Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Intel uvádí dvoujádrové Itanium 2

Ano, gafy hovori jasne, nevim jak v oblasti serveru, ale to co ma navic Intel proti konkurenci si stejne vezme na rezii ten servrovy Windows :-)

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Winshit na Itanium system daval iba sialenec. Idealne sa ku CPU kupi aj C++ kompilator a nahodi sa tam nejaky Linux. To sa potom moze x86 arch. zahrabat.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To Igi: Mas to podepreny nejakymi testy, nejake odkazy? Protoze podle popisu architektury to Core2Duo musi neskutecne valcovat. Mozna ale ze to je zakazany zverejnovat, aby se Intel neztrapnoval ... I kdyz pro nektere aplikace ta velka cache muze mit vyhodu, ale to mohli dat do x86 taky ...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Intelu ruplo v bedna, dat HT do Itania2,
jinak ten CPU je pomali na I/O a na numericke vypcty je rychlejsi nez AMD64, protoze ma vice koprocesoru, jenze jiz neporazi 2xAMD64 ... a cena je mnohem vetsi ... proto se Itanium2 moc nenasazuje, napr. vsude kde jej chteli nasdit, skoncili na windows, nejsou ovladace, kdyz jsou nefunguje SW, ktery fungovat ma atd. Jinak Itanium2 bude mit tezky problem prijit s novou generaci, ktera bude kompatibilni s tou startou .... jinak na IBM Power5 to nema ani nahodou, pokud teda nepousteli na IBM betaverzi win NT pro ppc.

Jinak s windows zadnym RISCum teda konkurovat nemuzou, no a slusi se uz jen dodat, ze je to nasledovnik HP PA-RISC, ktery zere jak prase a Intel tuto vlastnost zdedil, at ziji skutecne 600W zdroje. ... no Alphy taky slusne topily, jenze ty k tomu meli i odpovidajici rychlost.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Tuhle celkem zajímavou VLIW architekturu poslal Intel svou obchodní politikou ke dnu. Kdyby chtěl, mohl s ní nahradit x86, jak původně tvrdil. Jenže pak asi přišel nějakej "manažer" a rozhodl, že Intel rači ukrojí kus z koláče velkejch počítačů.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

2Izak: PA-RISC topi vyrazne min, nez IA64 a nastupce je i neni - obchodne je, ale architekturou rozhodne ne. Pri porovnani IA64 a Power dost zalezi na tom, jestli koukas na benchmarky pod nizkou nebo vysokou zatezi. Vzhledem k ruznemu zpusobu sdileni/prace s cache muzes "vyrobit" benchmark s tim vysledkem, ktery se ti hodi do kramu. Pro heavy-loaded databaze na Unixech ale AFAIK rozhodne neplati, ze by Power5 mel navrch...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.