - Puffy
Celkově 38./39. (CD/FTP) vydání OpenBSD je ve znamení oslav. Systém je na světě již 20 let a za tu dobu se v jeho standardní instalaci našly jen dvě závažné díry. Co přináší nového nyní?
OpenBSD logo 2012 - Puffy
Začátkem června ohlásil Microsoft, že začlení SSH přímo do Windows. Nyní investoval do projektu OpenBSD, jehož tým stojí za otevřenou implementací SSH, několik desítek tisíc dolarů.
Celkově 37. vydání operačního systému OpenBSD přichází mezi hlavními novinkami s přechodem od OpenSSL k vlastnímu forku LibreSSL.