Jak z toho ven
Kapitoly článků
Bohužel nepomůže zpětná instalace ovladače staršího, je nutné verze 2.41 nebo 2.42 odstranit jinak.
Možností je několik, začnu tou naprosto nejjednoduší. Windows XP si vytvářejí tzv. Kontrolní body obnovení. A právě s jejich pomocí systém vyléčíme. V Příslušenství mezi Systémovými nástroji najdete Obnovení systému.
Zde si v kalendáři jednoduše vyberete nejbližší Kontrolní bod obnovení. Můžete si všimnout, že je systém dělá sám, ale jejich vytvoření můžete zadat i vy sami.
Pak už na vás jen Windows zamávají oknem s upozorněním a vy můžete stisknout Další a rekonstrukce se rozběhne. Na mém Athlonu XP 2100+ to trvalo do dalšího naběhnutí systému ani ne 3,5 minuty. Když vám Windows XP znovu naskočí, dozvíte se, že je možné se v případě problémů opět vrátit do místa před rekonstrukcí. Navíc vám i vypíší adresáře a soubory, které bylo třeba pro úplnou obnovu změnit. Jsou to věci, které se vám v systému objevily v době mezi spuštěním rekonstrukce a vybraným bodem obnovení. Je třeba připomenout, že tímto krokem zpět nepřijdete o žádné dokumenty ani maily. V mém případě se opět krásně rozběhly PlexTools Professional (podíváme se na ně proto až zítra) ale i další programy, které měly dříve problémy.
Ale abych byl přesný a dodržel to, co nVidia při cestě za ztracenou stabilitou systému předepisuje, musím popsat postup pro tři různé případy:
- 2.41 s nVidia IDE SW jste instalovali přes 2.03 bez předchozího odinstalování
- 2.41 jste instalovali přes 2.03 bez předchozího odinstalování (bez IDE SW)
- váš systém je již zcela nebootovatelný