ATI Catalyst 9.2
Pokud jde o Windows, žádné nové vlastnosti se tentokráte nekonají, výrobce pouze uvádí 20% zrychlení v Crysis a Crysis Warhead (obojí pod DirectX 10) a 5% ve World in Conflict. Dále je opravena řada problémů, jako např. u Catalyst 9.1 zmíněná nemožnost nastavení anizotropního filtrování pro DirectX 10 aplikace, ale zajímavější je řada problémů, se kterými byste měli počítat. AMD se přiznává, že pod Windows Vista x64 nepoužívá ATI AVIVO video převaděč GPU akceleraci, stejně tak připouští, že dvakrát stejně převedené jedno a totéž video může udělat dva různě velké výsledky (co do velikosti v bajtech). Můžete se také setkat s hláškou o nepodporovaných formátech při přehrávání formátů H.264, .mp4 a VC1 a ATI AVIVO video převaděč může odmítnout převést H.264 video v AVI. S převaděčem jsou problémy i pod Windows XP, třeba 18minutový .VOB (část DVD) může ve výsledku vytvořit video dlouhé jen 2,27 minuty a když převádíte DVD/MPEG2 video vícekrát za sebou, může najednou převaděč místo GPU zase začít používat CPU, stejně tak se GPU nepoužije na Windows XP Media Center Edition. Jak se zdá, tyto Catalysty jsou co do kvality zatím spíše krokem zpět, osobně jsem si však všiml opravené chyby v rozpadajícím se obraze při práci s některými grafickými aplikacemi.
Catalysty 9.2 nejsou zajímavé ani z pohledu uživatelů Linuxu, snad jen má být opraven problém s rozpadajícím se obrazem v MythTV při běhu v celoobrazovkovém režimu, Google Earth už také startuje a opraven by měl být i problém se znovudetekcí odpojených a připojených monitorů na HDMI, MPlayer by neměl mít problémy v celoobrazovkovém režimu s AVI soubory a další. XvBA pořád nefunguje.
Stavovat můžete ze známých míst, Catalysty pro Windows mají trochu změněný design stránek, odkaz na Catalysty pro Linux je tradičně přímý. A ještě tu pro vás máme známý „Catalyst AGP Hotfix“.