Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Intel a Micron mají 3bitové NAND flash paměti na 25 nm

TLC NAND flash

Firmy Intel a Micron se včera pochlubily, že jsou schopny prvním zájemcům dodat testovací vzorky tříbitových MLC NAND flash pamětí (zvykněměž si na označení 3bpc - 3 bit per cell, nebo možná TLC - Triple Level Cell) vyráběných 25nm technologií, plná výroba by se měla rozjet ještě do konce roku. Tyto nové 64Gbitové 3bpc budou s vyšší kapacitou na menší ploše rovněž cenově výhodnější a uplatnění najdou především v různých USB pamětech, paměťových kartách a spotřební elektronice. Tento trh je pod neustálým cenovým tlakem a tak výrobcům jistě přijde vhod vyšší kapacita za nižší cenu.

Konstrukce paměti je z dílny IM Flash Technologies, společného to podniku obou firem. Se stejnou technologií jsou tyto TLC o 20 % menší než klasické MLC, rozměr čipu je pouhých 131 mm². Jakou kapacitu s nimi asi výrobci SDHC nabídnou? Vzpomínáte, jak před několika lety byly 64MB flashky zázrakem technologie a nyní se 8 GB vejde na jeden malý čipeček?

Zpráva sice hovoří o kladech, které TLC nabízí, ale není tam ani slovo, jak na tom tyto TLC paměti budou s trvanlivostí a rychlostí. 3bpc MLC NAND flash umí ještě Samsung a Toshiba.

Tagy: 
Zdroje: 

Diskuse ke článku Intel a Micron mají 3bitové NAND flash paměti na 25 nm

Čtvrtek, 19 Srpen 2010 - 14:59 | HKMaly | 64Gbit ... patrne 72 s tim ze 8 jsou samoopravne...
Čtvrtek, 19 Srpen 2010 - 11:35 | drmeduza | u tohodle tam asi bude samoopravnej kod
Čtvrtek, 19 Srpen 2010 - 08:02 | renoor | 1, poslednu vetu som uhadol hned po precitani...

Zobrazit diskusi