AMD Quantum do prodeje nejde, zatím zůstává konceptem
Sestavu nazvanou Quantum AMD poprvé ukázala na červnovém odhalení Radeonů Fury s GPU Fiji. Cílem projektu bylo ukázat, do jakých rozměrů lze vměstnat dvojici high-end GPU, které mají díky HBM pamětem plochu PCB zmenšenou na minimum. Od zveřejnění ale tento záměr provázely rozporuplné reakce - nejprve, zda AMD bude prodávat sestavu s procesorem Intelu, nebo nechá dvojici high-endových GPU vousatému Piledriveru řady FX-8000 nebo 9000. AMD nakonec přišla s šalamounským řešením a naznačila, že v případě prodejů bude procesor (a tudíž i deska) uživatelsky volitelnou záležitostí.
Zdá se však, že AMD nepovažuje uvedení Quantum na trh za prioritu. Možná to tak plánovala od začátku, možná necítí dostatečnou poptávku, možná je naopak poptávka po samotných Radeonech řady Fury vyšší než nabídka, a tak není důvod vyrábět sestavu, která by v důsledku nedostatku grafických procesorů byla stejně nedostupná. Ať tak nebo onak, v současnosti společnost nepodniká žádné kroky, které by měly Quantum přiblížit zákazníkovi.
Podle Richarda Huddyho vznikl projekt Quantum jako „proof of concept“, což je reálně vyrobený produkt (ne jen koncept na papíře), jehož cílem je ukázat, že je něco možné realizovat, vyrábět a že to skutečně funguje. Quantum prý nebyl navržený jako sériově vyráběný produkt, byť od toho prý nemá daleko. Huddy nicméně přiznal, že si není vědom, že by AMD měla partnerského výrobce, který by o výrobu této specifické sestavy projevil zájem.
Upozornil také, že by nešlo o masovou záležitost, takže i kdyby se situace změnila, vyráběl by Quantum jeden výrobce (maximálně několik málo výrobců). Quantum by ale mohl fungovat jako Steam Machine a podle Huddyho by spadal do jednoho procenta nejvýkonnějších, které by zároveň v těchto rozměrech nebylo možné výkonnostně překonat. Přesto neopomněl závěrem dodat, že z jeho pohledu jde v první řadě demonstraci konceptu, ne produkt.