Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Gigabyte Aorus K9, klávesnice s optickými snímači

Zdá se, že mechanické spínače Cherry MX dostávají zajímavou konkurenci. Už i Gigabyte běžně nasazuje optické spínače od Flaretech, a to v nové herní klávesnici Aorus K9.

Na spínačích od společností Flaretech je díky jejich optické povaze zajímavá reakční doba při rozepnutí, která činí pouze 0,03 ms (tedy 30 µs), což je dané tím, že se nerozpojují žádné kontakty mechanicky. Životnost spínačů přitom Flaretech udává na hodnotě 100 miliónů sepnutí, tedy dvojnásobnou oproti Cherry MX.

Klávesnice také i díky tomu, že ve spínačích není přímé vodivé spojení, je odolná vůči vodě. Spínače jsou uloženy nezávisle, což usnadňuje případné čištění klávesnice. Z hlediska elektroniky je zde podpora anti-ghosting, i full N-key rollover. Podsvícení kláves je plnobarevné RGB a lze jej nastavit v obslužném softwaru.

Mechanicky by mělo být možné získat klávesnici s hmatovou odezvou odpovídající Cherry MX Red, resp. Blue. Podrobněji o spínačích můžete číst na webu výrobce. Klávesnice Gigabyte má jít na trh s cenovkou kolem 130 dolarů, k vidění byla loni na Computexu pod vodní sprškou:

Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Gigabyte Aorus K9, klávesnice s optickými snímači

Čtvrtek, 23 Listopad 2017 - 14:04 | Sheldoniq | Oni především museli o tu jednu klávesu zkrátit...
Čtvrtek, 23 Listopad 2017 - 10:01 | debžot | To je dalsi do souteze s idiotskym rozlozenim...

Zobrazit diskusi