Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Další 65W čtyřjádro od Intelu na 2,83 GHz

WIFTe, když už informuješ o těhle novinkách, tak si taky přidej tyhle:
Core i7-930: SLBKP
Core i7-960: SLBEU
Xeon W3530: SLBKR
Xeon W3503 (dual-core 2.4 GHz, 4 MB cache): SLBGD
Xeon W3505 (dual-core 2.53 GHz, 4 MB cache): sSpec nevím, už se asi delší dobu nevyrábí
 

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

to je furt to TDP jestli si nekdo mysli ze kdyz ma celeron an frekvenci 1,8 TDP 65W a ctyrjadro na 2,8 TDP 65W ze oba tyto procesory maji stejnou spotrebu, tak to asi v hlave nema v poradku. E8200 na taky psano TDP 65W a nikdy se ani ve snu nemuze na tuto hodnotu dostat. v klidu zere 2-3W a v plne zatezi 25-30W

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

-> JVc: jsem si jistý, že jen málokdo je tak naivní, aby si myslel, že CPU s výrazně menší cache, nebo méně jádry atd... a přitom vyrobený stejnou technologií bude mít stejnou spotřebu jako lépe vybavená verze.

Jenže je tu jeden problém. U málokterého CPU lze skutečnou spotřebu spolehlivě zjistit. Navíc se spotřeba někdy liší podle revize a napájecích obvodů na základní desce, šetřících režimů, operačního systému atd... Zjistit něco takového jako průměrnou spotřebu pro kancelářské využití je skoro nemožné. Plus zkombinovat vhodnou desku/CPU/zdroj a další komponenty ... trochu magie a hodně experimentování.

Osobně preferuju nízkou teplotu a minimální hlučnost před výkonem. Zároveň odmítám drahá řešení typu VIA s ještě mizernějším výkonem, nebo Intel Atom s hrubě ořezanými deskami (1 sběrnice je prostě málo a nepřípustně žravý čipset vzhledem k CPU) ... rád bych rozumný kompromis a takový se hledá blbě.

Čímž pádem TDP zůstává jako jakýsi hrubě orientační údaj, často matoucí, ale přeci jen používaný ke srovnání.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

JVc: jak muze mit E8200 TDP 65W pri prikonu 30W ? Bud vazne nechapu vyznam TDP nebo je to super ucinny procesor/topeni.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2Cygnus: tak to si bud jist ze jsem se ze spoustou takovych naivek setkal. pro ne je posvatny to, co je tam napsany a zapnout vlastni logiku se stava pro hromadu lidi vic a vic obtizny. Proste je tam 65W tak veri tomu ze to ma i presne takouvou spotrebu a nenechaji si vysvetlit ze procesoru co ma TDP 65 jsou desitky a proc asi maji vsechny rozdilnej vykon. bavim se teda o procesorech se stejnym jadrem Conroe, Wolfdale postaveny na 45nm. Tam je zravost procesoru umerna vykonu i kdyz je u vsech psano to trapny meritko TDP 65W

Ano problem to je, ale nam to snad staci na jednotky wattu. pokud procesor nic nedela tak jsou setrici funkce aktivni, proto procesor zere neco kolem tech 2-3 wattu (dle specifikaci intelu) pokud jsou vyuzity vsechny jadra naplno a spotreba cele sestavy stoupne o tech 30-35 wattu tak je jasny ze si deska taky neco navic vezme. Co se tyce tech kancelarskych pocitacu, zrovna tam jsou celerony snad nejvhodnejsi, nic to nezere, netopi atp. ale z vlastni zkusenosti vim ze do kanclu davaji spis ty nejnabusenejsi sestavy, protoze potrebuji utopit nejaky ty penize, vsak to danovy poplatnik zaplati, zejo.

Ja osobne preferuju totez, nizka spotreba a nizka hlucnost, avsak se zachovanim nejakyho toho vykonu, kdyz je potreba. coz me uz nejakej ten rok E8200 plne poskytuje a ty orezavatka dualcore E5x00 E6x00 (taky TDP 65W) s prehledem strci do kapsy.

TDP jako hrube ale opravdu hrube radeji vubec nebrat v potaz.
Neni to dlouho a potrapil jsem ctyrjadro Q9550 TDP 95W a teto hodnote jsem se zdaleka nepriblizil, pri nepretaktovani se vpohode vleze do TDP 65W ale to si intel necha ten samej procik nacislovat na novej model co bude stat o par stovek vic.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2Tomaio: ono TDP = Thermal DESIGN Power a tim je jasny ze kdyz na vsechny procesory co jsou na trhu da intel nalepku TDP 1000W (jo opravdu tisic) tak je vse v poradku protoze ten procesor tuto hodnotu nikdy neprekroci, jen vyrobci desek budou muset udelat zakladovku s 50 konektorama schopnych dodat procesoru ten jeden tisic wattu ikdyz zbytecne ze. TDP 65W neznaci ze procesor vyzaruje 65 wattu tepla a pokud ma spotrebu 30W tak ani tech 30 nevyzari v teple.

Osobni priklad procesoru E8200 chladic AC F7pro otacky 450 pokud se procesor flaka pri brouzdani netem atp. je teplota tak +2 stupne vic nez je v mistnosti , pokud jede naplno, otacky stejny tak je teplota nekde kolem 40 stupnu.

Mel jsem doma jeden stroj s dvoujadrem AMD Phenom 7750 BE (nekdo by rekl vhodny do kanclu) ale jak tento stroj topil i kdyz nic nedelal, hruuuza. v bedne nic, vse integrovany a i kdyz se procesor flakal tak mel pocitac vetsi spotrebu nez moje domaci pc (E8200 + Ati 3850 + druha sitovka + tv tuner + 2x hdd a 2x dvd) je teda pravda ze tento procesor amd je jeste na stare 65nm technologii, ale i tak proste takovy topeni bych teda nikdy dom nebral.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.