IsoHunt musel nasadit filtr od MPAA, považuje jej za cenzuru
Gary Fung považuje klíčová slova ze seznamu MPAA za jasný důkaz, že MPAA provádí nyní touto cestou nepřímou cenzuru vyhledávacích výsledků. Klíčová slova totiž zahrnují i taková jako "10", "21", "Birth", "Cars", "Dad", "Dave", "Firefox" a "Soldier", takže si na IsoHuntu, pokud žijete v té "nejsvobodnější zemi na Zemi" nestáhnete ani známý webový prohlížeč či podobné věci.
IsoHunt se samozřejmě odvolal s tím, že seznam protkaný zcela obecnými slovy nelze používat, neboť vyřadí z výsledků i řadu věcí vydávaných jako public domain, pod GPL či Creative Commons licencemi atd. Dále obvinil filmová studia z toho, že chtějí převzít kontrolu nat bittorrentem jako takovým. Připomeňme, že v USA platí precendentní právo, takže zmíněné rozhodnutí soudu může být vztaženo i na další budoucí i současné spory, které MPAA a jiní nohsledi filmového průmyslu vedou.
MPAA má nyní za úkol svůj seznam klíčových slov učinit více specifickým. Právník IsoHuntu dále prohlásil, že soud selhal v otázce svobody projevu, kterou také kauza zahrnuje. Gary přirovnal MPAA filtr k cenzuře v Číně, každopádně z USA zaznamenává IsoHunt 50% propad návštěvnosti od nasazení filtru. No, ještě nás asi čeká veselá tahanice. Odvolací soud bude rozhodovat, zdali MPAA filtr zůstane trvale v platnosti, nebo nikoli. A to bude pro budoucnost IsoHuntu i bittorrentu jako takové v USA klíčové.