Jak uskladnit CD: DiscGear
CD Boxy DiscGear jsou válce, které pojmou 40 či 80 disků. Nyní je sice novinkou luxusní varianta na 100ks, kterou jsem také chtěl zařadit do tohoto dílu. Vzhledem k dosti odlišnému ovládání a celkově znatelně propracovanějšímu provedení jsem se nakonec rozhodl věnovat této variantě některý z následujících dílů. Na Internetu jsem sice nalezl informace i o variantě pro 60 kusů, ale ta zřejmě není příliš prodávaná, proto se jí nebudu věnovat.
Rozměry tohoto válce jsou přibližně 17×16×17 cm u 40 CD varianty a pro 80 ks potom 29×16×17 cm. Tyto rozměry platí pro boxy s rukojetí, pokud si pořídíte variantu bez rukojeti, je prostřední rozměr pouhých 13,5cm.
Princip práce s boxem je velmi jednoduchý: zobáčkem najedete na číslo CD, které chcete vyndat a odklopíte vrchní víko. Po odklopení zůstane v horním víku jen to CD, na které jste si najeli zobáčkem a tak se dá jednoduše vyndat. Pokud máte variantu s rukojetí, tak ta slouží jako zámek proti otevření vrchního víka. U variant bez rukojeti je tím zámkem pouze zobáček v nulté pozici. Pro popisy vložených CD je k dispozici seznam, který je na velmi praktickém místě - nad zobáčkem, kterým nastavujete vybírané CD.
Vzhledem k tomu, že cena se odvíjí od zvolené varianty, dal jsem je pěkně do tabulky (ceny jsou maloobchodní a včetně 22% DPH):
|
Na náš trh je dodává firma A.P. REUS.
Co na to výrobce/prodejce
CD3 organizéry jsou vyrobeny z odolného plastu a spolehlivě ochrání vaše disky před prachem a mechanickým poškozením. Docílíte s nimi maximální úspory místa, indexovaný seznam na výklopném víku vám zajistí dokonalý přehled a díky podavači minimalizujete čas strávený manipulací s disky. Potřebujete-li vaše CD/DVD přenášet, zvolte typ s rukojetí, která při přenášení automaticky zajistí box proti otevření. Při běžném provozu zabraňuje nechtěnému otevření jezdec podavače. Organizéry se snadno udržují a i uvnitř je lze vyčistit bez vyndavání disků.
Co na to my
Nápad na podobné skladování CD je velmi dobrý a praktický. Co bych DiscGearu vytknul je zpracování. Konkrétně jde o zmíněný "zobáček", kterým si vybíráte CD. Velmi často se mi stává, že při najetí na konkrétní CD se mi podaří mimo zamýšleného CD vyndat ještě sousední. Navíc mám zprávy od několika lidí, že se jim zobáček časem porouchal. Na druhou stranu musím uznat, že se CD dají vyndavat i vkládat zcela bez problémů i bez zobáčku, takže by to nemusel být zas až takový handicap (a upřímně řečeno, mě tento způsob manipulace s CD vyhovuje více).
Pokud skladujete větší množství CD, tak vám možná bude připadat nepraktické i kulaté provedení - nemůžete DiscGeary pokládat na sebe. Pokud by byly udělány hranaté, aby se daly skládat na sebe, tak by stejně byl problém s otevíráním, takže ani toto nelze brát jako vážný handicap.
Komu bych tedy doporučil tento systém skladování CD? Asi všem, kteří uvažují i o SAFE BOXu. Pro SAFE BOX hovoří lepší cena, pro DiscGear možná rychlejší nalezení a vyndání CD. Pokud se něco na CD chystáte nakoupit, rozhodnutí je čistě na vás a vašich pocitech z těchto "zařízení".
Na otestování poskytla firma: A.P. REUS.
Komentáře k celému seriálu a i konkrétně k tomuto dílu očekáváme v tomto auditoriu.
Diskuse ke článku Jak uskladnit CD: DiscGear