Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Ethernet se chystá dobýt 100Gbitovou metu

Otázka je k čemu by mi to doma bylo.
Zatim totiž doma nevyužiju ani ten 1 Gbit, protože takovou rychlostí neumí ani dnešní disky zapisovat. takže 100Mbit tu bude ještě hodně dlouho dokud se nezlepší situace se záznamem takto rychlých dat.

Podotýkam že mluvíme o domácím(firemním) prostředí.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Disky sice neumi zapisovat 1Gbitem, ale zase umi zapisovat mnohem rychleji nez tech 8MB/s, co umi prenest 100Mbit sit.

Takze i doma se ten gigabit hodi.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To je omyl. Běžný disk umí sekvenčně zapisovat rychlostí přes 50MB/s, kdežto 100Mbps Ethernet dodává data rychlostí maximálně jen cca 11MB/s. To je zjevný nepoměr, který však vyvažuje fragmentace NTFS ve Windows, která čtení i zápis na běžném disku sráží až na 1/3 běžně dosažitelné rychlosti disku. Nicméně pořád je 100Mbps Ethernet velká brzda.
Při použití 1Gbps sítě (s kabelem kategorie 5e, protože čistá 5 uvedená v článku nestačí) odstraníte nejužsí místo v PC. Pokud si myslíte, že ho nevyužijete celý, máte pravdu - vždyť běžná PCI sběrnice takové kartě nestačí (díky režii a díky sdílení např. s IDE řadičem, kdy data po ní musí proběhnout za normálních okolností 2x - z disku do RAM a z RAM do síťovky). Nicméně dnes se běžně prodávají základní desky s PCI Express, která tak nízký limit nemá.
Navíc můžete použít RAID1 nebo RAID0 a výkon diskového subsystému tak snadno znásobit, což je v serverech normální a pak je 100Mbps síťovka výrazně degradujícím prvkem počítačové sítě. A je to také vidět - různá účetnictví běží lokálně viditelně rychleji, než přes síť (100Mbps).
A vemte si to - CD přenesete po 100Mbps síti za minutu, ale na DVD si musíte počkat alespoň 7 minut (pokud vás nikdo nebude rušit). Ale máme tady dvouvrstvá DVD a také HD-DVD a Bluray, že...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

A co takovy internet tomu bude stacit 100mb/s jeste asi sto let protoze poskytovatele asi tezko nekomu poskytnout 1gb/s za 400kc/mesicne...;]

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

100 Gbit/s se plánuje pro použití do páteřních sítí k propojení států atp. Této rychlosti na jednotlivých PC se asi jen tak nedočkáme.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mylan: Nevím, zatím jsem při kopírování z disku na disk viděl rychlost vždycky tak "třicet něco" MB/s. Možná kdybych měl na desce nejmodernější SATA řadič, že by se to zrychlilo, ale ta zásadní věc, proč většina lidí jede na "stomegabitu" je tohle:
Gigabitem se přenese za minutu řekněme 3x tolik dat než po stomegabitu. Jenže... nakolik mě to vlastně zajímá? Činnosti jako připojení k Internetu, vzdálená plocha, přehrávání audia či videa nebo online hraní jde s velkou rezervou provozovat i na stomegabitu. Takže zbývá přenášení velkých objemů dat, které tak jako tak člověk obvykle pustí na pozadí k nějaké hardwarově nenáročné činnosti.
Jinak řečeno: U 100megabitu nastává situace, kdy rychlost sítě je často víceméně dostačující a upgrade na gigabit zas nepřinese takové výhody, aby se vyplatilo kvůli tomu nakoupit nový HW (kabely, switche,...)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Souhlasim s tim, ze domu naproste vetsine lidi 100mbit staci.

