Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k CLEFIA - nová copyrightová ochrana od Sony

nenažranci opět útočí. prodávejte DVD za 50 korun a nebude se kopírovat!

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Na cokoli mimo standard by se melo s**t jak na palcaty kamen.
V tomto pripade 2x, protoze se temer vzdy jedna o obtezovani PLATICICH zakazniku.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Že je to ještě baví ...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Zaujimave je ze do ps3 hodili linux lebo je ZADARMO. neplatili firme Immersion za pouzitie ich technologie v ovladacoch. ale oni maju tu drzost prist s niecim takymto. to som zvedavy kolko ich stoji tato ochrana a ako dlho bude neprelomitela.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ad cena DVD za 50. V levnych knihach prodavaji filmy za 99,-kc a stejne si je u nas v praci kopiruji a to prosim vydelavaji 20 az 25 cisteho mesicne. Jen ja jsem tam jak debil, ze jsem do original DVD za posledni rok vrazil 30.000,-kc, ale nelituji toho.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Marcus: To jsou nejaky debilove ne? Kopirovat DVD za 99kc mi prijde dost ubohy vzhledem k tem platum az neuveritelny. Ja sice do originalnich dvd tolik nedal, ale ani nekopiruju, stejne filmu je jen par co chci opravdu videt a musim mit na dvd, tak proc se obtezovat s kopirovanim neceho na co bych se ani nedokoukal .)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Docela by me zajimalo, jaky algoritmus je pouzit. Nejaky standardni (treba prave AES), nebo nejaka uzasna novinka? Ne ze by na tom az tak zalezelo, protoze zakladnim a nejvetsim problemem vsech ochran digitalniho obsahu je to, ze si platici zakaznik tento obsah musi musi umet prehrat - a pokud jde obsah prehrat, jde i zkopirovat. Ale jsem zvedavy, jestli cesta k prolomeni pujde spis pres tuhle zasadni slabinu nebo jestli se rovnou najde nejaka brutalni chyba primo v algoritmu...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jen ať se hoši snaží. Na analogové kopírování nevyzrají.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pockejte az si to precte hkmaly. Ten jim vysvetli, ze to prece vyzaduje vetrak aspon dva metry v prumeru a chlazeni kvantovou kapalinou o teplote -18 kelvinu :)))

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jsem tady. Vsimni si vety "Jeho výhodou je vysoká efektivita při implementaci a zároveň vysoká rychlost", jinak receno ano, je to rychlejsi nez AES. O dvoumetrovem vetraku jsem nikdy nemluvil, myslim ze staci libovolne maly (prakticky) vetrak, krome toho na tohle muzes nasadit lepsi pasivni chladic nez na tu kartu (protoze to bude v tech mobilech napevno, takze muzes pouzit teplovodivou pastu a podobne).

Dokonce i helium je pri teplote 0K pevna latka. A samozrejme nizsi teplotu nez 0K nic mit nemuze, dulezita by spis byla tepelna vodivost (pripadne viskozita) a tepelna kapacita ...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

hkmaly: Ty sis to furt jeste nenasel. Neuveritelne. Abych predesel tvym odbornym odhadum, o jakem se bavime datovem toku, radeji sem hodim drobnou napovedu:

How does H.264 compare with MPEG-2?

HD MPEG-2 content at 1920x1080 traditionally runs at 12-20 Mbps, while H.264 can deliver 1920x1080 content at 7-8 Mbps at the same or better quality.

Takze si muzes vetrak i s chladicem odborne namazat pastou a strcit vis kam ? :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

calvera: Copak, zklamany ze nedoporucuju dvoumetrovy vetrak ? Co jsem si mel najit ?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro ostatni: diskuze zacala na http://www.cdr.cz/a/diskuze/9532

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

:) Mistre, dovoluji si Vas upozornit, ze diskuse tam taky skoncila. Je tu ovsem jedna lamka, ktera se stale vykrucuje jak maly Jarda a nechce vzit na vedomi, ze sifrovat datovy tok pod 20 Mbps lze bez chlazeni. Ani drasticke porovnani s timto cipem pro mobily az pro 1420 Mbps (je to jen o 1400 Mbps vic, vidte Mistre :) ho nemuze zviklat. Holt blbost nezna mezi. Anebo ze by slo o paroubkova syna ?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Dovoluji si vas upozornit, ze jste to byl VY kdo v te diskuzi pokracoval zde, a to včera, 28. března 2007, 10:43. Kdyby jste si tento prispevek odpustil, diskuze mohla zustat skoncena.

Porad jste mi nevyvratil, ze vymenna karta je chladitelna hure nez komponenta napevno pripevnena k chladici.

Rovnez stale trvam na tom, ze bez klicu v pocitaci (a tedy v pripade, ze ona karta bude provadet mpeg4 dekompresi a pote sifrovani) se bude jednat o obtizne resitelny problem.

O tom, ze ciste sifrovani (a tedy onen vyrazne mensi datovy tok) by se bez chlazeni obeslo by jste me uz presvedcil, kdyby jste misto nadavek (BTW ne, nejsem pribuzny s Paroubkem, co vy ?) pouzival argumenty. Napriklad tento clanek me presvedcil. V takovem pripade je tu ten problem, ze klic je v pocitaci (a tedy se muzes spolehnout na to, ze ho casem nekdo vytahne).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

njn, kdyz ja ale nevim, proc bych mel pokracovat v tak silene nevdecne a nerentabilni namaze :) Dam jenom voditko a zbytek bude pripadne placena konzultace - takze pokud budes mit zajem 1500 Kc/hod minimalne 4 hodiny.

