Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k HWiNFO32 v nové verzi 3.0

No nevím jak ostatním, ale autor asi někde udělal chybu. Na třech počítačích hned po spuštění programu dojde k restartu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Prosim spustit HWiNFO32 v Debug Mode (zapnut v Configure) a po spusteni poslat HWiNFO32.DBG file.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mimochodem, nevíte někdo o nějaké podobné utilitě, která by zobrazovala SMART informace disků připojených přes RAID řediče Adaptec řady 5 a 3 (PCIe, SAS/SATAII)? Storage Manager, který dodává přímo Adaptec, udává pouze jedinou binární hodnotu - jestli SMART vyhazuje warning, nebo error. Jinak žádné bližší údaje, což mě tedy přijde jako poněkud nedostatečné.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

>> Ma:
To máš těžké. Jakmile je disk na nějakém specifickém "nestandardním" řadiči, je vracení údajů ze SMART v jeho režii, přesněji spíše asi v režii daných ovladačů. Já mám třeba SATA disk na SB600, ale jelikož používám WinXP x64 a chci mít zároveň možnost na SATA klasický "AHCI-like hot-swap", musím mít nainstalovány ovladače od AMD. Tím pádem je to v "rukou" těch ovladačů a žádná normální utilita se ke SMART informacím z disku touto cestou nedostane.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

to WIFT: Jj, taky se mě začíná zdát, že to mám s tím řadičem těžké. :o) Když jsem narazil na možnost levně koupit Adaptec 5805, tak jsem se domníval, že pravý hardwarový RAID od Adaptecu je špičková záležitost, která zvýší rychlost i spolehlivost diskového subsystému.... avšak teď, po cca. 6ti měsících zkušeností musím svůj skromný osobní názor poněkud pootočit...asi tak o 180 stupňů... :o))
Protože počítač nepoužívám jako server, tak jsem žádné zvýšení rychlosti práce s diskem s reálu nezaznamenal (cache 512MB integrovaná v řadiči na tomto nic nemění). Obávám se, že ani o zvýšení spolehlivosti nemůže být řeč, protože procesor řadiče je vybaven poměrně malým pasivním chladičem, který je dle mého skromného laického názoru silně poddimenzován - bez přímého ofukování 12cm větrákem během pár minut stoupne teplota řadiče nad 90C a řadič začne vyhazovat error hlášky o kritické teplotě.... silným ofukováním pomocí zmíněného velkého větráku je možné teplotu udržet na rozumných 70C, což je na tento řadič zjevně doslova mráz, protože Knowledgebase od Adaptecu tvrdí, že běžná pracovní teplota tohoto řadiče je 85-90C, přičemž maximální dovolená teplota je 100C, pak řadič už prý může chcípnout. Nezdá se vám to šílené?? :o)) Z tohoto důvodu ten řadič považuji za nejméně spolehlivý prvek svého počítače... a navíc ani není možné přečíst SMART infos... fakt je to těžké....s tím řadičem... :o)))

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

MA: No zrejme vedia preco skryvaju to SMART info :-D

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

hwinfo poznam uz dlho a je celkom fajn ale chybaju mi v nom niektore podrobnejsie informacie a hlavne aj nejake to info o SW (je mi jasne ze to je "hw"info ale obcas by bodli aj zakladne informacie z os).
Nieco na sposob ako ma everest, zakladne info o nainstalovanom os,ovladacoch a popripade aj o niektorych aplikaciach.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Upřímně řečeno mám raději diagnostické softy toho typu, který se nekouká na to, jak se hardware tváří, ale jaký doopravdy je. V tomto smyslu třeba nemám moc rád GPU-Z, protože to je de-facto jedna velká databáze, z reality toho zjišťuje jen velmi málo, dokonce ani nepozná grafiku, když nemá nainstalovány ovladače. Samozřejmě, i v HWiNFO32 jsou některé věci jako v DB, ale ten přístup ke zjišťování info je od pohledu jiný, mému cítění bližší. A navíc dokáže podat info i o hardwaru, o kterém pochybuji, že se kdy dostal autorovi do rukou, i když možné je leccos ;-).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mam CPU E400 a Hwinfo stále ukazuje že je CPU plne vyťažené a beží pri max multiplikatore 10x , ale CPUZ aj Everest ukazuje realne a spravne momentalnu situaciu t.j. minimalny multiplkator 6x.
Je to nejake divné.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

WIFT: Hej, HWiNFO aj HWiNFO32 som od pociatku robil tak, aby k HW pristupovalo na najnizsej urovni a zobrazovalo to, co skutocne z neho vytiahne. To bolo dolezite kriterium aj z toho dovodu, aby bola co najmensia moznost sfalsovania vysledkov. Teda hlavne pre tych co potrebuju skutocne vediet aky HW je vnutri. Zial, bez istych databaz sa neda zaobist - hlavne z PCI ID na string, SSPEC a pod... Aj tak je urcite vela podobnych programov co vytahuju vacsinu veci napr z Registry alebo WMI...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

.. a jasne, ze vacsinu HW som nikdy nemal v rukach :-) Taktiez je tam uz podpora aj HW, ktory neni este vonku (Westmere). Podporu mnohych komponentov pridavam v stave, ze su este len 'na papieri'.. Onedlho sa pustim do Sandy Bridge :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

HWiNFO32 - dooost dobrý prográmek, pro servisáky i nadšence. :) Ď! ;)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

HWiNFO32 je super, díky. :-) Ale radšej mám DOS verziu, lebo furt akosi neverím, že pod Windows sa dá pozisťovať toľko vecí bez toho, aby sa niečo potentovalo. :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

je dobre ze HWiNFO32 je zdarma ale everest je everest a lepsi ja osobne neznam ...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

kuk: Ale no tak... HWiNFO32 je 'nase', treba podporit domace, nie? ;-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mumak: nie. Používám SW který mi vyhovuje a ne pro to že to je odněkud. To mi je opravdu ukradené

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.