Disc info, tisk a Blu-ray
Kapitoly článků
Informace o disku
Standardní výbavou bývá také informace o disku, zde je však celkem strohá.
Sice se dozvíte, že je to CD-RW a dá se smazat, že je na něm tolik a tolik místa a kolik je tam už dat, nevidíte ale session ani kdo je jeho výrobcem. Škoda, ale mějme na paměti, že autor za program nic nechce. Kdo po této informaci prahne, může využít jiných nástrojů, které jsou rovněž zdarma, třeba CDspeed přímo od autora (ne jako součást Nero).
Tisk
Ano, Burn4Free umí i tisknout, sice to není ani LabelFlash či LightScribe, ale jednoduchý booklet si uděláte.
Nemá smysl tu popisovat jednotlivé položky, pro které si můžete přizpůsobit písmo, upozorníme snad jen na možnost importovat i nějaký ten obrázek na pozadí (gif, jpeg, png, bmp, ico, emf nebo wmf). Protože jsou používány fonty z Windows a i kódování je převzato, není problém s našimi nabodeníčky.
Blu-ray
Nebyli bychom to my, kdybychom neprověřili i modrý laser. Předložili jsme Burn4Free Blu-ray disk a to hned BD-RE ve dvou vrstvách.
Sice se trošku mýlí v identifikaci o pár desítek gigabytů, ale vypalovat na něj „zvládne“.
OK, má to drobný problém. Toto BD-RE bylo už nahrané a zavřené, Burn4Free to však nepovažoval za podstatné a zvesela na něj vypaloval. No vypaloval. Ono to tak pouze vypadalo, s Médiem se nic nestalo, ale předložená data se na něm nenacházela.
Napadlo nás pochopitelně BD-RE smazat, ale dopadlo to jak vidíte. Sklidili jsme neúspěch s jednovrstvým i dvouvrstvým BD-RE.