Voditko: prestoze pri tve ssl komunikaci s bankou tecou zasifrovana data skrz mnoho routeru, zadny z routeru jim nerozumi a neumi je desifrovat. Presto je schopen data spravne nasmerovat a dorucit.

P.S. Navic taky nevim, proc bych mel vyvracet, "ze vymenna karta je chladitelna hure nez komponenta napevno pripevnena k chladici" kdyz jsem jen tvrdil, ze chlazeni neni treba.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

calvera: Me to taky nebavi a taky to delam zadarmo ... nikdo te nenuti odpovidat.

To ja to pro jistotu vysvetlim podrobne ...: Pri komunikaci s bankou jak ty, tak banka ma k dispozici desifrovanou komunikaci. Ty=karta. Banka=graficka karta. Graficka karta z thaiwanu, ponechana v pocitaci ruskeho hackera mesic=internet. Jinak receno, neverim ze seriove vyrabene graficke karty budou dostatecne odolne (tamper-resistant), aby te udrzeli v situaci routeru a ne banky. Banka ma pro podobne pripady ochranku.

Chlazeni je treba vzdy. Kazdy elektronicky obvod (vynechame-li supravodivost) se zahriva. Otazkou je pouze jak dobre chlazeni je treba. Na ochlazeni vypinace bezne staci kdyz neni uzavreny v kvalitni termosce. Beznou flash pamet dostatecne chladi vzduch okolo.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

hkmaly: moznost chyb v implementaci hrozi vzdy. Ale u hdcp je stejna situace, presto to zacali delat. Navic pokud jsou klice v cipech, nemusi jit vyndat jinak nez dekompozici cipu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Paraorech: To neni chyba v implementaci. Chyba je v principu. Zabranit nekomu v moznosti zkopirovat to, co ma mit moznost videt a to na zarizeni, ke kteremu ma dostatecne dlouho fyzicky pristup, je principialne mimo schopnosti kryptografie. Neni to sifrovani, ale obfuskace.

Slo mi o to, ze tohle neposkytuje zadnou pridanou bezpecnost proti HDCP. Samozrejme ze dokonce i CSS se pouziva, prestoze je uplne k nicemu ...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Myslis, ze by ses mohl naucit mluvit k veci ? Takhle vypadas jako nekdo, kdo neudrzi myslenku. Nikoho nezajima, zda neco pujde cracknout ci ne. Uz jsem ti minimalne nekolikrat psal, ze pokud hudebni prumysl bude chtit chranit obsah, tohle by mohla byt ochrana na vstupu, kdezto hdcp je ochrana na vystupu. Co je na tom kruci nejasneho ? Pokud chces polemizovat o ucinne ochrane, pis jinam. Tady jsi na spatne adrese.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

calvera: Kterou myslenku neumim udrzet ? Co by bylo k veci ? "Proboha, Sony ma k dispozici algoritmus ktery pry usifruje raw video v DVD rozliseni ! Ted uz zbyva aby do toho sameho chipu narvali MPEG4 dekoder, dali to do WORM karty a vsichni jsme v prdeli ! Veskere nove filmy uz budou na takovyhle kartach a nepujdou prehrat bez fungl noveho monitoru co umi CLEFIu !".

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Lepsi ?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Je zajimave, ze zamknout podobnym zpusobem zvuk (ktery ma vyrazne nizsi datovy tok) slo uz davno a nikdo to nezkusil ...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nebo mozna tohle bude ontopic: Sony rika, ze to zvladne 1,42Gbit/s s aktuálně používaným CMOS 90nm výrobním procesem a ze to chce prosadit do mobilnich telefonu. Nerika, ze bude do mobilnich telefonu davat chip schopny tech 1,42Gbit/s ani to, jestli ten 1,42Gbit/s schopny chip muze bezet bez aktivniho chlazeni.

Pravda, 20 Mbps to urcite zvladne bez aktivniho chlazeni. Nicmene, sifrovat komprimovana data neprinasi zadnou vyhodu proti dnesni kombinaci AACS+DHCP, protoze stejne budou v pocitaci desifrovana a komprimovana data (jiste, v graficke karte, alespon ten chip si to bude myslet).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Podivej hochu, ja jsem (asi na rozdil od tebe) pracoval s technologiemi, o kterych mluvim a vim, ze zasifrovat predmetny datovy tok je brnkacka. Po nekolika tydnech jsi to uz zda se pochopil i ty. Gratuluji. Ale nechapu, proc sem furt cpes, ze sifrovani je neucinny a da se zlomit. To vi kazdy dement krome tech z nahravacich spolecnosti. A prave ti drm nasazuji, jak uz jsem ti ostatne nekolikrat psal (nastesti uz jsou na obzoru prvni vlastovky zmen)
P.S. Jestli jsi ani neslysel o drm na aac souborech, tak kde beres tu nestoudnou drzost sem neco psat?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

calvera: Co do toho pletes DRM na aac souborech ? Mluvim o tom, ze nikdo nezkusil vrazit do zvukove karty chip na desifrovani a dekodovani zvuku (treba klidne toho aac) a pote prodavat soubory, ktere jinak nez na zvukovce vybavene timto chipem neprehrajes. A jestli opravdu zkusil, tak mu to asi moc nevyslo, protoze jsem o tom vazne neslysel. FairPlay od Apple (ktere se pouziva na sifrovani AAC souboru) se napriklad desifruje softwarove.

Jednim z duvodu muze byt to ze udelat prehravac na sifrovanou muziku je jednodussi nez cpat schopnost podobne "bezpecneho" prehravani do pocitace.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.