Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Bezdrátová sluchátka od Xiaomi oslní decentním vzhledem a 25h vydrží

PR článek
Při výběru bezdrátových sluchátek hraje roli parametr, na který jsme ještě před lety neměli ani pomyšlení. Výdrž jejich baterie totiž diktuje, zda je budeme do uší vsouvat bezstarostně či s obavami, že se umlčí uprostřed příštího refrénu. Po kterých sluchátkách tedy sáhnout?

Společnost Xiaomi na trh uvedla už několik bezdrátových sluchátek, a s každým novým modelem posouvají své hranice o něco dále. Se svojí novinkou Xiaomi QCY T5 TWS překonala magický milník jednoho celého dne přehrávání, přesněji 25 hodin.

Vzhledem k velikosti bezdrátových sluchátek je právě výdrž jejich baterie tím největším nepřítelem. Designově se totiž snaží být co nejdiskrétnější, daní ovšem je malý prostor pro akumulátor, který si tedy sluchátka musí kompenzovat jiným způsobem. Doposud bylo běžné si své pecky nabíjet po každém vybití pomocí kabelu, což nebylo například za pochodu úplně možné. Shánět se po nejbližší zásuvce nebylo příjemné pro nikoho.

Xiaomi QCY T5 TWS a jimi podobné však docílily své vysoké výdrže pomocí jednoduchého triku. Každý posluchač svá sluchátka čas od času sundá z uší a odloží. Právě tyto mezery jsou cennými minutami, kdy si sluchátka mohou svoji energii zase posbírat, aby vždy byly připraveny ze sebe vydat maximum.  

Xiaomi QCY T5 TWS tedy přichází s vlastním pouzdrem, ve kterém se ukrývá powerbanka o kapacitě 380mAh. Kdykoliv sluchátka schováte do krabičky, dobíjí se do své plné kapacity, která vystačí pak na ničím nerušený poslech až po dobu 5 hodin.

Samozřejmostí sluchátek jsou pak ovládací prvky, pomocí kterých zvednete hovor nebo přeskočíte či pozastavíte písničku. Díky voděodolnosti o stupni IPX5 vás spolehlivě doprovodí i za deště či během sportu, kdy se nezaleknou žádné kapky ani potu.

Bezdrátová sluchátka Xiaomi QCY T5 TWS jsou teprve pár dní čerstvou novinkou, kterou ještě tuzemské obchody nenaskladnily. Ohlédněte se proto po zahraničních e-shopech, kde je naleznete bez české přirážky a navíc s dopravou zdarma. Doporučit můžeme nákup z celosvětově uznávaného internetového obchodu Ebay, kde sluchátka naleznete za přibližně 500 Kč s dopravou zdarma a garancí vrácení peněz.