Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Flashdisk od Xiaomi zapojíte do smartphonu i počítače. A vyjde vás na pár korun

Naše mobilní telefony už se stávají chytřejšími než naše notebooky a počítače. Hledáme proto stále více cestiček, jak tato zařízení vzájemně propojit. Příslušenství však zůstávalo věrné a mobilní telefony prakticky ignorovalo. S novým konektorem přišel čas na změnu.
PR článek

Flash disky odjakživa slouží k tomu, abychom svá data měli k dispozici kdekoliv, kdykoliv a na čemkoliv. V posledních pár letech však jejich role skřípěla, protože se stále více spoléháme na mobilní telefony, které si s flashdisky z důvodu nekompatibilního konektoru nerozumí. Lépe řečeno nerozuměly.  S nástupem USB-C totiž přišla změna.


Xiaomi Jessis U Disk disponuje hned dvěma konektory, totiž nejnovějším USB 3.1 a dále USB Type-C, který dnes nalezneme prakticky na každém novém telefonu. Způsob zapojení se nijak neliší od způsobu, který známe z počítače. Pouze flashdisk zasuneme do telefonu, který nové úložiště zaregistruje. Soubory si přenesete jakoukoliv aplikací na správu souborů.

Xiaomi Jessis U Disk oceníte při práci, ve škole, na cestách i doma. Všechny své prezentace, dokumenty a materiály můžete mít na jednom místě, aniž byste se zdržovali jejich ustavičným přesunem. Vyhněte se trapným chvílím, kdy zjistíte před svým výstupem, že jste nechali práci doma v počítači.

Na cestách pak na flashdisku můžete uchovávat filmy, seriály, hudbu či obrázky, abyste si jimi nezabírali místo v telefonu. Využití může ale být i opačné. Když v mobilním telefonu začne docházet místo, ale vy byste se neradi zbavovali svých souborů, zapojíte flashdisk a vytvoříte si v mžiku zálohu.


Xiaomi Jessis U Disk je k dispozici hned v několika kapacitách, od 32 GB přes 64 GB až po 128 GB. Nejmenší verze vás vyjde zhruba na 270 Kč. Česká Republika ovšem usnula na vavřínech a v tuzemských obchodech tento kousek prozatím neseženeme. Naštěstí je k mání na celosvětovém internetovém obchodě Ebay, který poskytuje dopravu zdarma a garanci vrácení peněz.