Intel Larrabee má odběratele: 10PFLOPS superpočítač Texaské univerzity
Přesněji řečeno Intel "Many Integrated Core" architektura, která je následnou reinkarnací Larrabee do podoby, jak jej známe dnes. Celých 80 % výkonu superpočítače budou tvořit tyto karty, zbytek obstarají 8jádrové procesory Xeon řady E5. Superpočítač má být uveden do provozu v roce 2013.
Zpráva hovoří již o poslední verzi Knights Corner, tedy Larrabee s 22nm 3D tri-gate tranzistory a více než 50 CPU jádry na čipu. V budoucnu se plánuje dokonce upgrade superpočítače pomocí další budoucí generace, kdy by stroj měl špičkově dosahovat až 15 PFLOPS. Výkon superpočítače bude poskládán ze serverů Dell Zeus, vždy uvnitř osazených dvěma Xeony, 32 GB RAM a Intel MIC kartami.
Kromě toho bude součástí celku i 128 "next-gen" grafik Nvidia (tedy Kepler, nebo možná dokonce Maxwell) - ty ale zajistí "jen" vzdálenou vizualizaci výsledků, nebudou se podílet na výpočení výkon stroje. Dále 16 serverů Dell pak dá celkem 1 TB sdílené paměti (součet paměti v superpočítači dosáhne na 272 TB) a každý pak také dvě GPU Nvidia pro analýzu dat. Celek poběží na souborovém systému Lustre (linuxový, masivně paralelní, stojí za ním Oracle a je využíván právě v superpočítačích) a bude pospojován 56Gbit/s Infiniband FDR síťovým propojením.