Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

MLC

Vysoká rychlost, záruka v délce 5 let a díky použití MLC čipů také vysoká životnost zápisu, to je ve stručnosti nová řada M.2 SSD od ADATA.
Pokud máte rádi značku Palit a rádi byste od ní i SSD, tak firma vám dává možnost. Její generické modely o kapacitách 120 až 512 GB míří na trh.
Nejnovější SSD od ADATA srovnávají krok s konkurencí na poli M.2 / PCI Express modelů. Řada XPG SX8000 už 6,0Gbit/s SATA rozhraní zcela ignoruje.
Dvě nové řady SSD od Samsungu již (opět) zcela opomíjejí zastaralé a pomalé 6,0Gbit/s SATA rozhraní. 960 Pro i EVO jdou do prodeje v podobě M.2 2280 kartiček využívajících PCI Express 3.0 ×4...
Na trh po několika řadách SSD s TLC čipy míří nová řada SSD od OCZ, která je vybavena přeci jen lepšími čipy typu MLC. Toshiba slibuje téměř 600 cyklů přepisu, což je v těchto dobách velmi...
Ano, jsou i velmi vysokokapacitní SSD, která nepoužívají TLC čipy. Corsair uvádí na trh novou generaci svých SSD Neutron, která volí kombinaci řadiče Phison a 15nm MLC NAND flash čipů Toshiba.
Toshiba, která před časem koupila OCZ, uvádí na trh první SSD pod novou společnou značkou. Jde o současný spotřebitelský hi-end, tedy SSD pro M.2 slot s PCI Express adaptérem a podporou NVMe.
 
Letošek můžeme považovat za rok, kdy Toshiba nasadí svou 15nm výrobu NAND flash čipů jako standardní produkt ve většině modelových řad. Tou další je enterprisová vysokokapacitní HK4R.
Nejen SSD pro PCI Express / M.2 živ je Plextor. Tento kdysi oblíbený výrobce vypalovaček nyní uvádí na trh nová 6,0Gbit/s SATA SSD, využívající 15nm NAND flash čipy Toshiba.
Transcend představuje novou řadu firemních SSD, která cílí na zákazníka rozhodujícího se podle ceny. SSD360S využívají výrobně levné čipy doprovázené menší nabídkou dostupných kapacit.
Tradiční výrobce grafických karet GeForce pro svou produktovou řadu SSD zvolil řadič Phison a MLC čipy od japonské Toshiby.
blog
Řadič Phison S9, k tomu 16nm synchronní MLC čipy Micron, to jsou ingredience SSD, pro které jsem se nakonec rozhodl. Je napůl cesty mezi sockou a něčím, co by s ohledem na malou obsazenost mohlo...
Samsung uvádí na trh dvě řady SSD pro malé a střední podniky, která se vyznačují vysokými kapacitami až 3,84 TB a také použitím levných MLC a TLC čipů.
blog
Ač se píše rok 2015 a od uvedení první běžných SSD na trh uplynulo již nějakých 7 let, mám stále své důvody, proč setrvávám na HDD.
Že SSD nemůže mít kapacitu srovnatelnou s HDD? To se pokouší vyvrátit méně známá firma Fixstars, která na Computexu předvání 2,5palcové SATA SSD s kapacitou 6 TB.