Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k BitTorrent 6.0 - firma uzavírá zdrojový kód

Vyvoj uTorrent-u vsak ide dalej? ci nie?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

dost pochybujem

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

ked si dam dokopy dve veci :
1) nedavne podozrenia, ze uT posiela nezname data na neznamu adresu
2) "zaclenenie" uT do BT a nasledne kompletne uzavretie kodu BT
... tak na tom zacina nieco smrdiet.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

uTorrent se vyviji dale, ale uzavreni zdrojovych kodu ma zcela jiny smysl. Lobby "ochrancu" autorskych prav zapracovalo a firma do bittorent klientu zapracuje "spionazni a bonzovaci" prvky, diky nim si bude programek posilat informace o stahovanych a odesilanych datech na jiste servery, coz pak pomuze jistym organizacim v jistych zalobach... Nebo myslite, ze to ma jiny duvod? Sem s nim.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Já teda dost dobře nechápu o co konkrétně jde? uzavřel se jenom jakýsi klient nebo celý protokol? Protokol se nějak mění? Může nastat situace, že uzavřený protokol se změní tak, že jej ostatní klienti nebudou moci reverse-engineerovat? Jak je to se samotným protokolem?

Používám Ktorrent, takže nějaké machinace s klienty můž mít někde, ale čachry s protokolem by mohly být problém!

http://ktorrent.org/

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

posilani na neznamou adresu je nesmysl, to byl jenom hoax lidi, kteri nepoznali multicast.
to ze si udelaji vlastniho zavrenyho klienta je normalni, stejne je na tom bitcomet nebo snad i ta nova verze azurea ( novej klient na nem zalozenej ).
Pro cloveka co stahuje torrenty jenom linux mirroru a veci z bittorrent.com to je jedno.

dgfhfg: myslis jako ze bude posilat normalni announce na trackery jo ? :-D

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Může mi někdo říct jaký to má nový fce? Proč to nabobtnalo? Protože vlastnosti který jste vyjmenovali má už uTorrent, takže nějak moc nevidím důvod používat bonzovací alternativu.....

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

rattus: Server nejmenovane spolecnosti, sidlici kdekoliv na nepodezrele IP adrese, stahne torrent, kontaktuje tracker, ten mu posle ip s/l(ale ne VSECH). Ted prichazi na radu upraveny klient. Zjisti, ze stejny torrent leechuje IP kterou ma v databazi, a vcetne obvyklych dat na ni posle i zasiforvane IP adresy vsech s/l, ktere mu predal tracker.Takto to udela vetsina klientu, a server ma seznam vsech s/l behem chvilky. Myslis si, ze toto udelat nelze? Jak to zjistis, kdyz bude takovych serveru mraky, na IP tvaricich se jako soukrome? Jak zjistis, ze to klient nedela, kdyz ma uzavreny zdr. kod? Myslis, ze tyto organizace nemaji prostredky, aby toto realizovaly?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

A on byl snad do ted kod utorrentu otevren?? Jiste ze ne. Uzavrenych klientu je vetsina. Pokud je chcete pouzivat nezbyva vam nic jineho nez jim verit.

Ostatne stejne jako vyrobci vaseho operacniho systemu, firewallu, antiviru, vypalovaciho programu,...

A nenarazim ppuze na M$ a win veci. I v open-source projektech se cas od casu objevi spyware, ci nekaly umysl autora.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

to magovec

To je samozřejmě technicky možné, jenže opensource podlého "veřejné kontrole", takže u běžně používaných palikací to lze považovat za vyloučené. Takovýto pokus by se okamžitě setkal až s hysterický řevem komunity, který by byl slyšet až u bezbraných BFU uživatel... Vzdělaná omunita je v tomto případě nejlepší ochranou.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

dfghdf: proc by se namahali s tvorenim specialniho klienta ?
kazdy klient ktery se pripoji na tracker dostane seznam s/l a pri zapnute peer exchange / dht dostane i spousty jinych od ostatnich.

