Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Jak doma rozšířit WiFi signál rychle a levně? Zapojte do zásuvky Wi-Fi opakovač

PR článek
Bezdrátový Wi-Fi signál občas bývá v našich domovech nevyzpytatelný. Důvodů k jeho rozšíření může být hned několik. Špatné zdi, prodloužení rozsahu i v dalších patrech, možnost připojit se k vlastnímu signálu ze zahrady či jen zlepšení kvality připojení v odlehlých částech bytu. Řešení je přitom jednoduché.

Špatné připojení k bezdrátovému signálu či přímo nemožnost se připojit je v době bezdrátové jako přijít o končetinu. Ztrácíme přístup k práci, zábavě i informacím. Obzvláště frustrující pak bývá, když se se špatným připojením denně setkáváme přímo v našich domovech, kde očekáváme konektivitu bez obtíží. Prošpikujte domácnost Wi-Fi opakovačem a buďte připojeni i tam, kde signál nesvítí.

Princip opakovače bezdrátové sítě je přitom vcelku jednoduchý. Zapojíte ho do nejvzdálenějšího místa, kde ještě chytáte dobrý signál, a z tohoto místa pak opakovač pracuje jako druhý router a pokrývá nový oblouk. Obě zařízení se následně chovají jako jedna a tatáž síť, a tudíž po prvotním zapojení nemusíte mezi nimi ani rozmýšlet či vybírat. Ke svému zdroji jste pouze připojeni přes tohoto prostředníka.

Takovéto řešení se může primárně hodit do mezonetových bytů, které potřebují kvalitní signál v obou patrech, či rodinných domů. Uplatnění však naleznou i v běžných bytech, kde prodlouží dosah bezdrátové sítě například na chodbu budovy či přímo před ní. Zapojíte-li opakovač šikovně, pak můžete mít přístup k síti i například ze zahrady.

Výběr správného opakovače bezdrátového signálu je poté klíčový. Xiaomi Wi-Fi opakovač dosahuje rychlosti až 300 Mbps, disponuje jednoduchou instalací o dvou krocích a zapojíte ho prakticky kamkoliv, díky šikovnému USB rozhraní a možností jej ohnout ve 180 stupních.

Díky povánočním výprodejům jej seženete za neuvěřitelnou cenu 167 Kč s dopravou zdarma, čímž se stává několikanásobně levnějším řešením, než jaké seženete v běžném elektru. Prošpikovat domácnost si tak můžete křížem krážem levně, jednoduše a efektivně.