Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Atom X3 nebude tříjádrový, to jen Intel překopal značení procesorů

Třeba to je stejné jak v dávných dobách značení Athlonů, kdy např. 3600+ (1,9GHz) udávalo, že je podobně rychlý jak ekvivalent P4 na 3,6Ghz. Tak třeba teď chtějí říct, že Atom Xn je ekvivalentní Athlonu Xn (asi je to blbost a hledat srovnání výkonu se mi nechce;-)

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

no ja uz vidim jak za mnou pride nekdo ze znamych komu jsem dal do sstavy phenom x4 s tim ze "upgradnul" na x7 a nak mu to nebeha :D

+1
-13
-1
Je komentář přínosný?

Tech 3600+ znamenalo ne stejne rychly jako Intel na 3600 Mhz, ale jako puvodni Athlon kdyby bezel na 3600 Mhz (AMD srovnavalo samo se sebou).

+1
-31
-1
Je komentář přínosný?

Zdroj? Výkon Thunderbirdu a Palomina na stejném taktu se moc nelišil; naopak se velmi lišil výkon P4 na stejném taktu. Proto přišel na řadu PR - „Pentium Rating“, v rámci marketingové korektnosti označovaný jako Performance Rating. AMD nikdy netvrdila, že srovnává s původním Athlonem.

+1
+7
-1
Je komentář přínosný?

Blbě a všechno blbě. Není žádný Pentium Rating, ale Performance Rating. Vycházelo to hlavně z celočíselných benchmarků.

http://www.cpu-collection.de/?l0=co&l1=AMD&l2=Athlon
https://en.wikipedia.org/wiki/Performance_Rating

„The PR number was originally believed to show the clock speed (in megahertz) of an equivalent Pentium 4 processor, but this was never confirmed by AMD.“

V AMD nikdy neřekli k čemu to srovnávají, ovšem v Evropě rozšířenější výklad je skutečně k Thunderbirdu, resp. možná přímo k Athlonu Classic (Argon a Pluto/Orion).

+1
-14
-1
Je komentář přínosný?

Nevim jak v dobe Pentia 4, ale kdyz se PR znaceni objevilo prvne (AMD K5), jednalo se o porovnani s Pentiem 1.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Jj, pak to na nějakou dobu zaniklo a obnovili to s Athlony XP.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

„This article is written like a personal reflection or opinion essay that states the Wikipedia editor's particular feelings about a topic, rather than the opinions of experts.“

Asi se budeš divit, ale na webu nenajdeš všechno :-) Tehdejší zástupce AMD, který je dosud velmi známou osobou, mezi čtyřma očima řekl jednomu českému redaktorovi, že původní myšlenka byla srovnání s Pentiem, tedy Pentium Rating, ale to nemohla AMD oficiálně používat (Intel by se s nimi zřejmě mohl soudit, že k propagaci vlastního produktu používají ochrannou známku Intelu), a proto zkratku PR oficiálně vysvětlovali jako Performance Rating.

+1
+8
-1
Je komentář přínosný?

„Chcela bych ja koroptev“ nikoho nezajímá, oficiálně to byl Performance Rating a jestli tomu interně říkali třeba Prdel Rating je docela úplně jedno.

+1
-14
-1
Je komentář přínosný?

Jestli sis všiml, i v té citované wikipedii je:

V AMD nikdy neřekli, k čemu to srovnávají. Tedy evidentně to ve své době všichni chápali jako srovnání s něčím - a s čím, to bylo veřejné tajemství.

To, že něco někdo neřekne, ještě neznamená, že to tak není. Existence a přiznání existence jsou dvě různé věci - a třeba pro mne daleko podstatnější je, jestli něco je nebo není, než to, zdali to někdo přizná.

+1
-9
-1
Je komentář přínosný?

X je prostě takové marketingově přitažlivé písmeno.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Jen houšť dalšího motání hlav... jako by nestačilo, že Atomy v NTB nově nazývají Pentii

+1
-13
-1
Je komentář přínosný?

