Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k AMD nestíhá dodávat procesory, je o ně moc velký zájem

Je moc velký zájem o procesory AMD - HAHAHAHA - to je asi PR ne?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Je moc velký zájem o procesory Intel - HAHAHAHA - to je asi NetBurst ne?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

>Rudá Armádo Tak se podívej na podíl na trhu intel/AMD a kolik výrobců (značkovejch) vůbec má v nabídce počítač s AMD (dell se taky nějak nemůže rozhoupat) HAHAHAHAHA

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Panove STOP, tohle rozhodně nejsou příspěvky k tématu, o flamewar tu nestojíme...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Já myslel, že jsou vánoce :o)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

kdyby byl o ne takovy zajem, tak by jejich stoupla jejich cena. toto je podle me kec, u AMD to neni poprve (vim to, jsem jejich skalni fanousek :-))

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Myslím, že pointa je, že kdyby měl intel silného konkurenta, my odběratelé bysme na tom vydělali. Ale protože se kromě AMD nikdo moc nesnaží tak jsme tam kde jsme. BTW četl jsem, že AMD je RISC s něčím co mu překládá kompletní instrukce. Ale nevím jestli to platí i u těch posledních modelů.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Momo: Když už máš potřebu se vyjádřit, nedělej to jako třináctiletý děcko. Teda pokud jím nejsi...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ani se nedivím, že je větší poptávka. Osobně jsem dlouhou dobu preferoval INTEL jak pro sebe, tak pro své zákazníky, ale letos jsem definitivně přešel na platformu Nvidia/AMD. AMD skutečně udělalo velký technologický pokrok u svých CPU. Intel to bude těžko, a hlavně HORKO dohánět.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

to momo:
A jestlipak vis, proc Dell, uz jako jedinej znackovej vyrobce PC, neosazuje AMD do svych sestav? ...
Prave proto, ze AMD nema dostatecne vyrobni kapacity a nestihalo by dodavat...
Omlouvam se, ale snad je to i trochu k tematu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

>Krozyk - Klidně mi jako staší vysvětli tu architekturu AMD.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Všem starším a chytřejším, nevím kolik ja aktuální stav, ale Intel má cca 80% marketshare s procesorama (viz techweb) a zbytek má bez nějakého toho procenta AMD. -> tj. AMD je zatím úplněj trpaslík. Že nestíhaj dodávat dellům je trochu úsměvná informace. (co je na tom na 13 nevím) HAWK

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

 
poslednější čísla např zde:
http://news.zdnet.com/2100-9584_22-5916167.html
 
To nejsou argumenty - to je skutečnost. Co si myslím já nebo nějakej pepík odvedle trh moc neovlivní.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Momo: podívej se ale na vývoj a progresi podílu AMD. To, že nestíhají, nevidím jako nějaký PR, ale spíš vyjádření toho, že poptávka převyšuje jejich stávající kapacity. A jediný výsledek z tohoto bych viděl jen to, že by měli otevřít další továrny...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To momo: je videt ze neprodavas, sice je to cca 80/20 ale drive to bylo 90/10 apod. A AMD porad posiluje, silne se zacinaji prodavat sestavy HP a FSC s AMD, v USA dokonce nedavno AMD Intel porazilo v desktopovych PC. Velmi silny je Intel v noteboocich, ale tam uz to AMD s Turionem a Mobilnim sempronem take podchytlo, protoze napr. Acery Aspire 3000 se prodavaji jako housky na krame. A mimojine, neni to jenom cenou, AMD neni o moc levnejsi nez Intel a spise pomalinku zdrazuje.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Je sice pěkný že intel má věčí podíl ale když se srovná podíl výrobních kapacit a počet prodaných CPU tak vylezou docela zajímavý čísla.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Já nebudu srovnávat podíly trhu, ale moje osobní zkušenost je taková, že investovat velké peníze do AMD je risk. Nepopírám, že AMD je lepší na hry, ale já s ním osobně moc dobré zkušenosti nemám. Pravda je taková, že výkon byl solidní, ale to je všechno. Po pár týdnech od nákupu mi havarovala Wokna ( počítač nebyl zavirovaný) a nakonec odmítala spustit cokoliv kromě základních aplikací. Po každém reinstalu OS totéž (zajímavé, že linux s tím problém neměl... ;-) ). Poté jsem firmě koupil PC s úplně stejnými parametry, až na to, že CPU+ čipset byl od Intelu. A co? Wokna fungovala bez problému! Co z toho vychází? AMD s Windows jsou doménou hráčů, co potřebují výkon, a Linuxářů, protože jejich OS si tím poradí. Pro lidi, co potřebují spolehlivé počítače s Windows a nepotřebují výkon je lepší Intel. A nic proti Tučňákům (já jsem na obou stranách), ale dokud si AMD něco málo nevyříká s Microsoftem, nemá šanci... Je to smutné, ale je to tak :-(

