Hotfile hodlá žalovat Warner Bros za zneužívání protipirátského nástroje
V USA to kvůli existenci Digital Millennium Copyrict Actu funguje tak, že v rámci této legislativy mohou vlastníci autorských práv bez soudu požadovat po provozovateli nějaké služby odstranění materiálů, na která si nárokují autorská práva. Provozovatelé by pak měli mít mechanismus, díky kterému to funguje, pokud ho nemají a na jejich serverech se vyskytuje bez svolení vlastníků autorských práv obsah, na který mají tito vlastníci práva, mívá tento provozovatel u soudu většinou problém. To je důvod, proč vám může beze slova vysvětlení zmizet z YouTube video – někdo na něj poukáže a video je nezřídka smazáno (popř. je vypnuta zvuková stopa, na kterou si někdo nárokuje práva).
Hotfile pro tento účel nabízí vlastníkům autorských práv speciální účet. Pomocí něho mohou vlastníci bez nahlašování „závadného materiálu“ tento rovnou sami smazat. Tím se učiní DMCA zadosti a provozovatele Hotfile to nebude obtěžovat. Čert ví, zda to byla na vlastníky autorských práv úmyslně vytvořená past, každopádně podle tvrzení lidí z Hotfile to vypadá, že se do ní chytil Warner Bros. Hotfile tvrdí, že Warner Bros. maže i věci, na které práva nemá. Chystá žalobu, k tomu ale ještě potřebuje určité informace, o které žádá v rámci proti němu vedeného soudního řízení, na které prý má podle zákona právo. MPAA mu je vydat nechce s tím, že jejich protipirátské strategie jsou obchodním tajemstvím.
Dlužno dodat, že Hoftile má za sebou první vítězné kolo (z mnoha dalších s nejistým výsledkem), kdy se soudce přiklonil na stranu provozovatele filehostingové služby. MPAA tvrdila, že provozovatel Hotfile je primárním porušovatelem práv mimo jiné proto, že těm, kdo na jeho servery nahrávají obsah, poskytuje odměny. Tím podle MPAA o porušování práv nejen věděl, ale ještě uživatele nabádal, aby tuto protiprávní činnost prováděli. Soudce tyto argumenty smetl se stolu.