Ale co jsem presel na gigabit, zalohovani desitek giga dat (grafika), zalohovani pocitacu pri jejich reinstalaci atp. - 100mega je jasny bottleneck.
Ano, presne to sitove ucetnictvi na 100mbitu je vyznamnou slabinou, kterou ve firme silne pocitujeme. A kdybych to dal na i-RAM, tak ani gigabit nebude stihat :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Vzdycky se neubranim smichu, kdyz ctu podobne clanky a pod nimi komentare o uzitecnosti Gigabitovych siti. Ano, vsechny dnesni desky maji integrovane 1Gbps sitove karty, ale vetsinou jsou to jenom "softwarove" nahrazky, prenos vyhuli procesor az ke stropu. Pevny disk to sotva zvlada, takze se na PC stejne tou dobou neda pracovat. Pritom lepsi 3Com 100Mbit karta ma mnohem lepsi charakteristiku a pro dlouhodobe vetsi prenosy je 100x lepsi nez nejake Gigabitova nahrazka, ktera ani ten 100Mb prenos nezvladne bez zatizeni CPU. Navic investice za pakatel oproti 1Gb.
Zvlastni je jak doma vsichni potrebuji vsechno strasne rychle. Pritom v business prostredi mam pripojeno 200 lidi 2 vlakny a hadejte kolik tam je 5 minutovy prumer? 3Mbps DOWN a 900kbps UP :-) A ted mi reknete ten business case pro upgrade na vic nez 100Mb v domacim prostredi o 5 uzivatelich...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Hmmm....100Gbit...opravdu moc pěkné, ale zjevně nic pro segment SoHo (Small office & Home). Do tohoto segmentu ještě nedorazil (a zřejmě ještě hodně dlouho nedorazí) ani 1Gbit Ethernet. Většina lidí totiž doma, v kancelářích a v menších firmách používá levná mutifunkční zařízení (ADSL modem, router, firewall, Wi-Fi, atd....) a tato zařízení se stále dělají jen jako FastEthernet. Já aspoň žádný multifunkční např. ADSL modem+router+firewall, který by pracoval s GigabitEthernetem neznám.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To Alexxx] Hodne, ale hodne bych odporoval... to, ze v nasich koncinach je 1Gbit/s za rozumnou sumu nerealnym snem, pouzivanym akorat providery, neznamena, ze tomu je take tak i jinde ve svete. V CR si asi malokdo predstavi, ze by mel domu za "lidove" penize treba 100Mbit metalickou pripojku, ale podivame li se vice na vychod, konkretne to HongKongu, tak realita uz je delsi cas zcela na jine urovni. Nam evropanum neuveritelna. Podle slov lidi, kteri tam pracuji, bylo uz pred casem normalne mozne si domu nechat zapojit 100Mbit pripojku za cca $100. Podotykam, ze se jedna i o konektivitu. Dnes se tam poskytuje i gigabit pro soukrome ucely dostupny v cenach stovek dolaru...

Ja vam tedy nevim, ale 1 gbit az domu za cenu okolo $350...?? Musim snad jeste neco dodavat? Za tu cenu mate v CR tak ADSL na 4/0,5 mbit a latenci 20ms bez zateze (mluvim o variante pripojeni bez FUP a limitu). Vsichni asi uznaji, ze 100mbit kabelem do paterni site je ne o jednu, ale o hodne kategorii jinde.

Takze rozhodne 100gbit technologie je potrebna, aby provideri uzivily narustajici spotrebu bandwidthu. A pro nas stredoevropany nezbyva nez jen doufat, ze trh s internetovou konektivitou se bude velmi rychle rozvijet a prinese nam v rozumne dobe za stejne ceny podstatne lepsi sluzby...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

"10Mbitový a 100Mbitový ethernet používají dva páry kroucených dvojlinek, Gbitový ethernet už potřebuje všechny čtyři" - kto uhádne, koľko je tam liniek a dvojliniek? ;-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro 100Gb skeptiky: treba takovy cesky NIX by jej vyuzil uz nyni :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

a potom na sietovke bude musiet pripojena PoP Flash pamat aby to islo

Spansion uvadza inovativne riesenie Package-On-Package
12.9.2005
parametre PoP?s splnauju specifikaciu 133 MHz dual-data rate (DDR) pamati
http://www.amd.com/us-en/Corporate/VirtualPressRoom/0,,51_104_543_13743~...