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Vychazi z toho to, ze holt neumis ani poradne sestavit a nainstalovat PC :-) Mame v praci server jedouci na AMD uz rok v kuse a zadny problem. Taktez moje domaci PC a PC hodne zakazniku. To ze nektery lidi neumi ani nainstalovat ovladace k zakladni desce je smutne, ale je to tak a druha vec je vadny HW, napr. pameti, ale tam je samozrejmne fuk ma-li dotycny Intel nebo AMD. Akorat vsichni nadavaji na Windows, ze je to shit a oni za to nemuzou.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

AMD jen pro hry a Linux? To snad ne. Ja provozuju v praci (projekce, CAD, vypocty MKP apod.) cca 80 PC jen s AMD a jeste nebyl problem souvisejici s procesorem. AMD jsem nejdriv vyzkousel spis ve snaze podporit konkurenci na trhu, ale ma to samozrejme i dalsi pragmaticke duvody - nelituju.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ač AMD fandím a sám ho používám, přeci jen bych uvítal, kdyby začali také vyrábět vlastní bezproblémový chipset. Ani VIA ani Nvidia nejsou úplně OK. A bohužel třeba Asus desky pro AMD64 poslední dobou nezvládá - postavil jsem takhle jeden server a skutečně stabilní to začalo být až po 10. verzi BIOSu... Tyhle problémy s Intelem nejsou (a kupodivu jsem je ani neměl s Athlon XP + VIA KT333 a výš).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Panove moc sem sice nepisu, ale take pridam nazor. PC prodavam uz hezkou radku let. Jak ste se vsichni Intel byl drive na koni, nemel moc konkurence a co si budeme nalhavat, AMD drive nestalo za nic. Pocinaje vyrobou cca AXP a Duron zacalo delat dobre jmeno. Ted mam jen ja sam doma 3PC. A64 3200+, 2,4GHz P4, a 2,6GHz celeron. Nechci porovnavat jabka s hruskama ale to AMD se mi zda stejne stabilni, jako ty ostatni PC. Problem je u AMD jen v tom, vybrat spravne komponenty coz neni zrovna nejjednodussi. Ale na stabilitu OS nema znacka CPU zadny vliv. To spise nainstalovani driveru, jelikoz z vlastni zkusenosti vim, ze i poradni ve kterem drivery nainstaluju stabilitu ovlivni a to ne zrovna malo.
Zkuste me nekritizovat a zamyslete se nad tim. Urcite mi date z vetsi casti za pravdu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Je to tak, není to jen o procesorech ale i o chipsetech. Ve velkých firmách kde mají značkové počítače najdete řádově procenta kusů s AMD (i když věřím, že se podíl zvyšuje). Stejně tak i na doma je AMD jen pro toho, kdo si stím umí poradit(např. drivery a nekompatibilita). Intel chipset/procesor je spolehlivější. :o) Tak nebo onak do lepší firmy bych to nekoupil ani žádnýmu zákazníkovi (firmě) bych to neprodal.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tvrdit v teto dobe, ze AMD vyrabi "nekompatibilni" procesory muze tvrdit snad jen dement (ze to musim tak rict). Mnoho problemu vznika hlavne z pouziti nekvalitnich zakladnich desek a pameti, ktere zpravidla muzou za vetsinu problemu. Pameti v DualChannel by meli byt parovane od vyrobce pameti a ne kupovat dva stejne DIMMy atp. Je mnoho radoby SystemBuilderu, kteri si precetli navod jak slozit pocitac, ale nevedi o tom nic.
Nezatajuji ze jsem znackar - AMD. Stavim masiny na A64 sc939 a nemam u zakazniku problem, nesnazim se totiz stavet masiny hypermarketoveho typu (10tis za bednu). AMD se prosazuje a je to videt na prodejich, HP by neslo do prodeje "nekompatibilnich" procesoru v takovem meritku, mohlo by jim to uskodit a tak kvalita ziskava trh.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Momo: Já jsem reagoval na ty starší příspěvky, ale jestli tě zajímá architektura procesorů, tak si o tom zkus něco nastudovat, na netu je opravdu spousta informací ;)
Z toho mála co vím mají dnešní procesory překladač x86 instrukcí a nativně jedou s RISC instrukční sadou. ADM to používá snad už od K5-ky (opravte mě, jestli kecám). Ale procesory nejsou můj obor a naposledy jsem se podrobněji zabýval strukturou 386-ky...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Hmm Intel a spoľahlivejší?
Mám v práci Asi 50ks Intel procesorov + originál Intel dosky. Sú to Prescott procesory s originál BOX chladičmi.
Keď to dodali, hučalo to to tak, že ľudia mi odmietli po 10 minútach na týchto nových počítačoch robiť. Museli sme kúpiť nové drahé tiche chladiče. Teraz počítače nehučia, ale sa prehrievajú a sú pomalé. Za asi rok odišlo niekoľko Intel dosiek, pretože pri používaní USB kľúčov došlo k odpáleniu USB portov (známa chyba Intel čipsetov). No a na záver perlička. Na Intel procesoroch s HT nechodí softvér pre TV karty, ktorý používame. Po pár sekundách dôjde k zatuhnutiu. Nepomáha ani vypnutie HT funkcie v BIOS. Čiže Intel procesory sú nekompatibilné s bežne používaných softvérom. Museli sme kúpiť AMD procesory, na ktorých nám TV karty bežia v poriadku, bez tuhnutia!!!
Takže nech tu niektorí hlupáci nepíšu o nekompatibilite AMD, keď je sám so sebou nekompatibilný Intel.
 
