Invex 2002
Kapitoly článků
Svým designem nás vyloženě nadchnul Gentium USB, který můžete vidět na obrázku napravo. Prostě a jednoduše jde o zámek počítače. Spolu s tímto USB modulem a patřičným softwarem je možné realizovat bezpečné přihlašování do Windows 2000 a XP. Navíc modul v sobě obsahuje chip, který má implementován šifrovací algoritmus Rijndael-AES se 128bitovou délkou klíče a v ovladačích RSA s délkou klíče 2048 bitů. Navíc přímo v tomto zámku je paměť, která je přístupná jen se znalostí příslušného klíče a lze ji rozdělit více uživatelům atd. Tento produkt nabízí slovenská firma Micronic.
Sice jsme toho o iMacu napsali už dost, ale jedna věc je o něm psát a druhá potom vidět ho na vlastní oči. Vypadá opravdu zajímavě a co je zvláštní, tak z obrázků mám já dojem, že základnová polokoule je menší, než jak se mi jevila ve našich zpráv. Na druhou stranu je fakt, že jak já, tak i WIFT si myslíme, že myš, která je celá jedním velkým tlačítkem, je dnes už docela přežitek, s kterým se nedá příliš dobře pracovat.
A když už jsem u těch počítačů, tak nemohu opomenout AMD Opteron, první serverový procesor z řady Hammer, vystavený ve stánku firmy ProCA. Nám se ho podařilo vyfotit už s udělenou cenou The best of Invex. Na druhou stranu, kdyby na Invexu nebyl, vůbec by se nic nestalo, jelikož tímto způsobem byl vystavován již na CeBITu. Nedalo se podívat prakticky na nic, člověk mohl jen "obdivovat" pohledem vnitřnosti počítače. Konec konců, kdyby tam nebyl Opteron, nikdo by to nepoznal...
Diskuse ke článku Invex 2002