DDR-266: DDR-SDRAM chipy parcuju na 133 MHz

PC-2100: DDR-SDRAM modul pracuje na133 MHz s vyuzitim DDR-266 chips, ma prenosvu rychlost 2,133 GByte/s. teda cca. 17 Gbitov/s
http://en.wikipedia.org/wiki/DDR_SDRAM
cize na 100 Gbit by si potreboval tieto moduly ako disk na minimalne seskanalovom DDR radici

alebo jednokanalovy radic DDR3 1400(1333 je JEDC standard pre DDR3)
http://en.wikipedia.org/wiki/DDR3_SDRAM
cize pri pouziti 100Gbit ethrenet-u by uz cokolvek brzdili RAM-ky

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Kdyz jsem pred 2 lety zasitovaval bytovku, tak jsem si rikal, ze 100Mbps bude stacit "naveky". Presto jsem jiz tenkrat prozirave pouzil kabely Cat.6, protoze "co kdyby". Dnes mame 1Gbps switch a  polovina lidi Gb sitovky, presto to jeste neni vono... Stazeni 4,5GB od souseda trva nekonecne dlouhych 5min, a ten remca, ze mu zpomaluji PC.... Je pravda, ze v domacich podminkach je rychlost na 1Gbps pouze na 2-3x vyssi oproti 100Mbps, a to je celkem bida. Vzdyt pouze v domacich podminkach lze vzhledem k ruznorodemu vyuziti obecne vytizit PC vice nez ve firme...
Ve firme by snad na beznou praci useru dodnes stacilo 10Mbps :)) - sdilime male soubory, tabulky a postu na serveru, zadne video ani jine velke zrudnosti, grafiku dela jen par lidi z 1500 zamestnancu atd... zalohovani jednou za cas anebo po praci neni problem...
Parafrazoval bych zname rceni "na kazdem disku je pouze 10MB volneho mista" do podoby "kazda sit omezuje uzivatele..." :)) ... a tim bych to uzavrel...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Bobs :
před pár lety tato levná low-end zařízení pracovala na 10Mb a za pár let to bude těch 10 - 100Gb
takže tvrzení ve stylu "vždyť ještě nemáme ani 1GB a už vymýšlej 100GB" jsou zcela zbytečná ;)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mno já si spíš říkám, jestli má smysl takovou rychlost dávat na metaliku. Je možný, že bude na kratší vzdálenosti levnější než optika, ale u optiky jsou přeci jen větší možnosti upgradu na vyšší rychlost bez potřeby měnit kabely(vlákna), takže je z douhodobého hlediska nerozumné investovat tímto směrem. Navíc už dneska optika přináší vyšší propustnost na kabelu průměru UTP :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Azazel: Dneska 5 portovy switch na 100mbit stoji 320, na 1 Gbit 1843
(u 8 portovych je pomer podobny, oboji je stejna znacka a stejny prodejce (OvisLink, czechcomputer). Pri techhle cenach myslim spousta domacnosti jeste sahne po 100mbit variante ... pokud neplanujou tahat velky objemy dat. Sitovky jsou sice na kazdy desce, ale switche jsou porad jeste relativne drahy.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

fotoba: 100gbit ethernet je dneska asi urcen jen pro nasazeni na pateri, kde se pak treba bude "rozdelovat" jedna 100gbit linka do nekolika 10gbit ktery kazda vede nekam jinam. Az doputuje 100gbit do domacnosti tak myslim ze tou dobou uz budou pameti na to rychly dost

Ono pri predpokladu ze data ukladam nebo nacitam z disku, tak disk vetsinou 1gbit/sec nestiha (125mb/sec je pro samotny disk moc, dnesni disky maj prenosouvou rychlost radove tak 40-80Mb/sec)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Guzii:
optika je s cenou a s cenou za terminatory podstatne nekde jinde nez metalika

Ad Cat5e:
Domu jsem narval Cat6 (jako trilobyt), byl to teda dost opruz nakrimpovat, ale jsem rad.
Nechapu jen, jak muzete tvrdit ze 1Gbit na 5(e) jede. Ano, mozna jede na primych 1,2,3 nebo 10metru. Ale na nejakych 100 metru se zatackami a rohy? Neuverim dokud neprenesu.

