Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Jak jednoduše a zdarma převést data ze starého iPhone či iPadu do nového

PR článek
Patrně první věc, kterou řeší zákazníci Apple po zakoupení nové řady produktů, je migrace ze starého zařízení na nové. Novinka EaseUS MobiMover se naštěstí o tento palčivý problém postará sama, během pár kliků.

Když dojde na zařízení s operačním systémem iOS, přístup k uživatelským datům není procházka růžovou zahradou. Naštěstí společnost EaseUS přišla s novinkou, která migraci z jednoho zařízení na druhé maximálně zjednoduší a usnadní práci.

Díky integrovanému a velice přehlednému správci souborů si v programu přesně navolíte, která data chcete převést. Skrze EaseUS MobiMover získáte přístup k SMS, poznámkám, kalendáři, hlasovým zprávám, e-knihám, záložkám v prohlížeči, fotkám, videím, hudbě a dalším souborům. Zkráceně řečeno, téměř ke všemu.

Má-li uživatel zájem o více sofistikovanou mezodu, seřadí EaseUS MobiMover všechny soubory do přehledných kategorií. Selekce souborů už nemůže být jednodušší. Snadno tak při převodu vynecháte nepotřebná data, která by zbytečně zaplnila kapacitu nového telefonu a zpomalila jej.

Převedení dat z jednoho zařízení do druhého spustíte jediným kliknutím. Díky kabelovému řešení je celý proces rychlý a není závislý na rychlosti vašeho připojení. Navíc se vyvarujete jakémukoliv riziku spojeném se ztrátou signálu či výpadkem internetu, což oceníte zejména při převodu více dat, převážně videí a fotek.  

EaseUS MobiMover ovšem skrytě nabízí i další pohodlnou možnost, jak si zpříjemnit užívání nového iPhonu 8, 8 Plus nebo X. Skrze správce souborů můžete editovat obsah svého telefonu, spravovat seznamy kontaktů nebo přidávat do telefonu poznámky, které můžete napsat na pohodlné klávesnici namísto dotykové obrazovky. Celkově tedy slouží k lepšímu přizpůsobení telefonu. 

EaseUS MobiMover podporuje i velmi staré modely telefonů a tabletů. Jmenovitě převede soubory mezi modely iPhone 4s, 5, 5s, 6, 6s, 6 Plus, 6s Plus až po nejnovější iPhone 8, 8 Plus nebo iPhone X s operačním systémem iOS 11. Mezi tablety se dorozumí s modely iPad Mini2, 3, 4, iPad Air 2, iPad Pro. Software zůstane aktuální i do budoucna, kdy bude aktualizován s vydáním další verze operačního systému.

Převést či zálohovat soubory můžete buďto do jiného telefonu, nebo uschovat přímo do počítače pro budoucí využití. Komunikace napříč zařízeními nicméně probíhá oběma směry, tedy můžete jakékoliv soubory ze svého počítače jednoduše a rychle vložit do svého telefonu jediným kliknutím.

EaseUS MobiMover je aktuálně zcela zdarma, lze jej stáhnout na oficiálních stránkách výrobců. Profesionální verze začíná na ceně $39.95.