Meli misto X pouzit A (jako atom). to by se nepletlo :)

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Atom X3 = vykon stejny jako tri Athlony/Phenomy dohromady :-)

+1
-42
-1
Je komentář přínosný?

Aspon se rozpoznaji jednotlive vykonostni tridy. Pred tim to byl u intelu celkem problem. Spousta lidi nevedela co si vybrat, ted uz budou mit jasno. Akorat u atomu....... by me zajimalo jak moc velky bude ten rozdil ^^

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

x3 - nepojede to
x5 - možná to pojede
x7 - pojede to na h***o :-)

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Aspon nove atomy nejsou in-order. Ty prvni byli opravdu nepouzitelne...... Videl sem spousty prvnich netbooku rozmlacenych vzteky. Neni se cemu divit ze je mountfield daval zadarmo k sekackam :-))

+1
+11
-1
Je komentář přínosný?

Atom N450, to som zažil...

+1
-16
-1
Je komentář přínosný?

Ty mountfielďácký měly navíc místo hardisku nějakej kus nepovedený flešky, která byla i v přístupové době pomalejší než jakýkoli harddisk. Prakticky jakákoli USB fleška byla rychlejší. Bez FlashFire nepoužitelné.

Ten produkt byl jako celek nejspíš schválně navržen tak, aby byl nepoužitelný. To bylo s bídou demo netbooku.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Athlon X3
Atom X3
Dyk to zní vážně skoro stejně. Ahoj, mladá, koupil jsem novinku Athlon X7...

+1
-9
-1
Je komentář přínosný?

U Athlonu to tusim znamenalo eXtra Power. Takze tohle bude asi eXtra Slow. Alespon kdyby tu nehoraznost necpali do 15,6" notebooku.

+1
-6
-1
Je komentář přínosný?

A proč by to tam necpali panebože... Notebook je přenosný počítač kde se počítá s napájením z baterie. Zde Celeron N2830 a těžká pohoda. Určitě lepší jak Athlon X2.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Protoze tohle neni notebook, ale prerostla kalkulacka. Athlon X2 mel v dobe, kdy se prodaval alespon vykon odpovidajici te dobe.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Dodnes denne pouzivam asus 1001pxd s N455 2gb ram a 320gb hdd. S windowsom 8.1 to ide dobre ,pokial nezacne windows instalovat aktualizacie:) za 190€ dobra masinka. Ak by dnes predavali za rovnaku cenu novsi model idem do toho

+1
-14
-1
Je komentář přínosný?

Jj, je to tak... Mamka po me sdedila uz druhy atom n270 netbook postaveny na prvni generaci nvidia ion, ma tam 2GB ram a 60GB Agility 3 ssdcko. Je fakt, ze tam ten atom je nejvetsi brzda, ale na to na co to ma to bohate staci - compaq mini 311c, sam sem ho pouzival celou dobu u studia na zapisy z prednasek a podobne...

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

VIA Eden® X4 processor
Len doplním, že "písmeno „X“ doplněné číslovkou používá AMD ke značení počtu procesorových jader již deset let" používa aj VIA pri značení počtu svojich procesorových jadier ako VIA Nano X2 alebo VIA Eden X2. Pri 40nm štvorjadre VIA upustila od značenia VIA Nano X4 alebo VIA Eden X4 nakoľko procesor nie je monolit a pozostáva z dvoch die ako multi-chip solution a preto ho označila pod názvom VIA QuadCore.
Teraz sa však vracia k názvu "X4" nakoľko sa jedná o natívny monolit na 28nm litografii: VIA Eden® X4 processor (Fanless Quad-core Performance).
Uvidíme či aktívne chladené procesory teda VIA QuadCore 2.0GHz si ponechajú toto značenie (zaťial ho tak SisoftSandra a Geekbench detekujú) alebo tiež vzhľadom na 28nm natívnu-monolitickosť prejde k názvu VIA Nano X4.

+1
+6
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.