Zbytecnost 1Gbit a vice:
omyl, i na "pitome" ucetnictvi nebo firemni sw typu Premier nebo Helios ve firme kde s tim dela treba 10-20 lidi soucasne je rozdil sakra znat. Natoz kdyz casto kopirujete/zalohujete DVD na server nebo jiny PC.
Navic pokud je sit normalne vytizena tak data nikdy nejdou jen jednosmerne mezi 2 stroji, tedy 100% propustnosti 1PC nevyuzije ...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

K tomu gigabitu - je to velmi subjektivni dojem, ale prislo mne, ze pri pouziti gigabitu ve firme se mi velmi zrychlila prace se serverem (ve smyslu "latence" - napriklad vylistovani adresare s tisici polozkami trvalo vyrazne min). Takze neni to jenom o tom, KOLIK dat prenasim, ale i o poctu paketu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

theKing: tak ti nevim, mame doma 1GB sit par mesicu a muzu rict ze oproti 100mb je to nebe a dudy.
co se tyka toho ze hdd nezvladne vytizit 1GB? Kazdy disk mi zvlada 60-80MBs a mam jich v PC vic, takze s tou nevytiznosti to zase az tak spatne nebude(112MB/s neni pomale). Co se tyka integrovanych 1gb sitovek tak to docela casto sou 3com,Intel,Marvell pripadne ty v chipsetu jako nvidia vubec nepovazuju za nekvalitni ci ciste softwarove. I pri plnem vytizeni sitovky mi to bere min nez 5% CPU (jo kdyz si nekdo na rychle lince pusti treba segnentove stahovani spolu s kompresi dat v DC++ tak to to CPU holt neda) :)
co se tyka akladu na upgrade, kvalitni kabely na 100Mb ci 1Gb stoji stejne, sitovky taky a vetsinou jsou uz i na desce a gigabytove svitche taky uz nejsou o moc drazssi nez jejich 100Mb verze, sam pouzivam 8portovy SMC 8508T za cca 2000,- a to je jeden z tech kvalitnejsich a drazssich.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nevim kde prisel autor na to ze na Gbitovy ethernet staci kabel CAT5. Ono to mozna muze jet ale bude tam hodne chyb, mam to odskousene. Ono se asi neuvadi nutnost pouziti na Gb LAN kabel CAT6. Je pravda ze se CAT5 od CAT6 lisi hlavne stinenim, ale ja mam narozdil od autora zkusenosti opacne.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mne v praci Gigabitovy internet totalne nestaci .. V prvom rade .. 100MB/s je utopia .. Ked z toho dostanete 50MB/s , tak je to super .. A samozrejmostou je unix .. Windows si robi co chce .. rychlost sama od seba padne na 5% , potom sa pomali dviha na 12.5% , 25% .. potom nachvilu skoci na 50% a hop .. zase 12.5% .. je to uplne o hovne ..  Grupovanie portov trochu pomaha .. Ale tiez to neni vyhra ... Ja sa osobne na 10Gbit tesim .. ked to trochu padne .. CAT7 kabelaz mam, cize staci vymenit switche a sietovky .. Dnes je ale mozno lacnejsie riesenie fibre channel 2Gb/s .. Tu uz sa pohybuje v kupitelnych peniazoch ..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

JO .. k tym rychlostiam .. Slusnejsi raid radic v RAID5 dokaze citat 400+ MB/s .. Pri tom uz je skutocne 50MB/s na gigabitke fakt malo ..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2trilobyt: Ten komp sousedovi zpomalujes prave proto, ze ta Gbit sitovka stoji za hovno a je to jen SW nahrazka. Kdybys sosal pomalejs, tak mu to tak nezatizis a nebude si stezovat. Hodne taky zalezi na tom, jakej SW pouzivas, kdyz sosas pres widlowsi sdileni, je to ta nejhorsi varianta ze vsech, neuveritelne to zatezuje CPU. Sosani pres blbej soft na widlich a 100Mbit siti mi zatizi na 100% XP 3000+ a jede to tak do 5-6MB, na stejnym zelezem pod tuxem je zatez v jednotkach % a navic to jede na hranici moznosti (pres 10MB/s).

