Aktualizace UEFI
Kapitoly článků
Aktualizace BIOSu – pardon, UEFI je vcelku jednoduchá. Stačí patřičný soubor nahrát třeba na USB flashku, klidně ji můžete mít naformátovanou i jako NTFS, vložit do USB portu, zapnout počítač a tradiční klávesou
Poté je třeba najít správné úložiště odpovídající vloženému USB klíči (případně si můžete nechat BIOS i někde na pevném disku, je to celkem jedno). Vyzkoušejte dostupná úložiště (v UEFI značená jako fs0, kde 0 je nějaké číslo, je to podobné jako DOSové/Windowsové značení diskových jednotek jako C:, D: a podobně, v našem případě byly fs0, fs2 a fs3 oddíly pevného disku, fs1 byla ona v USB portu vložená flash paměť). Pak už stačí poklepat na patřičný soubor a potvrdit.
Následuje dramatická odmlka, kdy se počítač chvilku tváří, že nezareagoval, ale pak se po několika sekundách rozběhne indikátor průběhu a závěr patří pochopitelně restartu PC. Ten je trošku delší, zdá se, že nová verze UEFI něco s deskou provádí, protože další zjevné činnosti (signalizované změnou černé obrazovky na něco smysluplnějšího) se dočkáte až tak za 20 sekund.
No, a to je vše, firmware je aktualizován.
Diskuse ke článku ASUS P8P67 Deluxe pro procesory Intel „Sandy Bridge“ umí softwarový hybridní disk