Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Jaké budou čtyřjádrové Xeony?

Zaujimave, pokial to pojde dat do Mac Pro, tak tu masinu uz neprekona nic.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

>>DMK: pro nekolik nejblizsich tydnu max. mesicu :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jestli vyjde ta spotreba, tak to vypada dost zajimave, ne? Jenom otazka - jsou Xeony pouze do serveru nebo se daji dobre vyuzit i v pracovanich stanicich? Mam na mysli CAD aplikace, vizualizace apod. + kancelarske aplikace jako Office atd. Jake jsou vyhody a jake nevyhody? Dikec

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Na desktop se to zatím moc nehodí, protože aplikace i styl práce zatím neodpovídá použití dvou jader. Nárůst výkonu tak bude mizerný nebo bude výkon i lehce nižší, než (cenově) srovnatelná jednojádrová varianta. Xeony navíc neobsahují na rozdíl od AMD paměťový řadič, takže poměr výkon/Watt je příznivější u AMD (stejně jako latence pamětí, úplná virtualizace paměti atd). Na desktopu využijete vícejádrovou variantu například v okamžiku, kdy budete používat virtualizaci (tj. mateřský systém + další spuštěné v sandboxech pomocí Xen, VMWare a nebo tím bázmekem od MS), případně pokud vám na pozadí neustále něco běží (VoIP, zpracování videa, serverové služby pro ostatní stanice, intenzivně pracujete s disky nebo síťovmi přenosy (P2P) a podobně). Co se týká vývoje, tak tam je vícejádrový přístup jednoznačně přínosem - snižuje se poměr výkon/Watt, další jádra lze navíc snadněji vypínat a dále tak spotřebu snižovat, když se nic neděje (což jistý autor ze Živě stále nechápe).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

DMK: Jo, jde to, na Anandtechu už to zkoušeli (ale napsali jenom že to funguje, protože nemají zatím povolené uveřejnit benchmarky).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

@ Mylan - zalezi, co se na desktopu dela.
3D vizualizaci a renderovaci nastroje uzivaji vice procesoru uz od minuleho stoleti (doslova).
Na Office je to fakt k nicemu, ale pokud nekdo dela DTP a podobne, jedno jadro pripravuje data z aplikace pro spooler, druhe na vystupni zarizeni; pritom bezne protekaji stovky mega dat pres disky. Po vic jak roce praxe s dual-cores si to jinak ani nedovedu predstavit.
Par beznych aplikaci je vicethredovych, trebas Photoshop.
Tedy v oblasti 3D cim vic jader/CPU, tim lepe, v DTP se dve jadra vyslovene hodi, CAD aplikace apod. moc neznam; na Office se to moc nevyuzije, pokud v tom nejsou velke objemy dat.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Neboda sa chce intel vratit na Londynsku Burzu?
http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=34493

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Spise jsem mel na mysli porovnani Core 2 a Xeonu - vyhody, nevyhody. Ale i tak diky za odpovedi.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To ljelinek -
jedina nevyhoda Xeonu, pokud bereme stejnou architekturu, je cena, Xeony 5100 jsou de fakto stejne procesory jako C2D, jen umi jich bezet vic v jednom pocitaci, maji vetsi cache a rychlejsi FSB. Takze pokud bykon potrebujete a mate penize, klidne si kupte masinu na Xeonech.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mluví se tady o 2 různých CPU - Xeony Dual Core a Core 2 Duo. Jeden je pro server, druhý pro notebook. Čili zásadní rozdíl bude ve spotřebě a použitých technologiích pro úsporu el. energie.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.