Doma skladám PC na báze AMD. Tento rok som zložil 30ks PC s AMD Athlon64/Sempron procesormi, na báze Socket 939 a Socket 754. U žiadneho PC nebol problém s nekompatibilitou ani ničím iným. PC sú stabilné, ticé, výkonné a boli aj cenovo dostupné. Problém nie je v AMD ale v niektorých rádoby odborníkoch, čo nevedia počítač poriadne zložiť.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Momo: Kecáš (s prominutím) nesmysly. Velké firmě je úplně jedno, jestli je uvnitř Intel nebo AMD. Ta kupuje počítače od značkových výrobců (Dell, HP, Compaq...) a jediné na co kouká je cena, záruka a servis. Pravda je, že donedávna tito výrobci používali v desktopech převážně Intel procesory, takže to může budit přesně ten dojem co máš ty, ale situace se mění a to i na nátlak právě těchto velkých firem (Franta z Horní/Dolní těžko donutí Dell používat AMD procesory)!
A poptávka po levných počítačích s AMD procesory bude (no, ona už je) a sekretářce, účetní či dělňasovi bude úplně jedno na čem bude pracovat...

A abych se dostal k tématu, není se tudíž co divit, že AMD nestíhá pokrýt poptávku :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

robob: Taky nechápu, kde všichni berou ty bludy o nekompatibilitě a nespolehlivosti AMD ;)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To vím taky že není nekompatibilní procesor. Pokud ale pořád všude řešej provlémy VIA/grafická karta (a je to pro amd procesor) tak jakej je v tom rozdíl, že mám skvělej procesor, když počítač musí mít i chipset.
Ad2 to jsem psal předtím, že výrobci používali převážně intel (kupci za to nemůžou, ale velkej zákazník je pro HP důležitější než tlupa AMD nadšených  teenagerů- to jsem chtěl těm mladším jaksi připomenout).
Ad3 že K5 byla RiSC jsem taky čet, mě jen zajímalo, jestli i dnešní AMD64 a opterony jsou taky RISC s překladačem X86 instrukcí nebo ne. Hledat na netu se to dá, ale tady jsou všichni chytrý jak rádio, tak jsem myslel, že kromě blbostí z diskuse vypadne i nějaká hodnotnější informace (to přežiju že to nebude ode mě). Pro všechny ty bojovníky za AMD by bylo docela dobrý, kdyby věděli v čem se AMD skutečně liší (kromě toho že nepíšou svou frekvenci za procesor ale porovnávaj s s Intelem pomocí 3900+). Kdyby řekli máme jinou architekturu procesoru a nesnažili se s intelem tak srovnávat, vypadalo by to taky líp (aspoň pro mě) - nebo psát mips apod.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

