Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Je libo 1,28TB SSD?

To si koupim

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

tak ta 160gb varianta je uz dost priatelna, len aby aj cena bola podobne.

nahodou niekto nezazrel cennik?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ceny pre starsie modely ioDrive (nie Duo) zacinaju na $3000 za 80GB a koncia na $14400 za 320GB.
Takze huraaa do obchodu a kupit si hned jeden do domaceho PC!

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Hmm, az na to ze tech 1+GB/s nema mnoho smyslu, jelikoz to neni kudy prtlacit ven (1GB = +- 10Gbit coz je nejrychlejsi "rozumne" dostupny vystup). Ty IO uz sou zajimavejsi.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

erfv: Tak já bych si to dokázal představit, např. u virtuálních mašin nad hypervisorem - tam ten přínos bude IMHO značný, protože možnosti (respektive rychlost) SW virtualizace narážejí právě na limity diskových subsystémů.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

WIFT: myslim, ze ten RAID1 je tam hlavne z toho dovodu, ze kazda pamatova bunka ma trocha inu zivotnost... ak sa pokazi jedna na prvom zvazku, tak ta ista na druhom moze byt este stale v poriadku (aj ked ma za sebou rovnaky pocet write cyklov)... teda pokial nejaka jedna odide, tak sa nemusi spoliehat na to, ze z tej poskodenej este "nejako" tie data vytiahne, ale jednoducho realokuje na inu bunku a obsah prekopiruje zo zrkadloveho obrazu...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2 efvr: Ale má. Např u db operací...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

erfvr: nesmis to brat jako file-server, ale treba SQL server (par bajtova SQL query prohrabe par GB dB a vrati par kB data set)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

to heh: to se deje automaticky pomoci ECC, raid 1 k tomu neni treba

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

hmm: aj ked moderne ECC dokazu opravit dost vela rozlicnych chyb, existuju pripady, kedy je aj ECC bezmocne... pri HDD to nie je velky problem, pretoze fyzicky sektor je relativne maly a takisto pocet vadnych sektorov pri beznom opotrebeni narasta pozvolna a vacsinou nie zhlukovo, takze nonrecoverable errors takmer neexistuju... ale pri flash pamatiach mas pamatovy blok (2x)radovo vacsi a navyse po urcitom opotrebeni sa pocet vadnych blokov zacne zvacsovat exponencialne, co moze viest k zhlukovym chybam, ktore su pri urcitej velkosti uz pre ECC neopravitelne...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

re heh: Chce si to přečíst článek na anandtechu (byl konkrétně o intel x25). Toto je naopak obrovská výhoda SSD, že životnost každého bloku je velice přesně stanovitelná. Takže když dojde na konec své životnosti, tak o data v něm nepříjdeš. Jen ho jednoduše nepřepíšeš. A k poruše, která se projeví i navenek dojde až po vyčerpání všech náhradních (kterých je cca 10% z celkové kapacity disku, takže hromada).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

ptipi: Ale neboj, aj o read-only data jedneho dna prides. ;) Bariera hradla tie elektrony neudrzi vecne a o par rokov su data v tahu. Samozrejme, zavisi od kvality, ale mam ten dojem, ze cim dalej, tym viac vyrobcovia setria. :( Tebe sa este nestalo, ze si flashky po nejakych 10 rokoch prestali pamatat? Mozem poskytnut zopar kuskov :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

xox: zavisi od teploty a boli vyrobci co garantovali 200 rokov - samozrejme na nizsich kapacitach. Ale pointa je ze pokial je to FLASH, stale sa da omylom zadat prikaz Chip Erase co je v skutocnosti najcastejsia pricina straty dat. A takisto ak precitas data pri zmene napajania sa moze spustit mazanie, alebo ich precitas ako vymazane bunky, atd.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mazec, dat na tohle indexy relacni databaze, to musi byt rychlost.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Co ty knoflajzy dole - nejsou to baterky ? Jeslti jo, tak by to znamelnalo, že tam nejsou stejné paměti jako v jinýc ssd diskcích, ale mnohem rychlejší.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2 knofhajzl: kdyby ses na to poradne podival, tak vidis ze je u toho na desce oznaceni C20-C22, tj. ze nejspis asi pujde o kondenzatory..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tak som sa mrkol na specifikaciu priamo na stranke Fusion-io, a celkom ma dorazil parameter "zivotnosti" - 16-48 rokov podla typu disku pri 5TB zapis/vymazanie za den, idem predat auto a kupujem :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mno, já nevím, jestli se vám to už stalo, ale poté, co jsem na několika USB flash discích pozoroval jev, že byly zapsány soubory a po nějakém čase pak byly soubory přečteny a porovnány, tak se obsahově NESHODOVALY, tak má důvěra k flash padla na bod mrazu...
A že bych na to byl aspoň upozorněn nějakým hlášením?... Kdeže...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To je logický vývoj. Přece jen flash je pamět a ne disk. Rychlost není v principu limitovaná jako je to u seriového snímání hlavičkou. Flasky šly nejdříve po kapacitách hnané kartami do fotáku, mp3 přehrávači a přenosnými flash disky, teď už mají kapacity, které jsou pro tuhle činnost dostatečné a další vývoj jde do směrem do rychlosti a použití jako standardní zařízení do kompů. A je možné, že to může pokračovat dále, že flash budou sedět přímo na hlavní sběrnici jako pamět, jedny konektory pro DDR, druhé konektory pro flash. Co to udělá s aplikacemi je ve hvězdách, ale napřikad prostředí ExpresGate které na noteboocích Asus startuje z flash paměti linuxovou distribuci za 5-8 sec a to to ještě není na tyhle režimy nijak optimalizované.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.