Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Bezplatné open-source programy #1: Mountování obrazů disků pomocí WinCDEmu

Opensourcu pouzivame tonu, ale snazime sa vyhybat jeho pouzivaniu na Windowse. Tak nejako to kazi celkovy dojem a zazitok z toho.

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

Demon, pokud vim, byl zdarma.
Placena byla Pro verze. Ale uz si nepamatuju, co mela uzitecnyho navic. Jestli vubec neco.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

To co je součástí windows 10 a 11 naprosto stačí. Nevidím důvod furt něco instalovat. Už před 10ti lety jsem nepochopil proč mě někdo v návodech nutí pálit cd kvůli instalaci z iso.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Vždycky jsem používal Deamon Tools, ale teď jsem přeinstaloval Widle a potřeboval jsem namountovat .iso a hle, ono to už jde přímo v OS, tak to pak nejsou Daemon Tools vůbec potřeba, ani žádný další SW...

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Wokna umí mountovat ISO od příchodu Windows 8, tehdy to byla jedna z vítaných novinek, kdy to hezky mountne libovolné ISO a tehdy jsem i přestal používat software třetích stran.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Ja som to teda netusil a este minuly rok som kvoli nejakemu obrazu nainstaloval snad Daemon Tools. Ale to bude tym, ze som Widle na vlastnom pocitaci takych dobrych hm... 18 rokov poriadne nemal.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Kromě toho, že DT má už dlouho verzi lite, která je free (ale asi ne OS), takže je zdarma, tak hlavní důvod jeho používání je otevírání především jeho obrazových souborů, tzn. MDF/MDS/MDX. Což WinCDEmu neumí (MDX). Kdo chce otevírat jen ISO, už od tuším Win7 je nástroj přímo v systému.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Jiný obraz CD/DVD, než ISO, jsem neviděl nejmíň dvanáct let.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Autor zřejmě vůbec netuší, proč byly daemon-tools v pro verzi kdysi tak populární. Rozhodně to tedy nebylo proto, že uměly mountnout iso soubor. Lite verze uměla jenom scsi cd-rom, pro verze se ovšem uměla tvářit jako fyzické pata zařízení. Výrobci nejrůznější ochran založených na detekci média z toho byli tak zoufalí, že ve finále přistoupili k ochraně detekcí jména zařízení, na což daemon-tools zareagovaly generováním náhodného jména při instalaci. Takže když si třeba na plextoru člověk udělal věrnou image disku (rozhodně ne iso), nemusel ho už strkat do mechaniky. Že se to používalo i na pirátění her a dalšího softu je snad zřejmé.

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Jenže s tím, jak přišly repacky, jako třeba FitGirl, tak už není ani ten image třeba mountovat...

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Máte recht, z čeho všeobecná oblíbenost Daemon Tools plyne jsem nevěděl, takže díky za osvětu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ona přeci jen už je to docela historie... Taky jsem Daemon tools z tohoto důvodu používal, ještě spolu s Clone CD a Alcohol 120%. Naštěstí ty doby fyzických nosičů už jsou pryč :-) Každopádně pak se z Daemon tools začal stávat trochu "bloatware".

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nemohol som hlasovať, lebo používam UltraISO.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nic, dývka včetně imagů jsou dávno passé. Asi před rokem jsem odinstaloval UltraISO, protože jsem ho předtím minimálně 3 roky nepoužil a tak nemělo smysl ho na PC dál mít.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Článek přišel tak o 15 let později, než ho bylo potřeba.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Je tu celkem roast na autora. :)

Ale diky za doporuceni. Vypada to na fajn programek.

Ja odjakziva pouzival MagicDisc / MagicISO, uz nevim ktery delal co.

Default vidle jen mounte, ale nic vic.

Onehda deda chctel neco s nakym audioCD cosi.
Hele dedo ja nemam cédéromku. Volas 20 let pozde.
Ale jeho noutbúk cédéromku mel, tak byla situace zachránena.
Pomohl MagicDisc / MagicISO.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Já si právě schovávám pro tyto účely v šuplíku externí USB DVD mechaniku. Sem tam se objeví nějaký starý disk se zálohou fotek nebo tak něco a mechanika projde vhod.
Jinak autora za článek spíš chválím. Trefuje se do mého uvažování poslední dobou, kdy na řešení "problémů" v PC hledám open source utility a programy. V pubertálním věku bych býval někde stahoval Nero atd. ...
Prostě změna paradigmatu :-D

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Díky virtuálním mechanikam a USB Flash není potřeba skutečná mechanika.
Pak se to otočilo a proto že nikdo nemá mechaniku, tak výrobci SW opustili .ISO.
Kromě instalace Office na co stačí ta windowsí.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Wau, to jsou vzpomínky. Daemon jsem jednu dobu používal, bohužel právě pro to, aby člověk spustit chráněná herní CD/DVD. Ale tenkrát to bylo úplně normální, na našem menším městě si nepamatuji, že by někdo z kamarádů v okolí měl z čehokoli originálku, všechno vypalovatelná média popsaná fixem, a nikomu to nepřišlo divné. Ono upřímně bychom ani v tom věku neměli na originálky, byli jsme rádi, že jsme vyškudlili použitelný počítač z bazaru.

Dnes je to jinak, všechno mám zakoupené v různých storech, včetně právě těch starých pecek aspoň jako malou kompenzaci autorům za blbost a neznalost mládí. I když se mi moc nelíbí ta dnešní virtualita vlastnictví. Když to ten store zabalí, většina her bude v čudu. Až na GOG, tam si mohu stáhnout instalačky a bez potřeby aktivace mi budou fungovat pořád.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Což o to, otevřít nebo namountovat ISO dneska umí kdejaký SW, ale EDITOVAT ISO, to už taková sranda není. Je to asi 7 let zpátky, co jsem potřeboval v PRÁCI editovat jedno instalační ISO a najít "free for commercial use" appku pro editaci ISO byl teda dost oříšek. Kdybych to nepotřeboval jednorázově (dobře těch ISO jsem vytvořil asi 9 než to správně fungovalo), tak by pro firmu asi bývalo levnější nějaký SW koupit, než platit ty "člověkohodiny", který jsem strávil hledáním a testováním :)

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

WinCDEmu portable mám už roky na servisnom disku. Stále je nainštalovaná halda PC s W7

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Open source a přitom jen Win only? Taková škoda ...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Proč? Linux to umí nativně už asi 30 let, tam na to žádný speciální program nepotřebujete. Stačí "mount moje.iso /mnt -o loop" pod rootem.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

ISO umí Windows taky, i když ne tak dlouho jako linux. Umí Linux nrg/ccd/cue/…?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Vyzkoušel jsem ten zabudovaný nástroj ve Windows a je úplně k ničemu, kromě toho, že si můžu zobrazit obsah to neumí nic.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Zabudovaný nástroj ve Windows (dá-li se to vůbec nazvat nástrojem, neb je to prostě dnes už základní vlastnost operačního systému) umí přesně to, co se od něj očekává: mountne ISO jako virtuální mechaniku a s jako takovou se s tím pak dá pracovat. Jelikož je CD-ROM mechanika Read-Only, co bys po tom chtěl dalšího než zobrazování obsahu? Snad modifikaci obsahu?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Chtěl bych třeba, aby moutnuté ISO šlo přehrát v software přehrávači a aby šlo bez problémů otevřít něktrý ze souborů v jiných programech a to bohužel nejde jak jsem zjistil.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.