>janekx nekompatibilní procesor to opravdu není častý problém (a už dlouho jsem o něčem takovým ani neslyšel). Nekompatibilní platforma (myslím tím deska chipset procesor atd) to je naopak častý problém. viz problémy grafických karet, zvukovek apod. Takže pokud jsem někde napsal o nekompatibilitě procesorů tak jsem jen byl moc rychlej
 

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

>Krozyk: Ano AMD není nespolehlivé, procesor je OK, ale problémy v čipsetech pro něj bohužel jsou. Třeba VIA 8237 - nekompatibilní s SATAII disky, první verze SATA driverů jaksi zapomínaly uložit obsah cache. NVidia - chyby v IDE driverech, nakonec bylo lepší nechat MS. To že Intel umí lepší čipsety je vidět v prodeji čipsetů pro P4 - vyrábí je i VIA i NVidia, ale každý si radši koupí Intel. Ale je pravda, že Intel se také pohoršil. Kromě již zmiňované chyby s USB (kterou ovšem může odstranit výrobce MB) je největší problém s Prescottem a jeho chlazením. P4/3,2G mi s originálním chladičem nevydržel jet na plnou zátěž déle než 20 minut. Pak odtaktoval dolů. Pro realtime aplikaci prakticky naplno vytěžující CPU dosti zásadní chyba.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Momo: A k čemu přesně ti pomůže znalost architektury? Pro mě je daleko důležitější parametr poměr cena/výkon!

BTW, nejsem urputný zastánce AMD, všimni si, že jsem nikde nenapsal, že by Intel nestál za nic! Navíc, blbostma v diskuzi jsi začal ty barevným nesmyslem, cituji: "Je moc velký zájem o procesory AMD - HAHAHAHA..." :(
Pak se nemůžeš divit, že se s tebou bavím jak s náctiletým.
Když narážíš na značení procesorů, tak si myslím, že daleko nepřehlednější značení má dnes Intel, ale to nic :((
A za domácí úkol zkus vymyslet, proč AMD s nějakým PR ratingem vůbec přišlo!?

PS: Malá otázka. Myslíš si, že barevným zvýrazněním získá tvůj příspěvek nějakou vyšší hodnotu. Fakt mě to zajímá!!

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jirka: Problémy s čipsety jsou, ale toho se lze vyvarovat jeho správnou volbou. Samozřejmě bych uvítal, kdyby AMD dělalo vlastní čipset (jako už párkrát v minulosti), ale moc se k tomu nemá :(

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

HAHAHA znamená, že když napíšu A mám napsat i B. Pokud (v článku) řeknu že je velký zájem o něco, co ale si vybere ze zákazníků jen každý 5tý, tak mi to připadá trochu komické - minimálně v této souvislosti. že je tam okamžítá poptávka zatím nemění poměr na trhu. Bez té doplňující informace to působí jako vypuštěné PR, a tomu se právě směju - co jinýho s PR. Já podle MarketShare vidím jen velký zájem o Intel. atd.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Momo: Víš, jestli jsi to ještě nezaregistroval, tak slovo velký říká něco v realitvním měřítku. Musíš to mít s čím srovnat, abyt ho mohl říct. A na základě toho, s čím to srovnáš, tak buď řekneš velký, nebo malý, případně mezi máš ještě podobný. A chceš-li mluvit absolutně, tak píšeš největší, což ale autor neudělal. On si jako základ samozřejmě vzal to, co AMD je schopno vyrobit a s čím se počítalo, že prodá. A ve světle tohoto pohledu je zájem opravdu velký...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

A že poslední intelovy procesory (ty práskoty) stojej za kulový je dávno známý - 100W - 150W je hodně a zvýšení výkonu nic moc - pokud vím už si to intel uvědomil a brzdí (v tom nejapným zvyšování frekvence a cash) Já mám doma P4 2.4 GHz/800MHz (cca60W)  Northwood a dalo mi práci ho sehnat . Že je s HT občas problém to je pravda, holt s více procesorama (byť virtuálníma) některé aplikace nepočítaly - doma mi to ale výkon prokazatelně zvyšuje - např i tak, že při běhu více aplikací nedochází ke zpomalení té realtime (3d hra). Že doufám že už Intel někdo předběhne je pravda, ale AMD se to moc nedaří (nebo spíš až moc pomalu).
>Petr Ok začínám to chápat jak to autor myselel, jen doufám že to není PR do AMD ;o)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

První odstavec bych chápal, jako PR mi připadá hlavně druhá polovina článku (takový všeobecný blaf)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

>Krozyk barvu používám, abych odlišil svůj příspěvek tam kde předpokládám, že jich bude víc (abych se v tom vyznal ;o)  - proč by nemohl mít každá diskutující "svou barvu".