2Shafa: levna optika (plast), pouzitelna pro doma stoji totez co lepsi metalika. Jediny co stoji vic jsou sitovky/switche ... . A k tomu SW, konkretne Helios a spol, bohate staci 100Mbit, problem neni v siti, problem je v neschopnosti vyvojaru - nenaindexovana DB, nefunguje paralelni prace s DB, pristup do DB pres ODBC(tady se ti mozna projevi ta sit, protoze ODBC funguje tak, ze neposila query na sql, ale stahuje si data na lokal, tam je upravi a pak je posle zpet) ....

2jaja paja: Na 1Gbit staci kabelaz cat5. S tim to bylo navrhovany, aby to fungovalo na stavajicich rozvodech. Ovsem predpoklada to kvalitni provedeni tech rozvodu. Staci nekde ten kabel "zlomit" a mas po parametrech.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

nedoporucil by nekdo nejaky softik (ftp klient) na vymenu dat mezi dvema pc, ktery by umoznoval 5 a vice MB/s prenos?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2jjjjj: v práci mám kabeláž typu 6, jinak se používá 100mbit ethernet, při přenosech přes windows sdílení je rychlost 9,5 - 9,8 MB/s a prakticky po celou dobu neklesá. Switche jsou od 3Com. Myslím že ve windows sdílení to asi nebude.
Teď to již tak rychle nechodí, nastavil jsem šifrování IPSec, který si vezme téměř polovinu rychlosti sítě, ale holt bezpečnost je přednější.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2 JAPJAN: Jako FTP server zkus zFTPServer Suite a jako klient postaci i Total Commander. Bezne tahame na 100Mbitu kolem 10MB/s

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

jjjjj: Co to prosim ta taras za nezmysly?! Snazis sa hrat machra a pritom pises o veciach, ktorym asi vobec nerozumies. "Sosani pres blbej soft na widlich a 100Mbit siti mi zatizi na 100% XP 3000+ a jede to tak do 5-6MB". Pakovina. AthlonXP 1800+ bezne prenasa cez tu tvoju "softverovu" 1gbit/s sietovku cez 30 MB/s cez windowsacky SMB. A to podotykam, ze ta sietovka je fakt lacny Realtek shit na PCI. Ziadna kvalitna sietovka ani nic podobne. Ak ti to tvoja "hardverova" 100 mbit/s sietovka nestiha, tak by som ti doporucoval vycistit si v prvom rade spywary z tvojho desktopu.

Ci ty doteraz jazdis na zigulaku alebo nie, je len tvoj osobny problem. Mnohym ludom v sucasnosti jednoducho 100 mbit/s na potreby lokalnej siete nestaci. Zmier sa s tym. Mne bezi cela domaca siet na 1 gbit/s uz tri roky a nemozem si to vynachvalit. Nizka latencia, rychle a pohodlne prenosy velkeho mnozstva dat.

Ak gigabit na CAT5 funguje, tak je to viac vecou stastnej nahody a velmi kvalitneho kabla prevysujuceho nutnu specifikaciu nez nejake pravidlo. Na spolahlivy gigabit jedine CAT5e alebo CAT6.

