Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

5 důvodů, proč platíte nesmyslné měsíční zálohy za vytápění domácnosti

PR článek
Danfoss Hlavice
Brzy nás čekají mrazivé měsíce, ze kterých se nakrmí především dodavatelé elektřiny a plynu. Připravte svoji domácnost včas, abyste jim trochu skrouhli apetit a peníze si nechali ve svém domácím rozpočtu. Přinášíme 5 cenných rad, které vám s financemi pomohou.

Ačkoliv své zálohy na energie platíte po celý rok, ve skutečnosti si hlavně předplácíte své výdaje na daleko nákladnější mrazivé dny. Je tedy nejvyšší čas, abyste se na ně připravili. Vezměte si k srdci následujících 5 rad, a ušetříte až 30 % současných nákladů! Čím dříve budete jednat, na tím větší přeplatek, putující do rodinné kasy, se můžete těšit.

#1 Odcházíte z domu a necháváte topení puštěné

Víte ale, že můžete své radiátory regulovat přes mobilní telefon? S těmi správnými hlavicemi nastavíte teplotu domácnosti i po cestě do práce nebo kdykoliv během směny. Ušetříte tak z každého pracovního dne 8 hodin promrhaných vytápěním domácnosti, které prospěje nanejvýš sousedům.

Chytré vytápění je vzrůstající trend, které se postupně dostává do každé domácnosti. Zvolte například systém Danfoss LinkTM, který pohodlně spárujete s mobilním telefonem. Vyzkoušejte si aplikaci na regulaci teploty domácnosti zdarma a zjistěte, jak snadná a praktická je.

#2 Větráte se zapnutým topením

Vyhazujete peníze z okna, i tak by se dala tato chyba nazvat. Standardní radiátory se sníženou teplotu snaží přebít, čímž propalují díru do rozpočtu. Poohlédněte se po chytrém vytápění, které automaticky detekuje otevřené okno a odmlčí se. Systémy Danfoss LinkTM touto funkcí oplývají v základní výbavě.

#3 Chodíte spát bez zmírnění teploty

Vaše vnitřní klima vyžaduje v průběhu dne různé teploty. Přitom v noci je ideální teplota pro lidské tělo nižší než přes den, a to hned o několik stupňů celsia. Každým snížením o 1 °C navíc ušetříte 5 % energie. Přenechejte starost systému chytrého vytápění Danfoss LinkTM, které se řídí vašim zvoleným harmonogramem a noční teploty automaticky snižuje na požadovaný stupeň.

#4 Ztrácíte přehled o teplotě ostatních pokojů

Čím větší domácnost, tím větší chaos i pro ty nejzodpovědnější. A co sejde z očí, sejde eventuálně z domácího rozpočtu. Mějte teploty každého pokoje neustále na očích díky aplikace ve svém mobilním telefonu, navíc s možností okamžité regulace. Kdekoliv na světě, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

#5 Jste v domácnosti jediný zodpovědný

Být hlavou rodiny bývá občas jako boj s větrnými mlýny. Kdykoliv se snažíte něco udělat pro svoji domácnost, najde se sabotér, který si nebere vaše cenné rady k srdci a z radiátorů si dělá sporák.

Přiberte si proto cenného parťáka v podobě chytrého vytápění, které se veškerých těchto chyb vyvaruje zcela automaticky za vás i za vaše spolubydlící. Vyzkoušejte si zdarma mobilní aplikaci pro nepřetržitou kontrolu celé domácnosti se systémy Danfoss LinkTM.

Vypočtěte si v oficiální kalkulačce, kolik ušetříte, když si chytré hlavice pořídíte ještě před nadcházející zimou. 

Danfoss Treti