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tady Eagle píše že autor přepsal jen marketingový materiál
http://www.cdr.cz/a/13759

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Momo: píšeš "nekompatibilní procesor to opravdu není častý problém (a už dlouho jsem o něčem takovým ani neslyšel)."

Už dlouho? Můžeš mi zde uvést alespoň jeden jediný případ, kdy byla na vině "nekompatibilita procesou"? Ať už AMD, nebo jakéhokoli jiného. I kdyby to byl případ 20 let starý.
Víš, ona je to pořád stejná písnička. Nejperve AMD nekompatibilní, poté už jsem o tom dlouho neslušel, ale je nekompatibilní. A když se zeptám, tak pisatel není schopen uvést jeden jediný případ.
Mě by to opravdu zajímalo, jestli byl nějaký x86 procesor jakékoli značky nekompatibilní. O jednom vím: původní revize Intel Pentium 60 a 66 MHz. Ale to nebyla nekompatibilita, ale obyčejná HW chyba odstraněná v novějších revizích (a neodstranitelná SW v BIOSu, jak se to běžně dělá u procesorů všech výrobců).
Takže jsi tlučhuba, nebo znáš nějaký případ nekompatibility x86 procesoru?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mě známá "nekompatibilita" se týkala před dost lety nějakého Káčka (možná K2) - ale hledat to teď nebudu. Já kupuju jen Intel, takže jaksi problémy s nekompatibilitou se mě moc netýkají. (BTW začínal jsem v asembleru na 8mi bitech a 8086 - XT)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mom: no myslim ze jsi tam i skoncil....

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

momo: Nu, tušil jsem to... nevíš a ještě se trapně vymlouváš. Takže jako obvykle: nekompatibilita -> dříve nekompatibilita -> nevím, ale určitě někdy ano, jen napotvoru nevím, ale určitě ano

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

momo: Ale líbí se mi, že namísto odpovědi se chlubíš (údajnými) zkušenostmi. Připomíná mi to chlapečka, který se chce hádat čí tatínek má větší; třeba auto. Přecejen ti těch 13 bude, když ne věkem, tak alespoň zde psaným projevem.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

>fotr Proč bych se chlubil - a čím? Já jen že si to už nepamatuju - je to všechno přece jen trochu dýl. V tý době ještě nebyly všechny procesory pentium.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Stejně mne fascinuje že AMD s jednou jedinou fabrikou FAB 35 dokaže vykrýt slušné procento trhu a přitom neopomět urvat např. v superpočítačích 11% podíl (Intel má aktuálně 66,6%). Ne že by 11% pro AMD bylo srovnatelné s Intelem. Ale to ale není ani ve výrobních kapacitách, jejichž nedostatkem AMD aktuálně dost trpí. Určitě je na tom ale podstatný vývoj, protože pro AMD je to za poslední 2 roky nárůst na 4-násobek v této prestižní třídě. Až se teď rozběhne výroba i v nové FAB 36 bude to zajímavé. AMD vzrostou výrobní kapacity téměř na trojnásobek současného stavu a s tím už se dají dělat pěkná kouzla... No rok 2006 i následující s trhem asi hodně zahýbe... Zejména když bude dostatek Opteronů jichž je současně kritický nedostatek (zejména pro méně významné zákazníky). To už i Dell jako poslední a největší výrobce vyslyší požadavky svých zákazníků - zařazení Opteronů do serverové oblasti. Kde již Opterony vládnou zejména v HP a Sun.Mimochodem. Taky mne rozesmívají příspěvky k technické kvalitě a kompatibilitě procesorů AMD :-) Jsou aktuálně kus před Intelem a nikoliv naopak. Kdo to nestihl zaregistrovat, tak jeho postřehu opravdu nezávidím:-) A už vůbec bych se tím "postřehem" nechlubil do příspěvků... (viz. momo)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

>Julda Jen tak pro zajímavost, mohl bys napsat kde jsi začal a skončil ty Juldo?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mo: zacal na 386 a skoncil na A64, jestli se ptas na toto.

