CeBIT 2005: Dvoujádrový Athlon 64
Ohledně tohoto stroje bych vás rád ještě upozornil na fakt, že sice je ve skříni Alienware, ale s touto společností nemá nic společného, pouze si u AMD vybrali tuto elegantní skříň.
Mimo tohoto počítače můžete na obrázcích ještě vidět i Personal Internet Communicator (PIC), se kterým však AMD nemá plány pro náš trh, je určen do ještě méně vyvinutějších trhů, kde lidé jsou na tom finančně daleko hůře. Je postaven na procesoru AMD Geode, stejně jako další malé počítače, který můžete vidět na obrázcích níže. Ten byl vybaven operačním systémem Windows CE a jeho velice příjemnou vlastností bylo, že po zapnutí byl systém opravdu do několika sekund kompletně natažený a připraven na akci. Kéž by to tak bylo i s normálními počítači. I poslední stroj byl vybaven speciální verzí Windows a to tentokráte Media Center Edition a protože se vlastně jedná o plnohodnotná Windows XP s nějakými těmi vymoženostmi navíc, poháněn byl plnokrevným Athlonem 64.
Ještě bych se rád vrátil k dvoujádrovým Athlonům 64 a to konkrétně k tomu nejnadupanějšímu Athlonu 64 FX. Podle aktuálních plánů v letošním roce zůstane Athlon 64 FX pouze jednojádrovým procesorem. Je to z toho důvodu, že jde o ten „nej“ procesor pro hráče her, které však ještě ani zdaleka nejsou schopny využít více jader, daleko výhodnější je pro ně jedno jádro s vyšší frekvencí. Dvoujádrových Athlonů 64 FX se tak velmi pravděpodobně dočkáme až v příštím roce.
A na závěr tu pro vás mám výstavku běžných základních desek, které je možné u AMD nalézt. Samozřejmě jde o základní desky pro AMD procesory od různých výrobců: