Jak vypadá Galaxy GeForce GTX 460 s WHDI?
Jak už jistě víte, WHDI (Wireless Home Digital Interface neboli „bezdrátové domácí digitální rozhraní“) pracuje v pásmu 5 GHz, využívá MIMO (Multiple In / Multiple Out), je schopno přenosu 3 Gbit/s, dosahuje až 30 metrů a zpoždění by se mělo držet do 1 ms. Standard verze 1.0 vypuštěný loni v prosinci sice ještě nepočítá se stereoskopickým obrazem, na to dojde až s WHDI 3D (snad ještě do konce roku, v prvním kvartálu příštího pak má přijít WHDI 2.0). V případě Galaxy se o převod obrazu do bezdrátové podoby WHDI stará technologie společnosti Amimon, lídra a zakladatele WHDI konsorcia (vedle Amimonu jsou členy též LG, Motorola, Samsung, Sharp a Sony). Interně jde o převod z HDMI.
Samotná grafika obsahuje navíc další „sendvič“ dvou karet. Spodní kartička se stará o dekódování signálu z HDMI (za tím účelem je zde ARM Cortex-M3 procesor), aby jej mohla předat v podobě srozumitelné pro horní kartičku, která z něj udělá WHDI včetně patřičných ochran (celá tato legrace zachovává zbytečné HDCP). Odtud putuje signál vzduchem do přijímače, který jej podobnou cestou (přes hardware Amimonu) rozebere a pošle dalšímu ARM procesoru k zaobalení zpět do HDMI podoby pro displej.
Vlastností WHDI je také možnost „vysílat“ obraz na více míst. To, co jde z grafiky, si tak můžete prohlížet na několika displejích, které jsou v dosahu. Stejně tak je možné mít více WHDI zdrojů signálu a na koncovém přijímači si přepínat, který z nich chcete vidět.
V budoucnu se předpokládá, že WHDI budou vybavovány televizní přijímače jako jedním z mnoha vstupů a tudíž nebude zapotřebí přídavných krabiček, které z WHDI udělají HDMI. Momentálně ale televize (či monitory) s WHDI přijímači nejsou, proto bude součástí výbavy produktů „vysílajících“ přes WHDI také patřičný přijímač.