Dirk Meyer o The Foundry Company, 32nm procesu a zániku netbooků
Kromě výstavby chystané továrny v New Yorku (prozatím nazývané Fab 4X) hovořil Dirk Meyer o tom, jak vlastně bude AMD fungovat a proč si nemyslí, že je lepší mít vlastní továrny, jak o tom stále hovoří Intel. Společnost AMD, která bude čipy už jen navrhovat (a někdo jiný – zpočátku zejména „The Foundry Company“ – je bude vyrábět), se tak zejména zbaví velké finanční zátěže, nicméně úzké vztahy s koncovým výrobcem zajistí hladký a plynulý průběh tvorby čipů, jako tomu bylo dosud (ostatně funguje tak i spousta dalších firem, sama AMD si nechává dělat grafiky a čipsety u TSMC a funguje to celkem bezproblémově, podle Meyera není důvod, aby tomu na poli procesorů bylo jinak).
Meyer také tvrdí, že být v lecčems první (zejména co se výroby týče – tím narážel na skutečnost, že Intel je ve výrobních technologiích typicky o rok napřed) není žádná výhra a že to je jedna z věcí, které stojí nemalé peníze. Přitom produkty AMD jsou podle něj i tak konkurenceschopné, třebaže jsou vyráběny o rok starší technologií. Dodal, že přechod na 32nm proces u AMD začne kolem poloviny příštího roku.
Pokud jde o mobilní procesory, pak ohledně nich Meyer hovořil o tom, že dnes už není až tak důležité mít rychlý procesor, podstatně zajímavější je mít rychlý „zbytek“, zejména grafickou část notebooku. „Je lepší se koukat na to, co chci s notebookem dělat, než na benchmarky.“
Vůbec speciální kategorie jsou podle něj „netbooky“. „My tento termín nemáme rádi, protože za rok ho beztak lidé nebudou používat. Rozdíl mezi notebooky a 'netbooky' se postupně vytratí a bude se hovořit o 'levných noteboocích'“ Podle Meyera se budou „netbooky“ vylepšovat tak, že už za chvíli nebude pomalu podle čeho možné určit, jestli jde ještě o „netbook“ nebo notebook (ostatně jak svět stále více směřuje k notebookům namísto desktopů, bude notebooků stále více a budou tak směle pokračovat i ve zlevňování). Řeč logicky přešla na Athlon Neo a další chystané procesory podobného ražení, jako je dvoujádrová varianta „Conesus“ (platforma „Congo“) a jen tak nenápadně procedil mezi zuby cosi o procesoru „Ontario“ (32nm dvoujádrový kousek plánovaný až na rok 2011, odhadem určený do těch nejmenších přístrojů).