Jak se vypořádat s Key2Audio
Key2Audio je asi hned po Cactusu druhou nejrozšířenější ochranou (?) proti kopírování CD-DA (především ji používá Sony). Otazník za slovem "ochranou" je zcela na místě. Co je to za ochranu, když brání legálním majitelům před možností si CD přehrát v PC, potažmo si udělat záložní kopii. Kdyby CD-DA nebyla tak drahá (kdeže pak je avizované zlevnění?), jistě by zálohy nebylo třeba, ale takto? Ale to jsem zase už jinde.
V auditoriich napsal rokolo stručný návod, jak si vytvořit záložní kopii CD-DA chráněného Key2Audio:
Ahoj všichni, pokusím se vám stručně popsat návod na odstranění ochrany KEY2AUDIO.....
- v CloneCD se nejdříve vytvoří "image" celého CD
- za pomoci programu CDmage se z vytvořeného "image" vytáhnou jednotlivé "tracky", které ale neodpovídají trackům na CD a tváří se následovně:
- track s největší hodnotou (v MB) obsahuje tracky od čísla 2 až po poslední + část tracku čísla 1
- ostatní tracky s malými hodnotami obsahují zbývající části tracku číslo 1
- za pomoci výstupního "plug-inu" (Nullsoft Disk Writer) ve "Winampu" se provede nový zápis a spojení všech tracků v "jeden celek" (nutno zaškrtnou v nastvení příslušného plug-inu!)
- po té je nutno jednotlivé "tracky" od sebe "oddělit" za pomoci ExactAudioCopy. Je to vlastně "vytvoření indexů" v mezerách mezi jednotlivými tracky na jejichž základě bude sestaven "CueSheet". Postup je následující:
- zadáme "zpracovat wawe soubor"
- po načtení suboru zadáme "automatické vytvoření indexů - CueSheetu" (možno vytvořit i ručně)
- "uložit vytvořený CueSheet" do adresáře, kde je uložen "waw" soubor
- no a potom už v EACéčku pálíme
Protože zatím nejsme šťastnými majiteli takto pokaženého (key2audio) CD-DA, nemohli jsme postup vyzkoušet, ale z uvedeného postupu se jeví jako použitelný. Nemůžeme však zaručit, že bude fungovat na všech mechanikách. Vaše postřehy ale rádi zveřejníme.