Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Další zájemci o OLPC jsou tu

Ach jo, at to hodi na zapadni trhy jako hracku a v trochu jinym dizajnu spotrebnezbozni pidinotebook a budou mit zakazek az az...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Taky si myslim ze by to vyslo ... ale asi chteji mit pred zahajenim vyroby skutecnou zaruku ze si ty miliony notebooku zazrucene najdou sve majitele ...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

zase jeden z prikladu jak zapad dokaze vytahnout z chudaku penize... Vzdyt ten notebook neni nic jineho nez hracka... co se na nem asi tak chteji naucit ?? mackat tlacitka klavesnice? nebo jezdit s kurzorem ? ani se nedivim ze to Indie odmitla.. prece jen je lepsi koupit i starsi plnohodnotne PC

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Taky si jeden koupim... (thinkpad i stolni pc sice mam, ale tohle bych moh s klidnou mysli brat i na to "koupaliste")

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2 Ladislaw:
Seznamte se s tim, co ma OLPC notebook umet a jaky je jeho cil. Starsi PC ho nemuze nahradit ani nahodou.
Proc je to hracka? Je to rychlejsi nez stolni pocitace pred 10 lety. Myslite, ze tehdy byly vsechny PC jenom hracky, na kterych se nedalo nic delat?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

OLPC je slepá větev a bude stát dost peněz, než se prokáže jaká to byla blbost

jediná Nigérie je trochu soudná, vzdělávání a gramotnost je úplně o něčem jiném!

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2 hololod: zrejme notebook nemate, protoze pak byste zjistil, ze to posouva vzdelavani i prac. vykonnost na uplne jinou uroven. Je to dalsi evolucni skok po stolnim pc. Taky je mnohem ekologictejsi, nemusi se tahat zadne kabely (wifi) a spotreba je minimalni az nulova (s tim mechanickym pohonem). IMHO pro rozvojove zeme naprosto idealni!

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

ze hracka. s programovanim som sa zoznamil tak ze som ohuroval spoluziakov v skole tak ze som si prebranu latku s matiky nahodil do programovatelnej kalkulacky do ktorej sa zmestilo maximalne 45 krokov. moj prvy textovy editor bol na ZX Spectrum s vystupom na ploter s fixkou. ploter som ovladal programom ktory sme s kamosom napisali v strojaku. a neprajem nikomu pracovat s textom 64 znakov na riadok na Spectre s TV, to uz islo o zdravie oci. dzojstik postaveny v suterene.
o zaciatkoch mozem pisat niekolko dalsich hodin ale keby som mal teraz OLPC tak sa vnorim do problematiky pocitacov rychlejsie. a nehovoriac o pocite citania udajov s LCD namiesto TV alebo stvorodtienoveho zeleneho monitora na ktory bol pripojeny PC XT s dvomi 256KB floppy a jeho cena prevysila niekolko skodoviek takze sme sa o ten pc samozrejme delili viaceri.
 
myslim si ze hrackou to moze nazvat len clovek co ma doma nejake pc-delo a ziadnu zo spominanych krajin nenavstivil. indii som sa cudoval ze by OLPC kupovala. ale thajsko ma lepsi vozovy park pouzivany na vybudovanych cestach ako my.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Docela se divim jedne veci. Vsude se pise o tom, jak se vyrobi a prodaji milony kusu OLPC, jak se na tom budou mali cernousci ucit, ale nikde jsem necetl, kdo je bude tu praci na OLPC ucit? Kdo vyskoli ty tisice ucitelu, kteri uz ted chybi, aby vyucovali bezne predmety a kdo je zaplati? Taky by me zajimalo, na co jim bude v Africe WiFi? Zeby dalsi moznost jak vysosat ze zemi ktere si OLPC koupi penize za infrastrukturu? Kdyz uz OLPC pro tyto zeme, tak treba formou sponzoringu. Jako se adoptuji deti na dalku, tak by si kazdy z nas mohl OLPC koupit za 100 dolaru a venovat ho detem v Africe. A nebo jeste lepe. Za penize ktere by se prodejem OLPC utrzily v Evrope a USA (a jinych vyspelych zemich) by se nakoupilo potrebne vybaveni pro tyto zeme. Ze Afrika a podobna uzemi potrebuji vystudovane lidi, kteri by pochopili ze pouhou konzumaci humanitarni pomoci se nikam nedostanou, v tom se shodneme myslim vsichni. Ale cesta vyuky pres OLPC dle meho nevede. Nejdriv je naucme poradne cist, psat a pocitat, ukazme jim svet a teprve tehdy jim nabidneme OLPC. Ne at nakupy za stovky milionu rozhoduje nekolik zmanipulovanych uredniku vlad jejich zemi.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