ciliz je uplne zbytecna namaha delat specialniho klienta ktery by bonzoval kdyz to mohou ( a delaji ) ziskat proste tim ze se pripoji na danej torrent jako kazdej jinej.

ciliz neni potreba pestovat paranoiu v tomto smeru uz to davno funguje at mas jakyhokoliv klienta ;-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

El-condor> to samozrejme vim, ale ses si opravdu jistej, ze na kazdy open-source projekt existuje takova komunita lidi, kteri se maji cas a chut neustale hrabat a prohazet zdrojaky kazde nove verze? Kuminita lidi testuje a reportuje a pise napady atd, ale podstatne mene uz je tech, kteri skutecne ten kod prochazeji a kdyz, tak jen ty casti, ktere napr. chteji upravit ke svemu obrazu.

Velmi pochybuju, ze u alespon vetsiny vetsich perojektu je rada lidi, kteri nedelaji nic jineho nez denne cekaji na diff zdrojaku v cvs a kontroluji, jestli ty a ty fce, ktere byly pridany, nedelaji jeste nahodou o par radku vice veci nez maji...

Chci tim jen rici, ze jistota nni nikdy. Pouze pravdepodobnost, ze se v open-source projektu vetsi vyznamnosti objevi neco takoveho, je podstatne mensi samozrejme.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

to magovec

Já nepopírám, že tu ta možnost je, ale je třeba si uvědomit, že tvůrci distribucí neplácají do repozitáře co je napadne. Tam se dostanou jen ověřené zdroje. člověk, který by provedl podraz, bude mít navždy nálepku gaunera, a nikdo nový se na důvěryhodnou pozici zas extrémně rychle nedostane....
Spíše bych to shrnul, že transparentnost je to nejlepší co jsme schopni vymyslet, aby setěmto praktikám zamezilo. Ale jak správně podotýkáte, nic není stoprocentní!

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

magovec >> ak mas pochybnosti ze aj OS program nie je bezpecny, je velmi lahke a spolahlive riesenie >> Debian::Stable branch.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

NOX> diky za doporuceni. Linux pouzivam uz leta. At uz Mandrake (stare dobre casy), RedHat, Storm, Debian, Gentoo, ci jine na zkousku. Ale i tak si dovolim odporovat. Linux obsahuje obrovske mnozstvi veci kolem jadra a ty jsou vyvijeny samostatne. Opravdu veris tomu, ze kazda radka kodu, o kterou nabyde cela distribuce, je kontrolovana komunitou lidi a tim padem "certifikovana"?

Treba v pripade jadra jsou preci lide, kteri jsou zodpovedni za dane kusy kodu prave proto, ze neni mozne vse kontrolovat vsemi. Ale co kdyz prave ten clovek tam prida tu cast, kterou potrebuje? V tech milionech radcich kodu se to snadno ztrati a pokud to bude v necem, co primo nesouvisi se sitovym provozem nikoho ani nenapadne v tom hledat "podraz".

Jen me nechapejte spatne. V zadnem pripade nerikam, ze to tak je a ze linux obsauje takove veci (nerikam to ani o jinych OS), ale tvrdim, ze mozne to je a prijit na to vyzaduje cas a stesti.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

magovec >> urcite mas pravdu, ale iste uznas, ze najs podobny kod a odfiltorvat ho nepomerne lahsie v OS ako v closed-source.

Kazdopadne sa uz ohanam po nejakej starsej vertii uTorrentu, nechcem sa ho vzdat.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

magovec: Treba zrovna v ramci jadra je review patchu povinne, bez Reviewed-By hlavicek se to nikdy do hlavniho stromu nedostane. A lkml cte opravdu hodne lidi, takze tady bych se nebal.

U ostatnich veci uz to zalezi na tom, odkud to instalujete. Distributori kontroluji patche od komunity a vlastnik projektu zase obvykle cte patche od distributora.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.