Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Další trhlinka v Internet Exploreru

mě to nešlo. na secunii jsem klepl na ten testovací link a naběhl gůůůůůgl.
 
používám Maxthona verze 1.5.2 b 21

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Napřed naběhl google a pak se to teprve změnilo na secunii (prodleva asi 2s)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Zajímavé... Opera 7.54 je pochopitelně v pohodě :-)
Ale zkusil jsem to i na IE s tímhle výsledkem: Poprvé se objevila adresa Google a začala se načítat stránka, ale než se stihla načíst, začala se načítat jiná stránka, ovšem adresa se změnila.
Při dalším pokusu se už stránka Google načíst stihla (asi už něco bylo v cache), vzápětí se ovšem načetla stránka Secunie, ale s adresou Google.

Zdá se tedy, že pokud se ta stránka zamění rychleji, než se *něco* stihne načíst, tak to nezafunguje.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Exploder sa dal nachytat, Maxthon 1.5.2.21 zobrazi rovno google a popupy zo secunie zablokuje, a firefox sa neda nachytat vobec, zobrazuje stale secuniu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Přesně tak maxthon zablokuje vyskakující okna a to už je dost velké varování že může být něco v nepořádku a inteligetně uvažující člověk si dá pozor. Jinak se mi taky otevřel obyčejný a fungující google.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Predevsim jsem ale osobne vyzkousel,. ze danny trik pouze nezmeni obsah adresniho radku, ovsem kontrola zony v IE zustane funkcni. Schvalne jsem zadal google.com do Intranet sites a po nabehnuti stranky Secunie po cca 2s se zona zabezpeceni (nebo jak tomu rikaj) zmenila zpet na Internet. Takze zase az tak velka chyba to neni, pokud ma uzivatel korektne nadefinovana zabezpeceni ruznych zon, tak danny trik bude utocnikovi celkem na nic.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Rastr: jde o to, kolik uzivatelu to takto zkouma.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pouzivam Internet Explorer, rychlost pripojeni 200kbps a normalne mi nabehla stranka http://secunia.com/19521_swf_result/  Nezpozoroval jsem nic neobvykleho.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Me se otevre normal google a IE se zepta> Allow sub-frames to navigate accross different domains? :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Harry: zvlast kdyz IE pouzivaj povetsinou jen lamy, ostatni maji operu/FF. Uz vidim jak ty si neceho takovyho vsimaj.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

IE6SP2: obsah = Secunia, adresa = secunia, len to a nič iné sa nenačíta/nezobrazí.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Andrew> u me to same. Na tohle staci, jak to vypada, mit zapnute Dotazovat se pri pokusu o navigaci mezi ruznymi domenami.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

bANS IE nepouzivaju iba lamy ako pises. ja by som si toho hned vsimol, nakolko to okno vyskoci a taktiez pozeram pri hlaseni na internet banking spodne dialogove okno kam odkazuje. Moze to byt skutocne dost zavadzajuce, ale urcite by som spozornel.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ja by som poznamel este tolko, ze najlepsia ochrana je neklikat vobec na ziadny odkaz z mailu (banky v to vyzyvaju) a napisat priamo adresu banky do adresneho riadku. Blba a primitivna ochrana, ale 100 percentne ucinna, jedine, ze by niekto crackol web server a uniestnil javascript priamo na web prevadzkovatela interne bankingu. A tiez za zmenu stoji si skontrolovat certifikat, nakolko sa vzdy komunikuje cez zabezpeceny https: protokol

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

bANS >> to ze ostani pouzivaji neco jineho nez ty, je tebou hned oznacen za lamu ?? divny nazor :o(. Neresim, kdo je lepsi ci neni, jen me prekvapilo tve odsouzeni tech co ani NEMUZES znat.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

RaStr: je ti na nic, že máš v pořádku zóny, když odešleš přihlašovací údaje do banky útočníkovi :-) Na tom podvrženém webu by asi nebyly nějaké breberky, ale spíš falešný formulář, ne?
BTW jde změnit bookmarky? Aby se neobjevilo něco, co projde bookmarky a nahradí korektní přihlašovací adresy do banky za něco jiného...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

to Marcel:
Nedavno mne napadlo co by se stalo kdyby se nekomu povedl zmenit soubor C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts - popripade na
linuxu \etc\hosts
(coz bezne nektere ze spyware delaji - napadlo mne to prave v souvislosti s nimi)

Myslim ze ma tento soubor vetsi prioritu nez DNS, tudiz kdyby se nejakemu programu (mailware, spyware atd.) do tohoto souboru povedlo vpasovat
kombinaci stranka banky jina IP a na te jine IP byl odchytavac hesel (resp. neco co se tvari jako login do banky) tak se opravdu velka spousta lidi napali

Ja jen ze tak vehemente propagujete napsani adresy primo do radku.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

IE6SP2: obsah = Secunia, adresa = google.
Napred sice nabehne google, ale pak se prepne na Secunia, adresa zustane, zmeni se obsah.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

IE 6SP2 + norton inetrnet security - adresa http://secunia.com/19521_swf_result/.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

xspiky zaujimave riesenie :-) , avsak ja si spyware kontrolujem 1x denne, a som si isty ze nic nemam, nenajde mi nic Spyboot, Lavasoft, ani Defender ani skrt, o viruse som si taktiez isty a rovnako pozbam svojich 31 beziacich procesov rovnako ako ty poznas malu nasobilku. TeaTimer mam tiez aktivny, cokolvek podozrive je ihned hlasene, a okrem toho ti mozem napisat moje heslo a pristup do internetbankingu a neprihlasis sa ani keby si mal odchytavac hesiel na mojom kompe 2 roky. Sekvencny kod zaslany na mobil mam len ja a plati max.5 minut. Bez toho nezrealizujes ani transakciu. :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Můj FF ukáže skutečnou adresu. IE má nakonfigurované paranoidní ptaní se na každou doménu zvlášť (Windows Server), takže tím bych to odhalil, ale chyba se projevila. Z vlastní zkušenosti vím, že kromě lam používají IE i ti, kdo si myslí, že zaobírat se nicotnostmi jako jsou prohlížeče - na to je jejich čas příliš drahý. Zajímavé je, že během nějaké doby se tito sami stávají zastánci alternativních prohlížečů.
Mimochodem, důvod, proč mám Firefox radši než Operu, je tendence Opery napodobovat IE a chozením "na ruku" IE-only stránkám. Týká se to nejen měnitelnosti User-agentu. (Mimochodem, v about:config se dá měnit i u FF). Často, když jsou v renderingu 2 možnosti - IE (většinová) a FF (podle normy), Opera se přikloní k IE kvůli "kompatibilitě". To jí velmi zazlívám.

Týká se to např. šířky tabulky. Zkuste si tohle: Vemte absolutně umístěný DIV se šířkou 50px a výškou 100% přichycený k pravému okraji stránky. Kód vložen na konec, začátek stránky vyplňte Lorem Ipsum. Do zmíněného DIVu dejte tabulku se šířkou 100%. Půjde Lorem Ipsum označit?
Logicky by mělo, protože tabulka je v tom úzkém DIVu a tudíž 50 pixelů. Ale houby! Funguje to jedině ve FF. U ostatních prohlížečů totiž pokus o označení textu zachytí ta prázdná tabulka, která nesprávně převzala šířku 100% z elementu body místo svého DIV (50px) a tak zaplácla celou plochu dokumentu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.