Nikto tebe osobne nebrani pouzivat 100BASE-T alebo 100BASE-FX/SX/BX po dlhe roky aj nadalej. Nesnaz sa ale ty vtlacat svoje predstavy o potrebnosti a nepotrebnosti niecoho co ty nevies vyuzit ostatnym.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

pytkin: blahozelam.. jeden z mala normalnych ludi, ktory dokaze pochopit, ze slusny RAID0, RAID5 alebo ine stripovane varianty dokazu aj s dnesnymi diskami uplne zahltit 1 gigabit/s siet.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

no to zatazovanie CPU by ma trochu zaujimalo...
som na 1gbit sieti, kde su 100mbit koncove pripojky.. mam a64 3000+, 1gb ram, nforce4, sietovku na maticnej a prevadzkujem ftp server.. ako je mozne ze niektori ludia stahuju 11MB/s, pricom zatazenie procesora je 4-5% a naopak niektori ludia stahuju 3-4MB/s a zatazenie CPU je v rozmedzi 30-90%.. vedel by mi to niekto vysvetlit plz?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Uznavam, ze rychlejsi a rychlejsi site jsou potreba, ale proc porad ethernet? Opravte me, jestli se mylim, ale 99% uzitecneho provozu na dnesnich sitich je IP, ne? Tak proc MAC adresy, proc ARP, proc problemy se zpetnou podobnosti, kdy se stejne vyrabi hruzy jako Jumboframes apod? IP ma v sobe adresaci, kontrolni soucty, IP frame muze byt klidne 64kB dlouhy. Tak proc se omezujeme stale stejnymi potizemi s ethernetovymi ramci? Jaky by byl problem udelat na CAT7 (nebo kolik) mediu se 10/100Gbps fyzickou vrstvou rovnou IP a ne tunelovat linkovou vrstvu IP jinou linkovou vrstvou ethernetu?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

w1z: to bude asi tim , ze se nekdo hrabal, tam kde nema, a ze se neumi postarat o svuj disk a tak neustale otravuje server o zpomaleni a o zrychleni prenosu a ono se to furt hada a hada, a je to pak na hovno,
osobne jedu na raid nula poli, takze uz me zatizeni cpu je kolem 20 az 50 procent (jak na 100mbit tak i na 1Gbit)takze zatez je stejna, a kdyz vypnu blbej swap file  defragmuntuju disk, tak je zatizeni cpu kolem radove jen asi 15 procent v obou sitich, raid nemam totiz uplnou podporu HW desky, jen castecnou ale  i tak je porad rozdil sedet za svym raidem, nebo sedet za silene pomalym pocitaci jen s jednim bezraidovym diskem
osobne mam doma 100Mbit a prepinam 2 kompy ze switche na 1Gbit kdyz je potreba neco velkeho prenest, je rozdil cekat 5 min nebo 2 hodiny nez se to prekopiruje

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

a nebo si klient vyzaduje nejake sifrovani ci komprimace :)))))
 

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

jo a kdyz uz nekdo narazi na windows, zkuste si z dvd kopirovat 15000 wallpaperu a uvidite jak rychle kopiruji soubory widle a jak rychle kopiruje treba total commander a uvidite , ze proste na nejake veci se pouziva taky neco jineho nez windows,  je to spise ale o pohodli a rychlosti

+1
0
-1
Je komentář přínosný?
+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ad windowsi sdileni: to ma jistou pomerne blbou vlastnost ze po odeslani paketu dat (= max cca 64Kb) ceka na odpoved a az ji dostane, tak teprv posle dalsi. To rychlost ponekud omezuje

Ad 400MB/s na raidu: to je pravda, ale v "prumerne domacnosti" ma pocitac jeden, maximalne dva disky a typicky nespojene do raidu. Ono taky cpat disky do striping raidu je dost riziko, odejde jeden a v haji jsoun data ze vsech a nejaky lepsi raid treba typu raid 5 zase chce uz lepsi radic a to neni zrovna laciny...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Neviem preco sa tu hovori o domacnostiach ... Clanok hovori o 10G a 100G ethernete .. Tie rozhodne nie su urcene pre domace pouzitie.. Ja by som teda osobne prijal keby 10G technologie sli dolu .. ETH by zacal byt konecne pouzitelny ..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Demente tvuj pripevek je skutecne dementi nejen zes nic nevysvetlil ale jeste si to vysvetlil demente...

wz1 :
1.faze bude defragmentace,
2.faze bude testovaní downloadu tech samých souboru!(jednou skus 700MB image, podruhe spousty malých souborů) Jinými lidmi (kteří maji vytežovat CPU...) a monitorovaní vykonu
---- podle toho
3.faze bude v logovani a průzkum paketu pokud to bude jeste potreba