P.S.: Vidim ze barvicky se ti libi, asi se tesis na Vistu :o)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

>Julda OK, ale já spíš myslel vývoj/znalost technologií (nebo prog jazyků)
 
>2mike Marně přemýšlím z čeho tady se odvozuje že napadám AMD procesor co do kvality -  jen jsem se na začátku ptal na architekturu. Jednoznačně (a nejsem sám) ale tvrdím ž AMD platforma (nebo snad např via platforma) má problémy s chipsety (viz dříve). (akceptuju že intel ICH5 podělal, když ho usb odpálí).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mo: no nevim, nechci se chvastat, ten umi vic to, ten ma vetsi toto...ale k tematu.
- Uvital bych od MS OS optimalizaci pro ruzne CPU (Intel, AMD, ostatni). System by byl VZDY rychlejsi, i stabilnejsi. Toto nikdy nebude, MS jde uplne jinym smerem.
- Nevim jak moc ale predpokladam ze Intel i AMD alespon nektere instrukce (krome jinych operaci) preklada/rozklada na nekolik mensich instrukci, ktere se v celkovem meritku zpracuji rychleji nez jejich obdoba ze starsich CPU. Ted nemyslim rozkladani na RISC instrukce ale rozkladani primo RISC instrukci, s ohledem na co nejvyssi rozlozeni zateze/vykonu pro cele CPU. Kdo toto zvladne, ten bude vzdy rychlejsi.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To: Mo  No já bych právě tu historickou souvislost už nikam netahal, protože problémy s čipsety a procesory u AMD aktuálně nejsou. A v krátkodobé historii se to týkalo pouze pamě'tových řadičů. A historický kousek VIA8237 vs. SATA II se týká pouze Seagate (případně blbosti skládačů že si na ostatních SATA II discích neaktivují SATA I).Existuje nejaký jiný problém který aktuálně existuje? Cokoliv co by jakkoliv omezovalo použití AMD procesorů? Pokud ano, bylo by dobré to dát vědět...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Posledna nekompatibilita CPU bola paradoxne prave u Intelu a pred nim u procesorov Cyrix (dnes VIA). U Intelu sa jednalo sa o problem s DBase v kombinaci s Celeronom, kde sa sa museli nejake kniznice DBASE myslim nahradit prekompilovanymi pre Celeron. U Cyrix to bola tiez nejaka DB, co si uz aktualne nespominam, len sa pamatam, ze bolo potrebne spustit nejaky programcek a on to riesil.

Spolahlivost AMD vsak 100% funguje az od K6 architektury. A co sa tyka CPU 386 od AMD, tie sa robili na linkach Intelu a mam pocit, ze aj architektura bola licencovana.

Dnesna kompatibilita CPU je rovnaka, problemy su skor s tym okolo CPU, pamate a chipsety predovsetkym.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ted mne napada nekompatibilita/nefunkcnost pri nadmerne zahrati jadra, CPU, GPU i jinde. To ze na pouzdre/chladici je <70°C jeste neznamena, ze nedochazi k prehrati. Lokalni teplota v jadre muze kratkodobe dosahovat treba 130°C (jenom odhad). Proc vyrobci vzdy uprednostnuji rychlost nad technologii vyroby??? Takova je doba :o(

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2 2mino: nForce 4 není právě bezproblémový čipset. Jeho nekompatibilita s pevnými disky Hitachi a Maxtor je přímo pověstná. Dále jsou tam problémy s firewallem a při osazení více zařízeními problémy se stabilitou. A to jsem tam radši nezkoušel PCI zařízení, která na nForce 2 měla obrovské problémy. Bohužel nVidia čipsety moc neumí, pro základní použití to jakž takž stačí, ale pro něco víc je to dost hrozné.
VIA je bez problémů (až na VT8237 a 3.0Gb/s přenosy... BTW, SATA II je název organizace, nikdy ne 300MB/s rychlosti !), ale zase její south bridge je zastaralý a nový VT8251 ještě pořád tak nějak není.
AMD dělá chybu v tom, že nedělá vlastní čipsety a že preferuje partnera, který nedělá kvalitní řešení.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pozrite
http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/DownloadableAssets/HectorRu...
str 3 a 4 a k tomu cennik
http://www.amd.com/pricing
a je jasne, preco su najnedostakovejsie Sempron 2600+ a Opteron 144

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

momo: - skoda ze soucasne procesory jsou K8 ze ..... ale K2 byl prece nekompatibilni tak to museji byt vsechny....

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

>Eagle  Děkuji Eagle, děkuji - nevim proč to taky nevidí.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.