Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Intel uvádí procesory vyráběné 32nm technologií

.. zmatek nemá v podstatě žádný smysl a platí to i v tomto případě.
Jen možná s tím rozdílem, že Intel není zase až tak hloupý, aby nevěděl co dělá ... respektive, on to ví až moc dobře ... ;) (tedy krom čmeláků .. hehe )

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Intel mel kdysi koupit 3dfx :-) sice jim stale drzim palce na poli grafiky, ale uz z toho zacinam pomalu upadat do deprese ;-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

http://www.cdr.cz/picture_/50000/large - co je to za flasku? :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Celkem by mě zajímalo srovnání energetické náročnosti starých a nových procesorů + grafik jako celku. TDP je sice pěkná věc, ale notebook na baterku se využívá spíš v "idle" režimu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Některé notebooky s AMD mají možnost přepnutí grafické karty (mezi dedikovanou a integrovanou) za chodu...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Při dnešní spotřebě Radeonů 5xxx v idle je zbytečný přepínat a hlavně zbytečný tam dávat nějakou integrovanou grafiku.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Strana 3, uplny zaciatok: Vpravo je procesor ..., uprostred ..., a vpravo je varianta...

Prve vpravo malo byt vlavo :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Intel a integrovana grafika? ::PUKE_SMILE::

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jenže ona je podstatně lepší než ty dosavadní. Ať nelinkuju sebe, tak třeba: http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=3704&p=4

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

no napriklad to prepinanie grafik je mozne aj na asus n10j (integrovany intel a nvidia g9300m). Neni to uplne idealne a za chodu to ide iba pod vistami/w7 ale fubguje to.

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Nie je mi zrejmé kde sú pripojené 2 x DDR3. Je jasné, že nová architektúra Core i7 a 5 má výborný pamäťový radič priamo na čipe a naňho 2 resp. 3 kanáli 64-bit DDR3, ale z obrázku:
http://www.cdr.cz/picture/50002/large
vyplýva, že CPU a NB sú prepojené už spmínaným QPI(MCP Interface)ale ďalej pre CPU chip je to všetko. Na tie "Legacy,MISC I/O,Queue" určite 2x64bit DDR3 ne je pripojené! A z obrázku na GPU, veľká plocha "Memory I/O", budú určite tie pin-pads pre pripojenie 2xDDR3. Takže z toho sa zdá, že kvôli grafike sa od čias LGA775 nič v podstate nezmenilo. Len staré FSB sa vymenilo za QPI a dalo sa to celé na jeden "kuprexit".
Ďalšia (moja) hypotéza je:
Z pôvodného návrhu Nehalemu kvôli náročnosti(jednoduchosti) vyhodili 2 jadrá a pravdepodobne celý pamäťový radič s pin-pad-mi! Ponechali tam len ten QPI (ten z princípu podobne ako HyperTransport u AMD umožňuje pripojiť aj iné CPU bez toho aby mali vlastnú pamäť, resp. zdieľať čásť pamäťového priestoru s iným CPU...)
Takže Clarkdale je ochudobnený o výhodu integrovaného radiča priamo na čipe. Nie že by mu to na výkone nejako vadilo, ale predsa. U AMD je prístup opačný, menej výhodný pre grafiku. CPU má DDR2/3 na sebe a grafika ide do "videoramky" cez HT do CPU. V podstate AMD (nemá síce na to socket)môže urobiť hneď to isté a zabaliť do nejakého netbookovho BGA púzdra. Však takto to si to pred časom asi každý myslel (Fusion), že sa takto AMDčko realizuje zo svojou kompletnou sadou (CPU+780G) + SB7xx.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Core i5 a i3 popr. pentium G6950 s VGA maji podle toho co jsem videl propad vykonu v komunikaci s pameti cca -25% oproti Core i7 bez VGA (cca 9GB/s vs 12GB/s) a pusobi to prave QPI... rovnez latence sla nahoru na cca (cca 80 - 90ns vs. cca 60ns)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2xvasek: Podle testu evidentne cpu s VGA je malinko uspornejsi nez CPU bez + VGA v Chipsetu ale co se usetri na tomto evidentne sezere navic grafika

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

ee deska :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Existuje spoustu notebooků, které umí přepínat grafický čip za chodu, např. můj acer 5810 a to nepatří k nejnovějším modelům. Pravda, pouze WV/W7

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Taky se přidávám, ASUS K50AB má v chipsetu ATI 3200 a potom diskrétní 4570, mezi kterými pod Win7 přepíná... (mimochodem za 11000 dost slušný NB)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.