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

w1z: tak 1) trafficem na siti(jen rychlost) 2) tim ze nektere disky jedou na piu 3) velikosti downloadovanych souboru(jen rychlost) 4)necim uplne nestandardnim; co se tyce defragmentace disku tak ta z 11 MBps neudela 3 ani omylem na soucasnych discich
imo to neni 11 MBps :) myslim ze to jen ty ukazatele ukazujou ale to je jen detail. Treba totalcommander je schopnej ukazat 20MBps pri downloadu na 100Mbit siti naprosto s klidem a neni mu to vubec divny.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jeste bych se rad pisatelu zeptal k cemu vyuziji treba 10Gb sit? Dobre 1G beru to se teoreticky k necemu hodi mozna no osobne myslim zej e to zbytecne. Ono 10MBps a 100MBps je rozdil ovsem tahat film 10 sekund nebo minutu je sice 6x delsi ale kolik tech filmu pretahnete ? Usetri vam to vic nez hodinu mesicne ? Ja ted nevim jakej je v tom rozdil cenove ale ciste by me zajimalo jestli se vam to vyplaci nakym zasadnim zpusobem. Treba pro cern se to hodi, chapu, mam par PB dat tak je potrebuju nako prechroustat, stejne jako treba do nejakych vyvojovych laboratori. Ale treba do kanclu nebo nekam do i-net kavarny potazmo domu je to stejne pomerne zbytecne rychle.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

adf>
1. defragmentace na mojem disku? to urcite ne.. nejaky (velky) soubor nekdo taha 10-11MB/s temer bez zateze a nekdo dalsi, ten samy subor taha 2-3MB/s a zatezuje me CPU na 30-90%...
2. jedna se jenom o jeden velky soubor.. cca 1-5gb (teda vic velkych souboru :))
3. logovanim? hmm tady nevidim souvislost...

majnos>
1. trafficem na siti to urcite neni
2. zeby mi cizi disk zvedal zatizeni CPU?
3. velikost souboru 1-5gb
btw tu rychlost 10-11MB/s mi zobrazuje server (g6ftp server)

no vsiml sem si ze kdyz se na nejaky server pripojim pres total commander tak treba taham tech 10-11MB/s.. ale kdyz zkusim stahnout ten samy soubor z toho sameho serveru pres firefox tak to jde tezce pres 2MB/s.. takze to muze byt asi klientem.. ale furt mi neleze do hlavy proc..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

w1z: ad kopírování stejného souboru jednou 11MB/s a podruhé 3MB/s - může být, že ze stejného pevného disku stahují dva lidi dva různé soubory, seekování hlaviček pak může rychlost silně degradovat..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

majnos : ty veris totalcomanderu , ked ukazuje na 100MBit sieti 20MB/s ? Neviem co je totalcommander ale pripada celkom zabavne ..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pytkin: tady nejde o to co ukazuje TC ale spis o to ze zvlada kopirovani mnohem lepe nez windows explorer (win explorer a ty jeho estimated time sou obcas docela zabavny :) )
 

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

> jjjjj : Nemá smysl komentovat všechno, stačí mi jen to co jsi napsal k ODBC. To že jsi vůbec nepochopil jak funguje a neumíš ho používat neznamená, že (cituji) "neposila query na sql, ale stahuje si data na lokal, tam je upravi a pak je posle zpet". To že lze ODBC použít jako sql rozhaní nad textový soubor nevylučuje samozřejmě možnost poslat passthrough query, která se zpracovává na sql serveru. Obvykle se to tak dělá, i když nevím, jak to obvykle děláš na tom tvém "tuxu".

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Rodney : tak iste .. Explorerovske hlasky su vskutku tiez lahuodka .. ja pouzivam na meranie prenosov dd .. tam si nastavim ake chcem pakety , kolko .. a pekne mi vypise kolko to trvalo a aka rychlost tomu zodpoveda ..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.