Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Inteligence v moderním čištění má jméno Xiaomi Mijia Roborock

PR článek
Hledáte pro svůj domov vytříbeného pomocníka na úklid? Chytrý vysavač od známé firmy Xiaomi je možným řešením, které vás nadchne.

Tento tichý stříbrný gentleman je rajskou hudbou budoucnosti na téma podlahového čištění. Ušetří čas, námahu a ještě zvládne práci odvést důkladněji než většina z nás. Takový užitečný úklidový zázrak Xiaomi Mijia Roborock S50 Smart Home právě najdete v internetovém obchodě TomTop za poloční cenu. 

Zmiňme i velkou výhodu pro našince; když ho objednáte ještě v těchto dnech, tak do pár dnů je už robot u vás doma a vesele ničí prach a špínu. To stojí za zamyšlení.

Hbitý Xiaomi Mijia (součástí je bionická nádrž na vodu WET MOP, kdy využívá funkci mopování i při sání prachu) čistí daleko rychleji a jednodušeji, než čistící roboti první generace. Sací výkon je totiž už na parádních 2000 Pa, což je docela skok od 1800 Pa první generace.

A skutečně čistí vše? Ano, dokonce se automaticky postará o vyčištění rohových hran a úzkých míst pod nábytkem. Elektrostatický prach, chlupy od domácích mazlíčků nebo vlasy pro něj nejsou žádným problémem, ani běžný práh u dveří ho nezastaví.   

Zkrátka robot nezanechá ve svém detekovaném poli žádné slepé místo. Jeho senzorový systém se pohybuje na škále 13 stupňů – inteligentní snímače tlaku dokáží správně rozeznat rozdíl mezi např. standardní podlahou, kobercem nebo schodištěm apod. Uklízecí trasu si umí robot naplánovat sám, dle např. velikosti dané místnosti, nebo toho jak si zanalyzuje, že je podlaha aktuálně špinavá.


A když se vše na podlaze zase leskne jako ze škatulky, robot jede zpět do nabíjecí základny. Nutně zmínit, že do nabíječky se umí odklidit i během úklidu, když si uvědomí, že má nízkou baterii. Robot má též indikátor LED baterie, který barevně zobrazuje úroveň nabití. Plné nabití zajišťuje 2,5 hodiny usilovného úklidu. Dle provedených měření je jeho čas práce ekvivalentem neúnavného úklidu na 250 metrů čtverečních!

Jak úžasný to tedy je pocit, když víte, že vysavač vás na nic nepotřebuje a veškerou otravnou úklidovou práci s poklidným vědomím udělá za vás! A jistě potěší, že je dodáván i s omyvatelnými filtry, které lze umýt a znovu použít, aniž byste je museli každých pár měsíců vyměňovat.

A ještě k avizované tichosti, hlavní jednotka je lemována zvukotěsnou bavlnou, což výrazně ovlivňuje výkon decibelů. Nádhera. Konečně si užijete i při úklidu vaše oblíbené pořady v televizi, tentokrát však v klidu z gauče a bez hadice v ruce. Prozkoumejte vysavač blíže na stránkách TomTopu.