fero: Myslím že si to vystihl pěkně. Tomu kdo bude mít zájem to určitě bude stačit.
Talian: Politici, kteří to se svými spoluobčany myslí líp než ti ostatní, neukradnou úplně všechno, ale za ten zlomek co nechají nakoupí tyhle OLPC.
hololoď: A o čem je podle tebe vzdělávání ? O učení vyjmenovaných slov ?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Talian: Wifi treba na to, aby si ty pocitace pospojovali navzajem, pokud jim treba na naves nekdo nepichne hotspot..
Co se uceni tyce, ja nevim jak ty, ale kdyz jsme zacinali s pocitacema, tak jsme byli radi za par okopirovanych prirucek, pozdeji i hodinu tydne ve skole programovani. A kupodivu se to nejak naucit zvladlo, asi jsme to chteli, nebo ja nevim;) Dneska je dostupnost materialu mnohem vyssi, pokud budou chtit i oni, maji sanci..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2 Talian:
Projekt OLPC proste rozsiruje trh o novou vec, ktera tady dosud nebyla a ktera podle nekterych nazoru na trhu chybi.
Nevim proc porad dokola omilate Afriku. Z Afriky se mluvi jenom o dvou zajemcich - Nigerii, ktera je relativne bohata kvuli rope a Egyptu, ktery je relativne bohaty kvuli turismu. Deti v zemich, ktere maji zajem o OLPC obvykle cist psat a pocitat umi, takze vase argumentace je uplne mimo.
Zkorumpovani politici rozhoduji o nakupech lokomotiv, kalasnikovu, bananu, stihacek, papirovych ucebnic, traktoru i pocitacu do skol. To neni vec, ktera by s OLPC nejak zvlast souvisela.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Skvělá věc taky si jednu koupím - pokud to alespoń trochu půjde - začínala jsem na ZXspectru a za tohle OLPC bychom tehdy byli vraždili, kdybychom ho tak tehdy mohli získat - taky se nás kolem jednoho sinclaira motalo hafo - a s těmi učiteli bych to neviděla tak zle - kdo z nás pamětníků když jsme se potýkali s basicem či pascalem měl tehdy třeba v roce 85 počítačově gramotného učitele - hádám, že nikdo - pokud k tomu budou dávat slušně napsanou učebnici tak učitelů netřeba - možná z právě toho má Indie a další státy vítr - že by se mohla vyskytnout generace dětí - gramotná nejen počítačově, která by za své vzdělání nevděčila státnímu systému a jejíž mozky by se mohly vzdělat za svobodného přístupu k informacím /nevím jak to má OLPC s konektivitou, ale wifi tam snad je ne?/ bez toho, aby ve škole vstřebaly nezbytnou dávku státní indoktrinace a nejrůznějších státních ideologií. Kdo chodil do školy za totáče ví o čem mluvím.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2 Gagoo
Duvodu proc Indie nechce OLPC muze byt mnoho a mohou to byt i ty, ktere ministr vyjmenoval. Ale ze by se demokraticka Indie bala o ohrozeni moznosti statni indoktrinace, tak paranoidni bych tedy nebyl.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

No třeba se v Indii bojí, že by lidi přišli na to, že svatba dvou hadů je divná :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Idx: posouva vzdelavani i prac. vykonnost na uplne jinou uroven???
vy jste asi spadnul zvisne ne?!

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2 hololoď> pro toho, kdo sedi 24h doma na prdeli, je notebook opravdu na jednu vec ;-) Kdyz mam domaci wifi sit, tak si ho aspon muzu vzit na zachod misto novin nebo tak. Ale vetsina lidi potrebuje cestovat a neztracet cas a rozdelanou praci pri presunech... a tam je vykonny notebook idealni. To se myslim tyka i Africanu, kteri se museji presunovat pesky na vetsi vzdalenosti.... No a wifi proto, ze africka skola bude mit pro deti zdarma AP a to bude pro ne zrejme jedine pripojeni na net = zdroj informaci pro vzdelavani (nepredpokladam totiz, ze by napr. v Nigerii meli vesnicani internet doma).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.