Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k AMD oficiálně o GDDR5

1,5V je sice moc pekny, ale jde o to, ze moduly jedou na dvojnasobne frekvenci. Takze by me celkem zajimalo o kolik bude uspora ve spotrebe. Napeti mi az tak moc netrapi. To at si je treba 1V. Dulezita je spotreba.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

no, pokud má mít karta pořádnej výkon, tak to musí mít pořádnej příkon o tom žádná (ať je to výrobce jakej chce). Mě by k tomu příkonu ještě zajímala účinnost, aby pak nešlo víc energie (tepla) do chladiče...

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Hmm ... no pani evidentne nevedia o com pisu ... uz na skole ma naucili ze vykon/prikon sa pocita jednoducho a to U * I ... cize ak je znizene vstupne napatie moze sa zvysit odber prudu a teda pri rovnakom prikone moze byt vacsi vykon ... :)

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

S tim vykonem a prikonem pletete hrusky a jabka dohromady.
 
Ja osobne si myslim ze to je velmi dobry pocin, cim nizsi napajeci napeti, tim nizsi vyzarene teplo.
 
Urcite Nvidia i AMD resi jestli se vyplati nizsi frekvence pameti a vetsi sirka sbernice (256 vs 512), coz vede ke slozitejsimu PCB, nebo sirka sbernice mensi (256b) a dvojnasobna rychlost pametovych chipu.
 
Vzhledem k tomu z AMD si to jiz vyzkouselo u Radeonu HD 2900 XT a priklonilo se spis k rychlejsim pametem a uzsi sbernici, asi vi co delaji. Naproti tomu Nvidia letos vyda svoji prvni kartu s 512 b sbernici, tak se nechme prekvapit.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Hlavne aby uz boli vonku v predaji + nejake testiky!

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

a ja bych dodal, co je lepsi, hnat se nekam na meze nestability v xx GHz nebo je lepsi udelat sirsi sbernici sice trochu pomalejsi , ale naprosto funkcni
 
myslim , ze vysledek je nejaka rozumna kombinace od obojiho
 
vse jen zalezi na soucasnych cenach a na slozitosti odvodu , aby se jim to co nejvice vyplatilo na zisku

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

to b: sam pletes hrusky a jablka, ja jen psal, ze cim vetsi vykon chces mit, tim musis mit i vetsi prikon (a je jedno, jestli to dozenes zvysenim napeti, nebo proudu) me slo o ucinnost - ciste ze zvedavosti.
myslim ze to je jeden z aspektu hospodárnosti - jak dobre se vyuzije dodana energie a kolik se ji bez uzitku vyzari v podobe tepla.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Nechci vám do toho kecat, ale ve finále se na teplo změní 100% dodané energie. Nebo vy si ji někde hromadíte v jiné formě?

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Honza748: Někteří ji hromadí jako studeno a jiní jako Zeleno. ;-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

A az na tu nvidiackou sbernici nekdo pichne GDDR5 na 4 GHz, tak to bude teprve maso...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2 hm: To neni pravda. U vsech integrovanych logickych obvodu vubec nejde o to jaky maji prikon. Nejsou to vykonove soucastky jako treba Tiristory. Jsou to soucastky, ktere dostanou na jedne strane nejakou haldu 1 a 0, podle nejakyho algoritmu vypoctou a hodi je na vystup. Vsechny 1 a 0 jsou delany urovni napeti, zadny proud neni zadouci, tim padem neni zadouci ani spotreba.

Z toho vyplyva ze treba kdyz ma procak treba 40W TDP tak je to zpusobeno jenom nedokonalosti vyroby nikoliv tim ze by byl vykonejsi nez jinej procak se 150W. Prikon cipu tedy nema s vykonem (tedy rychlosti vypoctu, rychlost nacteni ci zapsani informace atd.) naprosto nic spolecneho.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jo a tim, ze se snizi napeti o 1/4 neznamena ze se o 1/4 snizi spotreba, to ani nahodou. Zvysi se totiz frekvence cteni/zapisu na dvojnasobek. A jak to bejva tak u vsechn DRAM pameti je nejvetsi spotreba zpusobena pri cteni (zapisu - jde vlastne o tutez vec), tim ze se vyzkratuje sloupec a radkem se urci jednotlivy bit. Tim ze se snizi napeti se docili mensi spotreby jednolivych ctecich cyklu ale tim ze je vyssi frekvence tim se techto cyklu udela mnohem vice, cimz se opet zvysi spotreba. Takze to ze se snizi napeti muze byt pro uzivatele naprosto irelevantni, spis by bylo lepsi se chlubit, tim ze na 4GHz jeden modul treba o 1W mene nez DDR3 na 2GHz.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.