Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Digitalizujte svět kolem sebe pomocí 3D skeneru, nyní s -30% slevou

PR článek

Zdroj: Pixabay

S rostoucí oblibou 3D tisku a jeho využití v mnoha oblastech života se stává nezbytností mít k dispozici moderní technologické vybavení. Jednou z nich 3D skener, který můžete použít nejen při tvorbě projektů pro 3D tiskárny, ale také s digitálním uměním či herním designem.

3D skener je zařízení, které umožňuje digitalizovat fyzické objekty pomocí snímání jejich tvaru a rozměrů. Existují různé druhy 3D skenerů, včetně laserových, strukturovaného světla a fotogrammetrických. Tyto skenery se liší v závislosti na způsobu, jakým snímají objekty a jakým způsobem vytvářejí digitální model.

Využití 3D skenerů se neomezují pouze na tvorbu 3D modelů pro tisk, ale také se používají v mnoha dalších oblastech, jako je architektura, průmyslový design, zdravotnictví, filmový průmysl a kulturní dědictví. V oblasti digitálního umění se 3D skenery používají k vytváření digitálních soch a modelů pro počítačové hry.

Níže se zaměříme na dva zástupce 3D skenerů i 3D tiskáren, které aktuálně naleznete v bleskové slevě v internetovém obchodě Cafago. Nezapomeňte při objednání využít slevové kupóny. 

Creality CR-Scan Ferret 3D

Jako nejvhodnějšího zástupce 3D scannerů jsme vybrali model Creality CR Scan Ferret, což je v podstatě mini 3D skener. Jeho hlavní předností je tak jeho mobilita a možnost uchycení pouze jednou rukou. Zároveň pro tento skener nemusíte mít počítač, ale je plně kombatibilní i s mobilními telefony. U tohoto skeneru pak je duální režim skenování pro skenování s vysokou přesností pro malé a střední objekty a režim pro rychlé skenování větších objektů o rozměrech až 560 x 820 mm.

Výhodou je i velká přesnost, a to až 0,1 mm, takže dokáže zachytit cílený objekt poměrně přesně do těch nejmenších detailů. Tento skener je postaven na čipech ASIC deep computing, které pracují rychlostí 60 snímků za sekundu, čímž dochází k daleko plynulejšímu a rychlejšímu skenování.

Na závěr je ještě potřeba zmínit, že u tohoto skeneru je funkce True Color Reproduce, což v praxi znamená, že skener nenaskenouje je množství bodů, ale také zachytí původní barevnou texturu objektu.

Creality CR-Scan Ferret 3D nyní pořídíte -30% slevě, využijete-li slevový kupón DHUE666, v internetovém obchodě Cafago. Součástí ceny je i doprava zdarma. 

ATOMSTACK Cambrian Pro 3D tiskárna

Tento model 3D tiskárny ATOMSTACK Cambrian Pro je vhodnou tiskárnou nejen pro domácí hobby použití, ale nemusíte se bát ji zapřáhnout i u sebe ve společnosti. Její předností je, že dokáže tisknout z elastické pryže, resp. z vláken Rub60 a Rub70 (tvrdost 50-70A). Nejde ale samozřejmě o jediný typ filmentu pro tuto tiskárnu. Bez problémů totiž tiskne i ze všech standardních typů filamentů, jako je PLA, TPU, TPE, ABS či PETG.

V kombinaci s 3D skenerem tak můžete klidně tisknout gumová těsnění či pryžové díly přesně na míru. Potěšující je zde i vysoká přesnost, která činí ±0,1 mm, což je naprosto stejná přesnost, jakou má i skener. Jednou z posledních předností tohoto modelu je jeho tichý chod. Ať už si chcete tuto tiskárnu umístit domů či do kanceláře, nestane se, že by vás jakkoliv vyrušovala. 

 

ATOMSTACK Cambrian Pro 3D nyní pořídíte -27% slevě v internetovém obchodě Cafago.  Nabídka je však kusově omezena. Podívejte se tedy, zda ji ještě stíháte. Součástí ceny je i doprava zdarma za sousedního Německa, a to již za 3-5 pracovních dní. 

Tagy: