Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Ať je z čeho vybírat: Nejzajímavější drony od pár stovek až po pár tisíc

PR článek
Drony se v poslední době vymanily ze škatulky předraženého vybavení pro profesionální filmaře, a staly se skvělými hračkami pro všechny věkové kategorie. Létající mazlíčky tak dnes seženete už od pár stovek. Pořiďte jeden takový třeba jako dárek své ratolesti nebo klidně dospělému s mladou duší.

Každým rokem je stále náročnější přicházet s originálními dárečky pod stromeček. Přesto je důležité neustále překvapovat, aby tyto rodinné svátky neupadly ve stereotyp, kdy každý už při rozbalování tuší, že se uvnitř opět skrývá jen nějaká kosmetika nebo ponožky.

Jedním takovým dárkem, kterým zazáříte před dítětem či dospělým s mladistvou duší, je kvadrokoptéra na dálkové ovládání. Internetový obchod Gearbest zlevnil hned několik desítek produktů z této kategorie, z nichž jsme vybrali následující čtveřici v různých cenových relacích. Po které sáhnete?

#1 F90S Honeybee Mini RC Drone

Učení páni zkušení, rádi bychom vám teď podotknuli, že s touto uličnicí včelkou Májou si užijete venkovní mrazy, jako kdyby stále léto. A konečně vyženete mladé konečně ven. Tato kamarádka zvládne základní funkce, jako vzlet a přistání stisknutím jediného tlačítka, otočky o 360 stupňů a ovládání až do vzdálenosti 160 metrů. Jen výšku, z které vidí svět, ji budete pouze závidět, jelikož není vybavena vlastní videokamerou.

#2 TXD – G1 Skládací Mini RC Drone

Když si ovšem připlatíte o dvě stovky navíc, dosáhnete už na daleko vybavenějšího drona, se kterým si svět z ptačí perspektivy již prohlédnete. Vybaven je totiž 0.3 Mpix nebo 2.0 Mpix videokamerou, dle zvoleného modelu. O živý přenos do vašeho mobilního telefonu se stará bezdrátový WiFi signál.

Kvadrokoptérka je navíc skládací, a vejde se tak i do kapsy kalhot, bundy nebo třeba do batohu. Mezi další šikovné funkce patří signalizace nízké baterie, slabého signálu nebo barometr ke stabilizaci letu.

#3 SYMA X8 Pro GPS Brushed

S tímto dronem už se můžete pořádně naparovat, jelikož už svými funkcemi zvládá poměrně složité akrobacie. Tato kvadrokoptéra je dokonce vybavena GPS modulem, díky kterému si pamatuje místo vzletu, aby se na něm mohlo samo vrátit a vy jej nemuseli hledat kdesi v dálce.

Vybaven je samozřejmě kamerou schopnou natáčet video o 720p rozlišení, který přenáší bezdrátově přímo do vašeho mobilního telefonu. Součástí balení je ovladač s pevným držákem nastavitelným pro smartphony všech velikostí. Budete mít pocit, jako byste hráli hru. Ovšem s grafikou skutečného světa.

#4 Helifar B3 5G-WiFi FPV RC Quadrocopter

Kvadrokoptéra Helifar sice patří k nejdražším zařízením z tohoto seznamu, ovšem v porovnání s profesionálními drony se cenově pohybuje stále ve zlomku jejich cen. Vybavením se jim však může hrdě rovnat, jelikož si během natáčení poradí i bez vašich pokynů.

Dron je schopný detekovat jednotlivé objekty a dbát na to, aby byly neustále v záběru. Můžete tak natáčet například sebe, aniž byste museli pověřovat někoho cizího kameramanem. Nemluvě o tom, že jeho ruka by se pravděpodobně nevyrovnala stabilizátoru, kterým je dron vybaven.

Helifar B3 je dále schopen oblétat body vyznačené na mapě díky vestavěnému GPS modulu. Skrze mobilní aplikaci tak můžete nalajnovat kompletní trasu, kterou si přejete obkroužit a zachytit pomocí integrované videokamery s FullHD rozlišením. Samozřejmostí je bezdrátový přenos obrazu do mobilního telefonu, abyste měli neustálý přehled o svém letu.


Nabídku dronů si můžete ještě více opepřit nadcházející výprodejovou akcí, která začíná v pondělí 5. listopadu od 8 hodin ráno a trvá až do 10. listopadu do 8 hodin ranních. V tomto týdnu se po celém Gearbestu budou válet slevové kupóny v hodnotě od 2 dolarů do 22 dolarů. Pokud si navíc během této doby nabijete svůj účet finanční zálohou, tak její hodnotu ztrojnásobíte.

Následovat od 10. listopadu 8 hodin až do 14. listopadu 8 hodin ranních bude hlavní slevová smršť, při které se budou žhavé nabídky s těmi největšími slevovými trháky obměňovat každé 4 hodiny i každých 24 hodin. Právě v této druhé vlně můžete využít svůj ztrojnásobený vklad, zálohu však musíte složit před jejím začátkem.

Kompletní znění slevové akce naleznete na oficiálních stránkách.

Tagy: